رفع مشکل زیر نویس در KMPlayer و VLCPlayer

fix-subtitle-problem-bartar-rayane

برای تماشای فیلم و پلی نمودن آن با مشکل زیر نویس فارسی رو به رو می شویم که این مشکلات نظیر هماهنگ نبودن زیر نویس ، بهم ریختگی نوشته های فارسی ، ناخوانا بودن و برعکس بودن زیر نویس است که اکثر کاربران با آن روبه رو هستند . اصل مشکل می تواند به دلیل عدم پشتیبانی نرم افزارهای مربوطه از فارسی و یا پیدا نکردن زیر نویس مناسب برای فایل ویدیویی می باشد . در این مقاله می خواهیم به رفع مشکل زیر نویس در دو فرمت محبوب و پر استفاده کاربران KMPlayer و VLCPlayer بپردازیم .

راه حل اول برای رفع مشکل زیر نویس با استفاده از کنترل پنل

اولین پیشنهاد برای مشکل رفع زیر نویس در پلیرهای KMPlayer و VLCPlayer ابتدا بررسی تنظیمات زبان سیستم تان است در این مرحله ابتدا به کنترل پنل رجوع نمایید :

در قسمت های موجود بر روی Region کلیک کنید در قسمت باز شده بر روی نوار Administrative بزنید . گزینه ی change system locale را انتخاب و از بخش current system locale زبان مورد نظر را بر روی Persian قرار داده و برای اعمال تغییرات دوبار بر روی Ok کلیک نمایید .

رفع مشکل زیر نویس در ویندوز

حلا سیستم خود را ریستارت کنید . در این صورت با احتمال زیاد مشکل زیرنویس فارسی رفع می شود.

راه حل دوم برای رفع مشکل زیر نویس در KMPlayer و VLCPlayer با استفاده از Subtitles

در صورت نا هماهنگی بودن زیر نویس و بهم ریختگی کلمات در پلیر KM برای رفع مشکل زیر نویس اولین دیالوگ فیلم مورد نظرتان را انتخاب کنید و یک ثانیه قبل از اجرا شدن دیالوگ را Stop  کنید .

در قسمتی از پلیر راست کلیک کرده و در قسمت Subtitles گزینه ی Subtitle Explorer را انتخاب نمایید و یا دکمه Alt+Q را فشار دهید .

رفع مشکل زیر نویس

در قسمت Edit subtitle لیستی از زیر نویس های اجرا شده از فیلم را مشاهده می کنید . جمله ای که می خواهید اجرا شود را انتخاب و سپس روی  دکمه S در بالا کلیک کنید در این حالت زیرنویس با فایل ویدیویی هماهنگ می شود.

در پلیر VLC برای رفع مشکل زیر نویس جهت هماهنگی و مرتب شدن کلمات فارسی در قسمت Tools نرم افزار مربوطه در بخش سوم Track Synchroniziation در قسمت Subtitles بر روی فیلد عددی ، زمانی که می خواهید عقب تر و یا جلوتر نمایش داده شود را تایپ کنید . در این تنظیمات می توانید مقدار زمان نمایش هریک از زیر نویس ها را تعیین نمایید .

راه حل سوم برای رفع مشکل زیر نویس در KMPlayer با استفاده از Font style

برای رفع مشکل زیر نویس در صورت ناخوانا و یا برعکس بودن کلمات فارسی در نرم افزار KMplayer می توانید در صفحه کلید بر روی F2 بزنید . در پنجره ی باز شده در قسمت سمت چپ Font style را انتخاب نمایید .

رفع مشکل زیر نویس از Subtitle

همانطور که مشاهده می کنید در قسمت منوی کرکره ای Charset  زبان را بر روی Arabic قرار دهید و درآخر پنجره را ببندید تا مشکل زیر نویس تان رفع شود .