رفع مشکل HDMI در ویندوز | حل شدن اختلالات HDMI

fix-hdmi-problem-logo

در بسیاری از مواقعی که می خواهیم تصویر مانیتور را با کابل HDMI  متصل کنیم چه با کامپیوتر و چه با مانیتور به مشکلی برخورد میکنیم. و مهمترین مشکلی که با آن مواجه هستیم سیاهی صفحه است . با مطالعه مطلب رفع مشکل HDMI در ویندوز به راحتی این مشکل ها را رفع کنید.

قبل از اینکه وارد آموزش شویم ابتدا کابل HDMI خود را تست کنید که مشکلی نداشته باشد. و درست متصل شده است.

همچنین می توانید از مطلب رایانه کمک ارزان هم استفاده کنید

همچنین می توانید HDMI را از پورت ها خارج کرده سپس متصل کنید ، گرد و غبار بر روی اتصالات می تواند باعث اختلال در اتصال شود.

آموزش رفع مشکل HDMI در ویندوز ها

در بعضی از مواقع تنها کاری که می توانید برای رفع مشکل HDMI انجام دهید نصب و آپدیت درایور ها است. برای اینکار ابتدا باید وارد سایت شرکت سازند مادربرد سیستم خود شده و از آن سایت آخرین آپدیت را دریافت کنید یا اگر از لپ تاپ استفاده میکنید با ورود به سایت سازنده لپ تاپ می توانید فایل را دانلود کنید.

برای راحتی خود می توانید از نرم افزار های آپدیت خودکار استفاده کنید که تعدادی از بهترین نرم افزار ها را به شما معرفی می کنیم.

نرم افزار TweakBit Driver Updater:

این برنامه تمامی درایور هایی که نیاز به آپدیت دارند را شناسایی کرده و برای شما بروزرسانی می کند. بعد از نصب این نرم افزار بر روی scan کلیک کنید.

نرم افزار Driver Easy :

یکی از بهترین نرم افزار های نصب و آپدیت درایور است . بعد از دانلود و نصب این برنامه وارد آن شوید سپس بر روی scan کلیک کنید. سپس این برنامه شروع به اسکن سخت افزار های شما میکند بعد از شناسایی درایور های نصب و آپدیت نشده شروع به بروزرسانی می کند.

 اگر دانلود و نصب برای شما دشوار است می توانید مطلب آپدیت درایور ها را مطالعه کنید.