آشنایی بیشتر با مرورگر گوگل کروم |مرورگر قدرتمند گوگل

familiarity-with-the-google-chrome-browser

گوگل کروم بهترین مرورگر موجود شرکت گوگل در سال ۲۰۰۸ ( ۱۲ شهریور ۱۳۸۷ ) عرضه شد . در این سال نسخه آزمایشی این مرورگر عرضه شد که توانست به عنوان یک مرورگر کامل در سراسر جهان شناخته شود . شرکت گوگل این مرورگر را برای سیستم عامل های مکینتاش ، ویندوز و لینوکس عرضه کرد تا تمامی کاربران بتوانند در هر سیستم عاملی از این مرورگر استفاده کنند .

این مرورگر همچنان در حال بروزرسانی است و ویژگی های آن هر لحظه توسط گوگل تغییر و کاربر پسند تر می شود . در مراسم افتتاح خلاقانه این مرورگر شرکت گوگل چند روز قبل از عرضه این نرم افزار که نسخه بتا آن اولین نسخه این مرورگرمحسوب می شود با ارائه ی مجموعه کمیک ها درمورد مشکلات کاربران با مرورگرهای وب شرلیط این مرورگر را نسبت به مرورگرهای دیگرکاملا متفاوت دانست و یکی ازمهم ترین پارامتر های آن را سادگی این مرورگر را به کاربران معرفی نمود .

کمک رایانه برتر رایانه آموزش تلفنی کامپیوتر از راه دور و پاسخ گوی مشکلات کامپیوتری

گوگل کروم ازموتور  V8 که موتور جاوا اسکریپت جدیدی می باشد استفاده میکند که این موتور از زیر مجموعه های پروژه کرومیوم   (chromium)  است که در سال ۲۰۰۸ توسط گوگل راه اندازی شده که تمرکز این مرورگر روی سرعت و بازدهی بالا در بار گذاری صفحات وب است . جدیترین رقیب این موتور ، موتور Tracemonkey   متعلق به موزیلا است . این مرورگر بر پایه هسته موتور پردازش اپن سورس WebKit نوشته شده است .

قابلیت های مرورگر گوگل کروم

قابلیت های مرورگر گوگل کروم

  1. امکان Tab Browsing یا باز کردن چندین صفحه وب در یک پنجره از نرم‌افزار
  2. پردازش جداگانه هریک از Tabها، گوگل کروم با استفاده از این امکان مشکلات بوجود آمده در هنگام بارگذاری یک صفحه وب را به خوبی مدیریت می‌کند و در صورت وقوع خطا فقط پردازش همان Tab را متوقف می‌کند و بقیه Tabها به کار خود ادامه می‌دهند.
  3. امکان جستجوی خصوصی با نام Incognito Browsing که به شما اجازه میدهد تا در اینترنت به صورت ناشناس مرور کنید، با استفاده از این حالت سایت‌های اینترنتی به هویت شما روی اینترنت پی نخواهند برد.
  4. امکان بررسی سایت‌ها از لحاظ کدهای مخرب، این امکان به شما اجازه میدهد تا با خیال راحت در میان صفحات وب مرور کنید و مطمئن باشید که در صورت مخرب بودن یک سایت گوگل کروم مانع بازدید شما از آن می‌شود. (Safe Browsing)
  5. امکان مدیریت سایت‌های مورد علاقه در یک محیط کاملاً حرفه‌ای
  6. نرم‌افزار مدیریت دانلود داخلی با بازدهی بالا وهماهنگی باتمام استانداردهای وب
  7. نمایش سایت‌های پر بازدید در صفحه اول به صورت تصاویر کوچک از سایت
  8. امکان تبدیل نرم‌افزارهای تحت وب به نرم‌افزارهای آفلاین، این کار با استفاده از بسته Googel Greas انجام می‌شود که در داخل گوگل کروم جای داده شده است.
  9. امکان تغییر پوسته گرافیکی نرم‌افزار و وجود یک کادر برای واردکردن آدرس وجستجوی اطلاعات

مقاله جلوگیری از به روز رسانی خودکار مرورگر گوگل کروم در ویندوز را نیز مطالعه کنید .

گوگل کروم برخلاف دیگر مرورگرهای وب که برگه ها را در داخل یک نرم افزار قرار می دهند روش دیگری را برای مدیریت برگه های خود انتخاب کرده است  ، دراین روش خطاهای ایجاد شده در یک صفحه وب مدیریت میشود وهربرگه به نوعی خود یک مرورگر جداگانه است که خطاهای موجود درآن فقط محدود به یک برگه است واین امرباعث میشود که کل مرورگر با یک خطای یک برگه بسته نشود.

این مرورگر ازافزونه ها پشتیبانی نمی کند اما در آینده نزدیک علاقه مندان به این مرورگر میتوانند افزونه های خود را نصب کنند و گوگل نیز تمهیداتی را برای تولید افزونه رو این مرورگرقرار داده است که احتمال راه اندازی گالری برای افزونه ها فراهم شود ولی درحال حاضر دردسترس کابران نیست .