هر آنچه باید درباره قابلیت جدید ویرایش پیام در اینستاگرام بدانید

everything-you-need-to-know-about-the-new-ability-to-edit-instagram-direct-messages-pic2

اخیراً، اینستاگرام قابلیت ویرایش پیام را به نسخه خود اضافه کرده است. حالا می‌توانید پیام‌های خود را پس از ارسال ویرایش کنید. این ویژگی در دستگاه‌های آیفون و اندروید قابل استفاده است. ویرایش پیام پس از ارسال یک ویژگی حیاتی برای پیام‌رسان‌ها محسوب می‌شود. بسیاری از برنامه‌های پیام‌رسان مانند تلگرام و آی‌مسیج در آیفون این ویژگی را از گذشته ارائه می‌دادند و اخیراً اینستاگرام نیز این قابلیت را به اپلیکیشن خود افزوده است.  در ادامه، ما به شرح گام به گام ویرایش دایرکت اینستاگرام در نسخه جدید می‌پردازیم.

مقاله پیشنهادی : نحوه قرار دادن پست مشترک در اینستاگرام

چگونه پیام را در دایرکت اینستاگرام ویرایش کنیم؟

گوشی هوشمند خود را باز کنید و به اپلیکیشن Instagram وارد شوید. سپس با ضربه زدن به نماد پیام رسان در گوشه سمت راست بالای صفحه، به بخش Direct Messenger هدایت خواهید شد. در این بخش، به چتی که می‌خواهید پیام را در دایرکت اینستاگرام را ویرایش کنید، وارد شوید.

حالا، انگشت خود را روی پیام مورد نظر نگه دارید. این کار باعث ظاهر شدن یک منوی پاپ آپ روی صفحه نمایش می‌شود. در این منو، گزینه “Edit” را انتخاب کنید.

حالا می‌توانید پیام خود را با استفاده از گزینه “Edit” به‌روز کنید و تغییرات موردنظر خود را اعمال نمایید.

در نهایت، روی گزینه “Done” یا نماد هواپیمای کاغذی ضربه بزنید تا تغییرات ذخیره شود.

حالا “Edited” را در بالای پیام خود در چت مشاهده خواهید کرد که نشان‌دهنده اعمال تغییرات است. با این حال، اگر شخص مخاطب پیام قبل از ویرایش را ندیده باشد، او نمی‌تواند تغییرات را مشاهده کند.

همچنین، اینستاگرام اعلان‌های خوانده نشده را با پیام ویرایش شده شما جایگزین می‌کند.

اگر در طولانی کردن انگشت بر روی پیام، گزینه “Edit” را پیدا نکردید، لطفاً برنامه اینستاگرام خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید.

نکته مهم اینکه در این قابلیت فقط امکان اصلاح یک تا پنج پیام را خواهید داشت.

نحوه جایگزین گردن ویرایش پیام دایرکت اینستاگرام

لغو ارسال پیام و دوباره ارسال کنید.

همانطور که پیشتر آگاهید، اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که پس از ارسال پیام، آن را لغو کرده و دوباره ارسال کنید. با این ویژگی، می‌توانید اصلاحات لازم در مکالمه خود اعمال کنید. در زیر مراحل لغو ارسال و دوباره ارسال پیام آمده‌اند:

1. اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی هوشمند خود اجرا کنید.
2. روی نماد مسنجر در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید تا به پیام‌های مستقیم خود بروید.
3. چتی را باز کنید که در آن می‌خواهید یک پیام مستقیم را ویرایش کنید.
4. انگشت خود را روی پیام مورد نظر نگه دارید. یک منوی پاپ آپ روی صفحه نمایش شما ظاهر می‌شود.
5. گزینه “Unsend” را انتخاب کنید. پس از انجام این مرحله، پیام شما از مکالمه حذف خواهد شد.
6. حالا یک پیام جدید با اصلاحات خود را ارسال کنید.

این روش به ویژه در صورتی مفید است که گیرنده پیام شما را هنوز ندیده باشد. شما می‌توانید حتی بدون اطلاع شخص دیگر، پیام‌های ارسالی خود را در اینستاگرام ویرایش کنید.

چند نکته مهم

حالا فرض کنید یک پیام در اینستاگرام ارسال کرده‌اید که قبلاً توسط گیرنده مشاهده شده است.

اگر به اشتباهی خطای تایپی یا گرامری داشته باشید، لغو ارسال و دوباره ارسال آن پیام ممکن است ایده خوبی نباشد؛ زیرا این اقدام ممکن است به سردرگمی در مکالمه منجر شود.

راه دیگری برای اصلاح اشتباهات تایپی و گرامری در پیام مستقیم اینستاگرام، استفاده از علامت ستاره (*) است.

برای انجام این کار، به پیام خود در اینستاگرام با کشیدن انگشت به سمت چپ پاسخ دهید و سپس اصلاحات را با علامت ستاره در ابتدا بنویسید.

استفاده از علامت ستاره (*) به مخاطب نشان می‌دهد که در پیام قبلی خود اشتباه کرده‌ام و پاسخ داده شده است؛ به‌عنوان یک تصحیح. این کار باعث می‌شود متن پیام شما بدون نیاز به لغو ارسال و دوباره ارسال، پاک شود.

پرسش های متداول

آیا تعداد ویرایش پیام محدود است؟
بله، شما تنها می‌توانید پنج بار یک پیام را ویرایش کنید و هر اصلاح به مدت پانزده دقیقه زمان می‌برد.

نتیجه گیری

برای بهره‌مندی از قابلیت ویرایش پیام در اینستاگرام، ابتدا باید اپلیکیشن اینستاگرام خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کنید. سپس، بر روی پیام موردنظر خود نگه دارید و گزینه “Edit” را انتخاب کنید. این‌طور پیام شما با موفقیت ویرایش می‌شود.