همه چیز در رابطه با احراز هویت دو مرحله ای

everything-in-connection-with-two-stage-authentication-pic-6

تا به حال عبارت احراز هویت دو مرحله ‌ای یا دو عاملی به گوشتان خورده است و در رابطه با این نوع احراز هویت اطلاعاتی دارید؟ با استفاده از احراز هویت دو عاملی می توانید از هک حساب خود در شبکه‌ های اجتماعی و گوگل جلوگیری کنید و به این طریق بدون هیچگونه نگرانی در شبکه های اجتماعی به فعالیت بپردازید. به این طریق دیگر لازم نیست تا هزینه‌ای را برای امنیت حسابتان پرداخت کنید و احتمال از دست رفتن اکانت کاربری تان نیز وجود ندارد. بنابراین پیشنهاد می‌ دهیم تا برای افزایش امنیت حساب کاربری خود در شبکه های اجتماعی مختلف حتماً ادامه مطلب را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش بالا بردن امنیت اکانت در واتساپ | آموزش واتساپ | بخش ۱

احراز هویت دو مرحله ای چیست؟

احراز هویت دو مرحله‌ای همان چیزی است که مسئولین امنیت پیج برای تنظیم آن از کاربران اینستاگرام پول های کلانی را می گیرند اما شما در کمتر از چند ثانیه می توانید به راحتی احراز هویت دو عاملی را فعال کرده و با دادن اطلاعات حسابتان به مسئولین امنیت پیج اکانت خود را به خطر نیندازید، چرا که چنین شغلی در هیچ جای دنیا وجود ندارد و اکثر این افراد تنها کلاهبردارانی هستند که قصد سر کیسه کردن شما را دارند! هنگامی که در اپلیکیشنی امکان استفاده از احراز هویت دو عاملی وجود دارد امنیت آن به ۱۰۰ درصد می‌رسد و به این طریق کسی قادر به هک حساب شما نخواهد بود. در واقع با انجام این کار رمز یکبار مصرفی برای شما ارسال خواهد شد که با استفاده از آن می توانید وارد اکانت کاربری تان شوید. به این ترتیب در صورتی که فردی قصد هک حساب شما را داشته باشد قادر به انجام این کار نخواهد بود چرا که نمی تواند به کد یکبار مصرف دسترسی پیدا کند. در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام، اینستاگرام، واتس اپ و… امکان استفاده از احراز هویت دو عاملی وجود دارد که در ادامه قصد داریم نحوه فعال سازی آن را در این شبکه های اجتماعی به شما عزیزان آموزش دهیم. با توجه به این که از ایمیل خود برای ایجاد اکانت در شبکه های اجتماعی مختلف استفاده می کنید بهتر است تا اول احراز هویت دو مرحله ای را برای حساب جیمیل تان فعال کنید. آموزش فعال کردن احراز هویت دو عاملی جیمیل در گذشته در سایت قرار گرفته است که می توانید از آن برای این کار استفاده کنید. بعد از آن می توانید این قابلیت را در شبکه های اجتماعی تان فعال کرده و امنیت آنها را به ۱۰۰ برسانید.

بیشتر بخوانید: فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای جیمیل

فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای

فعال کردن احراز هویت دو عاملی اینستاگرام

با احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام به هیچ وجه احتمال هک حساب شما وجود ندارد. بنابراین لازم نیست تا این کار را به کلاهبرداران اینستاگرامی بسپارید و می توانید خودتان در کمتر از چند ثانیه این قابلیت را فعال کنید. برای اینکار ابتدا شماره موبایل خود را به اطلاعات حسابتان اضافه کنید و سپس مراحل زیر را دنبال نمایید:

در پخش پروفایل روی آیفون همبرگر یا سه خط ضربه بزنید و در بخش جدید وارد بخش تنظیمات یا Settings شوید.

گزینه Security را انتخاب کنید.

روی Two-Factor Authentication ضربه بزنید.

روی Get Started ضربه بزنید.

احراز هویت دو مرحله ای در اینستاگرام

در صفحه جدید می‌توانید انتخاب کنید که کد احراز هویت دو عاملی به چه صورت به دستتان برسد؟ پیشنهاد ما انتخاب گزینه Text Message می‌باشد. برای روشن کردن آن روی کلید کشویی که در کنارش قرار گرفته ضربه بزنید.

به این طریق کدی برایتان ارسال می‌شود که می‌توانید آن را در کادر مربوطه وارد کنید.

سپس مجدداً وارد بخش Two-Factor Authentication شوید و روی Recovery Codes ضربه بزنید.

احراز هویت دو مرحله ای و فعال سازی آن در اینستاگرام

به این ترتیب ۶ کد ۸ رقمی برایتان ارسال می‌شود که در صورتی که نتوانید از طریق دریافت پیامک وارد اکانت کاربری خود شوید می‌توانید از این کد ها استفاده کنید.

فعال کردن احراز هویت دو عاملی در تلگرام

بیشتر بخوانید: نحوه رمز گذاشتن روی تلگرام

احراز هویت دو عاملی تلگرام

برای فعال سازی احراز هویت دو عاملی تلگرام وارد قسمت تنظیمات شده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

روی Privacy and Security ضربه بزنید.

گزینه Two-step verification ا انتخاب کنید.

روی Set Password تپ کنید.

افزایش امنیت تلگرام

پسوردتان را وارد نمایید و دوباره آن را تایید کنید.

برای حسابتان Password Hint تعریف نمایید.

کد تاییدی که تلگرام در ایمیل برایتان ارسال می کند را در کادر وارد کنید.

فعال کردن احراز هویت دو عاملی در پیام رسان تلگرام

به این طریق می توانید احراز هویت دو مرحله ای را فعال کرده و از هک حسابتان جلوگیری کنید.