فعال و غیر فعال کردن جی پی اس گوشی اندروید و آیفون

enable-and-disable-gps-android-and-iphone-pc-bartar

استفاده از قابلیت مکان یابی جی پی اس (GPS) در گوشی های اندروید و آیفون به شما این امکان  را می دهد موقعیت هر فردی را که بخواهید بتوانید پیدا نمایید . اما در صورت فعال بودن مداوم جی پی اس علاوه بر کاهش عمر باتری از لحاظ امنیتی بسیار خطرناک می باشد و ردیابی شما از طریق تلفن همراهتان به وسیله برخی از سود جویان امکان پذیر می باشد . در ین مقاله از کمک رایانه برتر رایانه به آموزش فعال و غیر فعال کردن جی پی اس گوشی اندروید و آیفون می پردازیم .

نحوه فعال و غیر فعال کردن جی پی اس گوشی اندروید و آیفون

قابلیت های جی پی اس گوشی اندروید و آیفون در صورت فعال و غیر فعال بودن

در صورت فعال بودن مکان یاب یا جی پی اس گوشی شما می توانید آدرس هر مکانی نظیر نزدیک ترین فروشگاه ها ، ترمینال ها ،  مکان های تفریحی و غیره را بفهمید . معمولاً هنگامی که گوشی تان را راه اندازی می کنید برای اشتراک گذاری اطلاعات مکانی از شما سؤال می کنند در صورتی که بخواهید این اطلاعات را اضافه نمایید و در قسمت Timeline می توانید در اکانت گوگل خود مشاهده نمایید و از این قابلیت استفاده نمایید .

در صورت غیر فعال کردن جی پی اس گوشی خود امکان استفاده از قابلیت های رد یابی و اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود را ندارید . هم چنین امکان استفاده از برنامه هایی که احتیاج به اطلاعات مکانی دارد نظیر Snapp یا Google Maps را نمی توانید استفاده کنید .

نحوه غیر فعال کردن جی پی اس گوشی آیفون و اندروید

در صورتی که بخواهید GPS گوشی آیفون خود را غیر فعال نمایید با استفاده از دستور العمل زیر پیش بروید :

ابتدا به Setting گوشی آیفون خود بروید .

سپس از قسمت Privacy گزینه Location Services را Off کنید تا غیر فعال شود .

در صورتی که بخواهید GPS گوشی اندروید خود را غیر فعال کنید با استفاده از دو روش زیر می توانید پیش بروید :

در روش اول  به تنظیمات گوشی اندروید خود بروید .

سپس گزینه Security & location را تپ کنید و گزینه Location را غیر فعال نمایید .

روش دوم و ساده تر برای غیر فعال کردن جی پی اس گوشی اندروید این است که در صفحه اصلی گوشی خود آیکن های مخفی بالای صفحه نمایش را به سمت پایین بکشید . این آیکن اعلانات در اکثر گوشی ها برای دسترسی راحتتر موجود می باشد . علامت LOCATION  یا GPS که اعلان مکان یاب است و در اکثر مدل گوشی ها این علامت متفاوت است را لمس نمایید تا غیر فعال شود .