تبدیل فایل PDF به فایل Word

convert-pdf-to-word-file-pic2

با سلام خدمت همراهان همیشگی وب سایت آموزشی برتر رایانه ؛ امروز با یک آموزش بسیار مفید در خدمت شما هستیم. تا حالا شده فایل PDF را به فایل Word تبدیل کنید؟ یا سعی کرده اید این کار را انجام دهید اما موفق نشده اید؟ بسیاری از فایل های PDF امکان تبدیل بر روی فایل ویرایش متن ( word ) را ندارند و اگر فایلی پی دی افی دارید که می خواهید به ورد تبدیل کنید می بایست یکسری مراحل ساده را انجام دهید . اگر با مراحلی که در ادامه مطلب تبدیل فایل PDF به فایل Word ذکر می شود نتوانستید پی دی اف را به ورد تبدیل کنید ، بهتره هر چه زودتر به تایپ فایل پی دی اف اقدام کنید.

تبدیل فایل PDF به فایل Word ( استفاده از مرورگر کروم )

گوگل کروم یک مرورگر بسیار فوق العاده است و حال میخواهیم با این مرورگر مراحل تبدیل فایل PDF به فایل Word را انجام دهیم ، در ابتدا فایل پی دی اف مورد نظر را توسط مرورگر کروم باز کنید، برای این کار می بایست بر روی PDF کلیک کنید و گزینه Open With را انتخاب کنید. در این صفحه لیستی از نرم افزار های نصب شده بر روی سیستم عامل را مشاهده میکنید با کلیک بر روی Google Chrome فایل پی دی اف شما با نرم افزار کروم باز می شود ( توجه داشته باشید ، متنی که در فایل پی دی اف شما موجود است به صورت عکس نباشد که به هیچ وجه امکان تبدیل آن وجود ندارد).

تبدیل فایل PDF به فایل Word - برتر رایانه

بیشتر بخوانید: چند روش تبدیل فایل ورد به پی دی اف در کامپیوتر

یک پاراگراف از متن PDF را کپی کرده و در صفحه ورد Paste کنید. می بینید که متن به راحتی در ورد کپی شد اما یکسری مشکلاتی وجود دارد ، بعضی از فایل ها به جای فاصله از نیم فاصله استفاده میکنند که شما بعد از کپی در نرم افزار ورد کلماتی را مشاهده میکنید که به هم چسبیده اند مانند ( سلامچطوریخوبی ). حال می بایست متن را مطالعه کرده و کلماتی که به فاصله نیاز دارند را فاصله گذاری کنید.

تبدیل فایل PDF به فایل Word ( با استفاده از نرم افزار های متعدد )

نرم افزار های بسیاری هستند که قابلیت تبدیل فایل PDF به فایل Word را دارند و می توان برای تبدیل از این برنامه ها کمک گرفت اما این نرم افزار ها یک مشکل بسیار بزرگ دارند آن هم اینکه فایل وردی که به شما خروجی می دهند مانند فایل پی دی اف می باشد و امکان تغییرات در این فایل میسر نیست. فقط می تواند مانند یک تماشاگر این فایل را نگاه کنید. و وقتی هم از این فایل به فایل ورد دیگر کپی می کنید کلمات با حروف عجیب و غریب نمایش داده می شوند.

” ممنون که تا پایان این مطلب با ما همراه بودید ، پیشنهاد تیم برتر رایانه استفاده از روش اول و از مرورگر گوگل کروم می باشد “

” موفق و پیروز باشید “