بررسی قابلیت تصویر در تصویر اندروید

check-the-image-in-image-capability-android-pic-1

قابلیت تصویر در تصویر اندروید این امکان را ایجاد می کند تا بتوانید به طور همزمان از دو برنامه در گوشی اندرویدی خود استفاده کنید. به این ترتیب می توانید در قسمتی از صفحه، ویدیویی را پلی نموده و در کنار آن با دوستانتان چت کنید و یا دیگر برنامه های مورد نظرتان را باز کرده و استفاده کنید. به این ترتیب امکانات ویژه ای در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید از آن ها در جهت کارایی بیشتر موبایل خود استفاده نمایید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا قابلیت Picture in Picture را به طور کامل برای شما شرح داده و روش کار با آن را توضیح دهیم. لطفاً تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

آموزش فعال کردن قابلیت تصویر در تصویر اندروید

قابلیت تصویر در تصویر اندروید برای تمامی گوشی های اندرویدی فعال است اما این ویژگی در اندروید Oreo یا نسخه های بالاتر بهتر عمل کرده و می‌توان با استفاده از آن به تماشای ویدیو نیز نشست. اما در نسخه‌های پایین اندروید امکان تماشای ویدئو و استفاده از دیگر برنامه‌ها وجود ندارد. تمامی برنامه‌هایی که برای گوشی موبایل خود دانلود می‌کنید از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند و می ‌توانید با مطالعه در رابطه با قابلیت های برنامه های مختلف اطلاعاتی را در رابطه با پشتیبانی از PiP به دست آورید. برای استفاده از این برنامه ابتدا بررسی کنید که ورژن اندرویدتان Oreo یا بالاتر باشد و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: وارد تنظیمات یا Settings موبایل خود شوید و گزینه Apps را انتخاب کنید.

قابلیت تصویر در تصویر اندروید - عکس دو

مرحله ۲: حال برنامه ای که قصد فعال کردن این قابلیت را برایش دارید انتخاب کنید.

قابلیت تصویر در تصویر اندروید - عکس سه

مرحله ۳: با ورود به صفحه جدید گزینه Picture in Picture را انتخاب کنید.

قابلیت تصویر در تصویر اندروید - عکس چهار

مرحله ۴: حال روی کلید کشویی قرار گرفته در کنار عبارتAllow Picture in Picture ضربه بزنید تا به رنگ آبی در بیاید. به این صورت برنامه مورد نظر به صورت تصویر به تصویر قابل اجرا خواهد بود.

قابلیت تصویر در تصویر اندروید - عکس پنج

نحوه غیر فعال کردن قابلیت Picture in Picture

مرحله ۱: برای غیر فعال کردن قابلیت Picture in Picture می‌توانید ابتدا وارد قسمت Apps در بخش تنظیمات موبایل خود شوید.

مرحله ۲: حال روی سه نقطه قرار گرفته در این بخش در قسمت بالا سمت راست ضربه بزنید و Special access را انتخاب کنید.

قابلیت تصویر در تصویر اندروید - عکس شش

مرحله ۳: از میان گزینه های مختلف روی Picture-in-picture تپ کنید.

قابلیت تصویر در تصویر اندروید - عکس هفت

مرحله ۴: لیستی از برنامه‌ها برای شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید برنامه مورد نظر را انتخاب کرده، روی آن تپ کنید و این قابلیت را در آن خاموش نمایید.

قابلیت تصویر در تصویر اندروید - عکس هشت

آموزش کار با قابلیت تصویر در تصویر اندروید

به طور معمول در بسیاری از برنامه ها می توانید قابلیت تصویر در تصویر اندروید را فعال کرده و از آن استفاده نمایید. به همین علت در ادامه نحوه استفاده از این قابلیت را در برنامه های مختلف آموزش خواهیم داد.

قابلیت PiP در واتس اپ

این قابلیت را می توانید در هنگام تماس تصویری واتس اپ فعال کنید و در هنگام تماس تصویری از دیگر برنامه های موبایل خود نیز استفاده کنید. برای این کار ابتدا یک تماس تصویری بر قرار کرده و سپس دکمه Home موبایل خود را لمس کنید، به این صورت تماس شما به حالت PiP تبدیل می شود. در صورتی که بخواهید تا تماس را به حالت قبلی خود بازگردانید کافی است تا یک بار روی آن ضربه بزنید و سپس گزینه ضربدر را انتخاب کنید.

قابلیت PiP در گوگل کروم و یوتیوب

برای اجرای قابلیت Picture in Picture در گوگل کروم و یوتیوب در کروم ابتدا ویدیو را به صورت تمام صفحه باز کنید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

قابلیت تصویر در تصویر اندروید - عکس نه

مرحله ۱: ویدیو را پلی کنید و سپس دکمه Home را انتخاب کنید.

مرحله ۳: به این صورت ویدیو در حال تصویر در تصویر پخش می شود و می توانید آن را جا به جا کرده و یا ابعاد آن را تغییر دهید.

مرحله ۴: برای بستن برنامه روی علامت ضربدر تپ کنید.

قابلیت تصویر در تصویر اندروید - عکس ده

قابلیت PiP در ویدیو پلیر گوشی‌های سامسونگ

در صورتی که قصد دارید تا ویدیویی را به صورت تصویر در تصویر در ویدیو پلیر گوشی های سامسونگ مشاهده کنید می‌توانید یکی از ویدیو های مورد نظر خود را پخش کنید و سپس روی آیکون مشخص شده در شکل تپ کنید.

قابلیت تصویر در تصویر اندروید - عکس یازده

به این ترتیب ویدیو به صورت PiP نمایش داده می‌شود. برای بستن آن می توانید یک بار روی ویدیو تپ کنید و سپس روی ضربدر قرار گرفته روی عکس ضربه بزنید.

قابلیت تصویر در تصویر اندروید - عکس دوازده