آموزش بوت کردن فلش جهت نصب ویندوز | آموزش جامع کامپیوتر و موبایل

flash-usb-icon

آموزش بوت کردن فلش جهت نصب ویندوز

ما در این مقاله قصد داریم به شما بوت کردن فلش جهت نصب ویندوز را آموزش دهیم

نصب ویندوز از روی فلش به تدریج در حال جایگزینی نصب از روی دی وی دی می شود، دلیل این اتفاق هم سرعت بهتر و آسیب پذیری کمتر فلش می باشد.

برای مثال بعد از استفاده مکرر از دی وی دی بعد از مدتی به علت ازدیاد خط و خش دیگر دی وی دی قابل استفاده نمی باشد اما این اتفاق برای فلش  رخ نمی دهد. علاوه بر آن دی وی دی زمانی دچار خط و خش می شود دیتای رایت شده بر روی آن نیز آسیب می بیند و دیگر مثل سابق درست اجرا نمی شود و نصب ویندوز دچار مشکل می شود علاوه بر این دی وی دی آسیب دیده می تواند به دستگاه درایور شما نیز آسیب بزند.

 برای اینکه شما بتوانید بوت کردن فلش مموری برای نصب ویندوز  انجام بدهید سه مرحله حیاتی را باید بگذرونید. بعد از آن سایر موارد مانند نصب ویندوز از روی دی وی دی می باشد.

برای اینکار اول از همه باید یک فایل ISO از دی وی دی ویندوزتون تهیه کنید و بعد این فایل ISO رو به صورت باز شده به فلش تون انتقال بدین و بعد از اون بوت سیستم تون رو روی USB تنظیم کنید و بعدش هم ویندوز رو مثه روال عادی روی سیستم تون نصب کنید.

آموزش بوت کردن فلش مموری

برای تهیه فایل ISO نرم افزار های زیادی وجود دارد. شما می توانید از ISO Creator استفاده کنید زیرا این یک برنامه رایگان و متن باز هست و به همین دلیل استفاده از آن راحت می باشد.

جهت دانلود نرم افزار ISO Creator  بر روی عبارت رو به رو کلیک کنید: Download ISO Creator

آموزش بوت کردن فلش جهت نصب ویندوز

بعد از نصب ، برنامه را اجرا کنید.

در قسمت ISO file path مسیر ذخیره کردن فایل ISO را مشخص نمایید.

و قسمت folder path نیز مسیر دی و دی ویندوز شما می باشد.

بعد از انتخاب گزینه استارت ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا برنامه فایل شما رو آماده کند.

بعد اتمام ساخت فایل ISO نوبت به کپی کردن فایل در داخل فلش می رسه برای اینکار هم نرم افزار های زیادی وجود دارد. ISO to USB یکی از این نرم افزارها می باشد که در عکس زیر نحوه کار آن را مشاهده می کنید.

بوت کردن فلش برای نصب ویندوز 7

برای تنظیم بوت نیز زمانی که سیستم را روشن می کنید با فشردن دکمه F8 وارد بوت شده و می توانید USB را انتخاب کنید. و اینتر را بزنید. در مرحله بعد هم اینتر را زده تا وارد برنامه نصب ویندوز شوید.

” حال عملیات بوت کردن فلش انجام شد “

 ” جهت فراگیری آموزش های دیگر بر روی برتر رایانه کلیک کنید “

جهت فراگیری آموزش بوت جهت نصب ویندوز بر روی لینک کلیک کنید: آموزش بوت جهت نصب ویندوز