تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ گیری از جیمیل

backup-or-backup-from-gmail

کاربرانی که از جیمیل جهت ارسال فایل ها و پیغام های مهم خود استفاده می کنند به دلیل فضای بالا و حدود ۷ گیگبایتی که در ذخیره سازی اطلاعات دارد و هم چنین سرویس سریع و رایگان آن بسیار پر طرفدار می باشد . با این حال اکثر کاربران نگران دیتای موجود در اکانت جیمیل خود هستند و از حذف اطلاعات خود به طور ناگهانی نگران می باشند که بهترین کار تهیه نسخه پشتیبان یا بکاب گیری از اطلاعات اکانت است که در این مقاله از برتر رایانه به چند روش تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ گیری از جیمیل با استفاده از نرم افزار می پردازیم .

نحوه تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ گیری از جیمیل با استفاده نرم افزار

استفاده از ایمیل کلاینت ها بهترین روش برای بکاب گرفتن از اکانت و اطلاعات جیمیل خود است که چند سری از این نرم افزار های رایگان نظیر Mozilia Thunderbird ، Microsoft Outlook ، Apple Mail و … که با نصب آن بر روی سیستم عامل های مختلف می توان به اکانت خود دسترسی پیدا کنید .

برای انجام این کار مرحله به مرحله با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

ابتدا POP را در جیمیل خود فعال نمایید .

حالا وارد تنظیمات جیمیل خود شوید .

در سر برگ Forwarding and POP/IMAP گزینه Enable POP for all mail علامت دار نمایید .

در آخر جهت اعمال تغییرات بر روی دکمه Save Changes کلیک کنید .

در این مرحله با ارسال ایل پیکربندی بر روی ایمیل تان آن را باز نمایید .

حالا برنامه کلاینت ایمیل را که بر روی سیستم نصب نموده اید ، فعال نمایید .

هم چنین جهت مطالعه مقاله بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی های اندروید در اکانت جیمیل بر روی لینک کلیک نمایید .

تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ گیری از جیمیل با سرویس Backupify

برنامه Backupify از سرویس های بکاپ گیری برای برخی از سرویس ها نظیر فیس بوک ، توییتر ، گوگل اپ و … است که بعد از اجراء برنامه اکانت و سرویسی که می خواهید از آن بکاپ گرفته شود را مشخص نمایید ، این سرویس به صورت رایگان و پولی با محدودیت های متفاوت است .

تهیه نسخه پشتیبان یا بکاپ گیری از جیمیل با استفاده از Gmail Backup

نرم افزار Gmail Backup یکی دیگر از نرم افزار های رایگان جهت Backup گرفتن از اطلاعاتتان می شود یک سرویس پشتیبان گیری امن که از قابلیت های آن دانلود تمامی ایمیل ها  و بازگردانی آن است . جهت استفاده از این سرویس وارد وب سایت Gmail Backup شوید ، برنامه را دانلود نمایید . اطلاعات جیمیل خود را وارد نمایید ، پوشه مقصد را تعیین و تاریخ بکاپ را مشخص کنید  .

کاربران می توانند با استفاده از روش های بالا و دانلود نرم افزارهای رایگان از اطلاعات اکانت خود Backup بگیرید و نگران پاک شدن اطلاعات و از دست رفتن فایل های مهم خود نباشید .