روش جدید بستن ریپلای استوری در اینستاگرام

a-new-way-to-close-the-replay-of-a-story-on-instagram-org-pic

اینستاگرام، یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در دهه‌های اخیر است که مردم از سراسر جهان از آن برای به اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوها با دوستان، فالوورها و طرفداران خود استفاده می‌کنند. با این حال، ممکن است بعد از انتشار استوری خود، با ورود پیام‌های زیادی در صندوق ورودی مواجه شوید که این ممکن است آزاردهنده باشد. برای مقابله با این موضوع، می‌توانید در تنظیمات اینستاگرام خود، به حذف یا محدود کردن ریپلای‌ها اقدام کنید.

اگر به دلیل تعداد زیاد ریپلای‌ها نمی‌توانید به همه آن‌ها پاسخ دهید، بهتر است از قابلیت عدم ریپلای در اینستاگرام استفاده کنید. اینستاگرام به کاربران خود این امکان را می‌دهد که ریپلای استوری را غیرفعال کنند. در این مقاله از برتر رایانه، به روش جدید بستن ریپلای استوری در اینستاگرام می‌پردازیم.

 

نحوه بستن ریپلای استوری در اینستاگرام در اندروید

برای غیرفعال کردن ریپلای در استوری‌ اینستاگرام، ابتدا برنامه اینستاگرام را باز کنید.

سپس در گوشه سمت راست صفحه، وارد منوی همبرگر شوید.

از منوی Pop-Up پایین صفحه، گزینه Settings را انتخاب کنید.

حالا وارد Privacy شوید و گزینه  Messages and story replies را انتخاب کنید.

در گزینه Story replies و در قسمت Who can reply to stories، گزینه  آخر را انتخاب کنید. با این کار، ریپلای در استوری‌های شما غیرفعال خواهد شد.

گاهی اوقات ممکن است به دلیل واکنش‌های منفی یا حتی مثبت فالوورها، یا به دلیل مخاطبانی که به تصاویر یا ویدیوهای استوری‌های شما پاسخ می‌دهند، بخواهید امکان پاسخ‌دهی به استوری‌های خود را محدود کنید.

خوشبختانه، اینستاگرام به کاربران این امکان را می‌دهد که در هر زمانی که می‌خواهند، ریپلای را خاموش کنند. برای این کار، ابتدا مطمئن شوید که آخرین نسخه اینستاگرام را نصب کرده و آن را به روز کرده‌اید.

برای غیر فعال کردن Reply استوری افراد ناشناس اگر گزینه “Allow replies from followers you follow back” را انتخاب کنید، تنها فالوورهای شما قادر به ارسال نظر در استوری‌های شما خواهند بود. عموما، هرزنامه‌ها یا تبلیغات از طرف کاربرانی که شما آنها را نمی‌شناسید، وارد می‌شوند. بنابراین، با انتخاب این گزینه، باید تعداد آنها کاهش یا حتی حذف شود. توجه داشته باشید که در تنظیمات پیش‌فرض اینستاگرام، گزینه “Allow replies from all followers” انتخاب شده است که به این معنی است که همه افراد می‌توانند در استوری‌های شما نظر دهند.

نحوه غیر فعال ریپلای استوری اینستاگرام در گوشی آیفون

برای شروع بستن ریپلای استوری در برنامه اینستاگرام را در آیفون خود باز کنید و وارد پروفایل خود شوید. در سمت راست، منوی سه خط را انتخاب کنید.

از منوی Pop-Up در پایین صفحه، گزینه Settings را برای دسترسی به تنظیمات بیشتر اینستاگرام انتخاب کنید.

حالا به تب Privacy بروید.

در بخش Interactions، گزینه Story را انتخاب کنید.

سپس در منوی جدید، در قسمت Allow Replies and Reactions، گزینه Off را انتخاب کنید.

شما می‌توانید در همین منو واکنش‌ها و پاسخ‌های بسیاری از فالوورهای خود را محدود کنید. به یاد داشته باشید که این تغییر مانع ارسال پیام‌های عادی توسط افراد نمی‌شود، اما در صورت نیاز می‌توانید آن را نیز محدود کنید.

پرسش های متداول

آیا می‌توان فقط یک نفر را در اینستاگرام محدود نمود؟
بله، از منوی Settings وارد Privacy شده و سپس به قسمت Story بروید. در قسمت Allow Replies and Reactions، می‌توانید گزینه “People you follow” را برای محدود کردن فردی خاص انتخاب کنید.

آیا می‌توان واکنش به استوری را حذف کرد؟
بله، ابتدا وارد پروفایل خود شده و سپس از قسمت Activity در سمت چپ، پاسخ‌های استوری را پیدا کنید. سپس می‌توانید پاسخ‌های استوری را بررسی و در صورت لزوم آن‌ها را پاک کنید.

نتیجه گیری

از طریق تنظیمات اینستاگرام می‌توانید از ایمیل‌های ارسالی به شما و تبلیغات زیادی که دریافت می‌کنید، دوری کنید. اگر می‌خواهید دسترسی دوستان خود به ارسال‌های استوری را محدود کنید، ابتدا باید یک لیست از دوستان نزدیک خود را تعریف کنید. همچنین، اگر نمی‌خواهید در زمانی که آنلاین می‌شوید پیام‌های زیادی دریافت کنید که ناشی از وضعیت فعلی شما است، که به فالوورها نمایش می‌دهد که شما آنلاین هستید، می‌توانید وضعیت فعالیت خود را در اینستاگرام غیر فعال کنید، تا در زمان استفاده از برنامه از دید دیگران پنهان بمانید.