مراحل آموزش و نصب و راه اندازی ویندوز ۸ | برتر رایانه

install-windows-8

از جمله سیستم عامل ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت ویندوز ۸ است این ویندوز ویژگی های پیشرفته تری نسبت به دیگر ویندوز های ارائه شده دارد و موجب شده است اکثر کاربران مایل به تغییر سیستم عامل خود شوند . ویژگی هایی از جمله حذف دکمه استارت ، ورود کاربری با تصویر ، پشتیبانی کردن از چند نمایشگر ، پشتیبانی از USB 3 ، ارائه مرورگر اینترنت اکسپلورر ۱۰ و … است . در این مقاله به آموزش مرحله به مرحله ویندوز ۸ برای نصب آسان کاربران می پردازیم .

آنچه برای نصب ویندوز ۸ لازم است :

پردازشگر (CPU) :  با سرعت حداکثر یک گیگا هرتز و یا بیشتر

رم (RAM) : برای نسخه ۳۲ بیتی حافظه ی یک گیگابایتی و برای نسخه ۶۴ بیتی حافظه ی ۲ گیگابایتی

فضای هارد دیسک ( Hard disck ) : برای نسخه ۳۲ بیتی حافظه ی ۱۶  گیگابیت و برای نسخه ۶۴ بیتی حافظه ی ۲۰ گیگابایتی

کارت گرافیک : پشتیبانی شده از دایرکس ۹ و یا بالاتر از آن

نصب مرحله به مرحل ویندوز ۸ :

در ابتدا از کلیه فایل های خود Back up بگیرید و در یک هارد سیو نمایید . اطمینان پیدا کنید که تمامی درایور های سخت افزاری سیستم خود را دارید .

سپس DVD مربوطه به نصب ویندوز ۸ را داخل DVD ROM قرار دهید و سیستم خود را RESTART کنید.

در این مرحله ویندوز ۸ بالا آمده و با هر کلیک کردن منتظر بوت شدن ویندوز تان باشید .

هنگامی که فرآیند اولیه نصب کامل شد پنجره ای به نام Windows Setup برایتان باز می شود که تنظیمات مربوط به زبان است که لازم به تغییر آن نیست .

دکمه Next  را زده تا به صفحه ی بعدی بروید .

در صفحه ی باز شده دکمه ی Install now وجود دارد که با زدن آن ویندوز ۸ نصب و در صورتی که مایل باشید دیسک ویندوز ۸ نصب شده برایتان تعمیرکند بر روی  Repair your computer بزنید . بهتر است بر روی فقط نصب کلیک کنید .

نصب ویندوز 8 در کامپیوتر

درمرحله بعدی با زدن گزینه  … I Accept قوانین را پذیرفته و بازدن دکمه Next به قسمت بعدی بروید .

در مرحله بعدی از شما سؤال می شود آیا مایلید ویندوزی که در سیستم تان است با ویندوز ۸ آپدیت شود و یا می خواهید از ابتدای این نسخه از ویندوز بر روی سیستم برایتان نصب شود .

بخش اول ( … Upgrade: install ) : با کلیک بر روی این گزینه کلیه ی فایل ها ، نرم افزار ها و تنظیمات بر روی کامپیوترتان می ماند .

بخش دوم ( … Custom: install ) : با کلیک بر روی این گزینه تمامی اطلاعاتی که بالا ذکر شده از بین می رود .

” نکته : از تمامی اطلاعات خود Back Up بگیرید “

در مرحله بعد نوبت انتخاب درایور برای نصب ویندوز است . برای انتخاب درایور مناسب مقدار فضای خالی و فضای پر را نشان می دهد و با انتخاب یکی از آن ها به مرحله بعد می روید .

نکته : در این مرحله می توان یکبار درایور مربوطه را فرمت ( Format )  تا کلیه اطلاعات پاک شود و برای نصب ویندوز آماده شود .

با زدن دکمه ی Next به مرحله بعدی بروید .

در این قسمت ویندوز عملیات کپی و نصب ویندوز را انجام می دهد که معمولاً بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد و سیستم برای اجرا Restart  می شود , شما وارد تنظیمات حساب کاربری و هم چنین تنظیمات رنگ تصویر زمینه مترو شده که رنگ مورد نیاز و اطلاعات کاربری خود را وارد و دکمه ی Finish  تمام را انتخاب کنید .

در قسمت آخر با نمایش عبارت  … We ‘re getting ویندوز تان در حال آماده سازی و اجرا می شود .

در نهایت شما توانستید با موفقیت ویندوز ۸ را نصب کنید .