علت نصب نشدن اینستاگرام بر روی گوشی چیست ؟

what-is-the-reason-for-not-installing-on-instagram-on-my-phone

اپلیکیشن اینستاگرام به دلیل محبوبیت ویژه ای که میان کاربران خود دارد با هر بار به روز رسانی قابلیت جدیدی به آن افزوده می شود و کاربران فضای گسترده تری برای انتشار پست های متنی ، تصویری و ویدئویی های خود دارند اما این امکان وجود دارد که حین به روز رسانی یا نصب برنامه بر روی گوشی خود با مشکلاتی روبه رو شوند که نصب نشدن اینستاگرام بر روی گوشی می تواند یکی از عمده ترین آن می باشد . در مقاله امروز برتر رایانه به شما علت این مشکل و راه حل آن را خواهیم گفت ، پس در ادامه با ما همراه باشید .

با کلیک بر روی کمک رایانه مرکز کمک تلفنی برتر رایانه مشکلات نرم افزاری تان را رفع کنید .

علت نصب نشدن اینستاگرام

قبل از پرداختن به علت های نصب نشدن اینستاگرام بر روی گوشی در صورتی که هنوز این برنامه را بر روی گوشی خود نصب نکرده اید پیشنهاد می شود کاربران گوشی های اندروید از گوگل پلی و کاربران گوشی های اپل از اپل استور دانلود نمایند . در صورتی که این برنامه را از منابع غیر معتبر دانلود و نصب نمایید این امکان وجود دارد که فرآیند نصب به درستی انجام نشود و با خطای نصب مواجه شوید . هم چنین این خطا ممکن است به دلیل ناسازگاری گوشی شما با برنامه باشد ، به طور مثال کاربران گوشی های اندروید ۴ به پایین امکان به روز رسانی برنامه و نصب نسخه جدید اینستاگرام را به هیچ عنوان ندارند و باید نسخه اندروید گوشی خود را حتماً ارتقاء دهند . هم چنین جهت رفع مشکل عدم به روز رسانی ، نصب نشدن و باز نشدن مرورگر کروم در گوشی های اندروید بر روی لینک کلیک کنید .

بررسی علت نصب نشدن اینستاگرام بر روی گوشی اندروید

در صورتی که برنامه اینستاگرام بر روی گوشی اندروید حین نصب خطای ۲۴- را بر روی صفحه نمایش گوشی نمایان سازد برای رفع آن راه حل های زیر را امتحان کنید :

• گوشی تان را ریستارت کنید ؛ با خاموش و روشن کردن گوشی و راه اندازی مجدد سیستم مشکل نصب نشدن اینستاگرام به راحتی رفع خواهد شد .

• زمان و تاریخ گوشی تان را تنظیم کنید ؛ با این وجود این خطا احتمال تنظیم نبودن تاریخ و ساعت گوشی تان بسیار است که برای رفع آن وارد تنظیمات اصلی گوشی تان شوید و با انتخاب گزینه Data & time در Settings می توانید گزینه Automatic date & time را فعال نمایید . در صورت فعال بودن این گزینه یک بار آن را غیر فعال و دوباره فعال کنید .

• حافظه گوشی تان را چک نمایید ؛ قبل از نصب اینستاگرام حتماً حافظه ی گوشی تان را چک کنید که برای دانلود اینستاگرام فضای کافی داشته باشید . با داشتن کارت حافظه یا رم به راحتی می توانید داده های گوشی تان از حافظه داخلی به رم انتقال دهید .

خطای دیگری که بر روی گوشی های اندروید موجب نصب نشدن اینستاگرام می شود خطای ۵۰۴- می باشد که دلیل این کد خطا کندی اینترنت و داده های آن در زمان دانلود برنامه از گوگل پلی اتفاق می افتد  . برای رفع این ارور می توانید روش های  بالا را انجام دهید ، در صورتی که مشکل رفع نشد می توانید اکانت جیمیل خود را پاک کنید و دوباره آن بر روی گوشی خود اضافه نمایید که برای این کار می توانید با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

ابتدا وارد تنظیمات گوشی تان شوید .

گزینه Cloud and accounts را انتخاب نمایید .

سپس وارد گزینه Account شوید و گوگل را انتخاب کنید .

در این صفحه حساب کاربری یا همان اکانت جیمیل تان را انتخاب کنید و با استفاده از سه نقطه عمودی بالا آن را remove نمایید .

حالا کش و دیتای گوگل پلی را که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم را باید پاک کنید .

در نهایت دوباره وارد تنظیمات و گزینه اکانت شوید و دوباره اکانت جیمیل خود را اضافه نمایید و گوشی خود را ریستارت کنید .

سه راه حل جهت نصب نشدن اینستاگرام

راه حل اول

نصب کردن نسخه ی قدیمی تر اینستاگرام ؛ همانگونه که در مطلب بالا اشاره نمودیم در صورت عدم سازگاری نسخه جدید اینستاگرام با گوشی تان پیشنهاد می شود همان نسخه قدیمی را نصب و اجرا نمایید .

راه حل دوم

پاک کردن آپدیت های گوگل پلی ؛ در صورتی که منبع دانلود های برنامه و نصب برنامه هایتان از گوگل پلی می باشد جهت رفع کدهای ارور و نصب نشدن اینستاگرام وارد Application manager شوید و گوگل پلی را انتخاب نمایید و سپس از گزینه uninstall updates را بزنید . با این کار تمامی آپدیت های برنامه پاک شده و ظرف مدت کوتاهی دوباره به صورت خودکار گوگل پلی آپدیت می شود .

راه حل سوم

حذف دیتا و کش گوگل پلی و دانلود منیجر ؛ جهت آخرین راه حلی که برای رفع مشکل نصب نشدن اینستاگرام می توانیم در اختیارتان قرار دهیم پاک کردن کش این دو برنامه می باشد که برای این کار باید وارد تنظیمات گوشی تان شوید و در قسمت Storage گزینه Clear cache و Clear data را انتخاب نمایید این مراحل را برای برنامه دانلود منیجر نیز تکرار نمایید .