شیوه های به کارگیری اسپویلر متن و عکس در تلگرام

ways-to-use-text-and-photo-spoiler-in-telegram

از جمله قابلیت هایی که در سال ۲۰۲۱ میلادی و در ماه دسامبر از طرف پیام رسان محبوب و جهانی تلگرام در اختیار کاربران قرار گرفت. اسپویلر تلگرام می باشد. از طریق این ویژگی کاربر می‌ تواند متن یا عکسی را در گروه یا به فرد خاصی بفرستند و آن را پنهان کند. در واقع این قابلیت علاوه بر پنهان کردن متن با توجه به آپدیتی که برنامه تلگرام داشت این امکان را به کاربران می دهد تا عکس و ویدیو خود را نیز از این طریق پنهان نمایند. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم در رابطه با شیوه های به کارگیری اسپویلر متن و تصویر در تلگرام صحبت نماییم، در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه های حل مشکل تماس تصویری در تلگرام

آشنایی با قابلیت اسپویلر تلگرام در گوشی و کامپیوتر

در واقع هنگامی که یک متن اکلیلی تلگرام میفرستید کاربران دیگر با تب کردن یا ضربه زدن بر روی آن می توانند متن را ببینند و در صورتی که یک تصویر بفرستید کاربران دیگر باید آن را دانلود کرده و روی آن تب نمایند تا محتوای تصویر را بتوانند ببینند.

شاید یکی از قابلیت هایی که این مشخصه دارد این است که کاربران دیگر قادر نخواهند بود پیام های تان را از اعلانات بخوانند و پیام‌ های شما سین نشده باقی بگذارند.

همچنین از دیگر کاربردهای این قابلیت آن است که وقتی عکس یا ویدیویی را در گروهی می فرستید کاربران دیگر را وارد وادار به دانلود و مشاهده می کنید و از این طریق می توانید آمار بازدید را بالا ببرید.

از دیگر کاربردهای که این ویژگی می تواند داشته باشد این است که مطالبی که برای افراد پایین ۱۸ سال و بیماران قلبی نامناسب است را به هر نحوی پیش از خواندن هشدار می دهد و آن را اسپویلر می کند. با انجام این کار آن دسته از افراد حتی پیش نمایش تصاویر و ویدیو ها را نمی توانند ببینند.

نکته قابل توجه اینکه متن اسپویلر تلگرام به صورت یک بار مصرف می باشد بدان معنی که اگر یک بار بر روی آن تب کنید متن قابل مشاهده خواهد بود و دوباره قادر به مخفی کردن آن نخواهید بود. برای آنکه بتوانید از قابلیت اسپویلر تلگرام در گوشی های اندروید شامل شیائومی، هواوی، سامسونگ و گوشی های آیفون و غیره استفاده کنید ابتدا باید برنامه تلگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت نموده و سپس حالت های زیر را امتحان نمایید.

نحوه اسپویل کردن پیام های تلگرام در وب، اندروید و آیفون

در صورتی که به هر جهت از تلگرام دسکتاپ نسبت به نسخه موبایلی آن بیشتر استفاده می کنید و مایلید تا از قابلیت اسپویلر تلگرام بهره مند شوید از مراحل زیر کمک بگیرید:

-در ابتدا اپ تلگرام را باز کنید و به گروه یا کانالی که مدنظرتان است و می خواهید پیام اسپویلر را در آن بفرستید بروید.

-پس از آن پیامتان را در کادر تایپ نموده و کلماتی که مایل هستید مخفی بمانند را برگزینید.

-بر روی کلمات انتخابی با استفاده از اشاره گر موس کلیک راست کرده و از منویی که باز می شود گزینه FORMATTING را انتخاب نمایید. حال گزینه Spoilers را انتخاب نموده و جهت فرستادن پیام کلید اینتر را بزنید.

جهت اسپویلر متن تلگرام در ویندوز استفاده از کلیدهای میانبر  Ctrl + Shift + P و برای نسخه مک از کلید های Cmd + Shift + P استفاده نمایید.

برای اسپویل کردن متن در گوشی های آیفون ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید.

سپس گروه تلگرام یا کانالی که مایلی پیام را در آن بفرستید انتخاب کنید.

با وارد نمودن پیام در کادر کلماتی که میخواهید اسپویل شود را انتخاب و انگشت تان را بر روی آن نگه دارید.

از منوی که مشاهده می کنید عبارت B/U انتخاب نموده و سپس Spoiler را بزنید.

برای فرستادن پیام بر روی آیکون فلش آبی تب نموده تا به صورت برفکی نمایش داده شود.

برای استفاده از این قابلیت در گوشی اندروید نیز ابتدا وارد برنامه شده و گروه کانال مد نظر تان را انتخاب کنید. پس از تایپ پیام قسمت هایی یا تمامی متنی را که میخواهید مخفی کنید انتخاب و انگشتتان را بر روی آن نگه دارید. از منوی ظاهر شده Spoiler را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه ارسال یا Send تب نمایید تا قسمت هایی که اسپویل کردید به صورت برفک نشان داده شود.

نحوه اسپویل کردن تصویر در تلگرام

برای انجام این کار ابتدا برنامه تلگرام را باز کنید.

با انتخاب گروه، کانال یا چت شخص موردنظرتان بر روی آیکون سنجاق یا پین تب نمایید.

از گالری تصاویر یا فیلم هایی که میخواهید بفرستید فایل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

نکته قابل توجه اینکه نباید اینتر یا send را بزنید بلکه باید بر روی آیکون سه نقطه تب کنید تا دو گزینه برای تاk نشان داده شود.

در این بخش بر روی Hide with spoiler بزنید و سپس فایل را بفرستید. زمانی که شما از طریق روش اسپویلر تلگرام فایلی را می فرستید کاور پیش نمایش به طور کامل سفید می شود به گونه ای که چیزی از ویدیو، عکس توسط کاربران قابل دیدن نخواهد بود و باید آنها فایل تان را دانلود و تب کنند تا بتوانند محتوا را ببینند.

خیلی از کاربران نمی توانند اسپویلر تلگرام را برای خود فعال کنند. در اینجا باید گفت هیچ تفاوتی ندارد از اسپویلر تلگرام آیفون استفاده می‌کنید یا نسخه اندروید یا دسکتاپ آن، باید حتماً برنامه تلگرام تان به آخرین نسخه آپدیت شود در غیر اینصورت موفق به استفاده از این قابلیت نخواهید بود.