شیوه های حل مشکل کار نکردن گوگل مپ اندروید

ways-to-solve-the-problem-of-not-working-google-map-android-org-pic

از جمله ابزارهای کاربردی که در تمامی گوشی های اندروید وجود دارد، قابلیت گوگل مپ می باشد. با استفاده از این قابلیت می توانید آدرس و مسیرهای مختلف را راحت و سریع پیدا نمایید. متأسفانه گاهی اوقات این برنامه دچار اختلال می‌شود و کاربران اندرویدی نمیتوانند به درستی از آن استفاده کنند. در صورتی که شما نیز با این مشکل برخورده اید و امکان باز کردن برنامه و مشاهده مکان های دقیق برای تان وجود ندارد این مقاله از برتر رایانه را تا انتها مورد مطالعه قرار دهید تا با آگاهی از شیوه های رفع مشکل کار نکردن گوگل مپ اندروید بتوانید از این گونه مشکلات جلوگیری کنید با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : قابلیت مسیریابی گوگل مپ

بررسی اینترنت و سایر گزینه ها برای رفع مشکل باز نشدن گوگل مپ اندروید

پیش از آن که شیوه های رفع مشکل کار نکردن گوگل مپ اندروید را برای تان بازگو کنیم حتماً از یک روش تغییر دهنده آی پی جهت استفاده از گوگل پلی در داخل کشور استفاده کنید و با یک فیلتر شکن مناسب وارد برنامه ها و سرویس های گوگل بدون مشکل شوید.

پس از انجام این کار برای رفع مشکل باز نشدن گوگل مپ در گوشی های اندرویدی شیائومی، سامسونگ و غیره ابتدا اینترنت گوشی تان را چک کنید. ضعیف بودن اینترنت گوشی در حال حاضر امری عادی به حساب می‌ آید و مشکلاتی را برای افراد ایجاد نموده اگر از طریق اینترنت وای فای به داده های گوشی تان دسترسی دارید یک بار آن را خاموش و روشن کنید و مجدد اینترنت را بررسی کنید و ببینید آیا امکان استفاده از برنامه وجود دارد یا نه. همچنین میتوانید وای فای را خاموش شدن دیتای گوشی خود را فعال کنید.

بررسی اینترنت جهت رفع مشکل باز نشدن گوگل مپ اندروید

جهت رفع مشکل گوگل مپ در گوشی های اندروید هواوی و غیره می توانید قابلیت Location Accuracy را فعال سازی کنید. برای این کار وارد برنامه شده و بر روی عکس پروفایل خود در بالای صفحه بزنید.

از قسمت Settings بر روی Google location settings تب کنید و پس از آن بر روی گزینه‌ ی Google location settings بزنید.

سپس علامت آن را روی حالت ON قرار دهید. اکنون وارد گوگل مپ شده و بررسی کنید که آیا مشکلتان رفع شده است یا نه.

در صورتی که قابلیت Wi-Fi only روشن باشد یعنی تنها وقتی وای فای را روشن می کنید می توانید از برنامه استفاده نمایید. پس اگر حین استفاده از دیتا با مشکل روبرو شده اید وارد برنامه شوید و بر روی عکس پروفایل در گوشه بالا سمت راست بزنید. در قسمت settimgs علامت Wi-Fi Only خاموش کرده و از تنظیمات خارج شوید و به قسمت Maps بروید.

حال می توانید از نت دیتا استفاده کنید، این برنامه اینترنت زیادی از شما می برد پس مراقب باشید تا بسته تان تمام نشود.

بررسی شیوه‌ های دیگر برای رفع مشکل کار نکردن گوگل مپ اندروید

شیوه دیگری که برای رفع مشکل لوکیشن در گوگل مپ وجود دارد آن است که کش برنامه را پاک کنید. برای این کار وارد تنظیمات گوشی شوید و بر روی گزینه Apps & notifications بزنید. حال بر روی Maps تب نمایید. باید اول See all apps بزنید و بر روی Storage & cache تب نمایید. پس از آن بر روی گزینه clear data زده و از تنظیمات خارج شوید و مجدداً وارد برنامه شوید.

گاهی اوقات بعضی از خطاها باعث ایجاد چنین مشکلاتی می‌ شود که میتوانید با یک آپدیت ساده آن را رفع کنید. برای این کار وارد گوگل پلی استور شده و سپس Google Maps را سرچ کنید. بر روی آن بزنید اگر دکمه Google Maps وجود دارد روی آن زده و صبر کنید تا برنامه به روز رسانی شود. پس از آن گوشی خود را ریستارت کرده و مجدد وارد برنامه شوید.

در صورتی که مشکلتان رفع نشد می توانید از نسخه کم حجم گوگل مپ استفاده کنید این نسخه تحت عنوان Google Maps Go جزء برنامه های محبوب است که می‌ توانید آن را از گوگل پلی دانلود و نصب نمایید

Google Maps Go نسخه کم حجم گوگل مپ

همچنین امکان حذف و نصب دوباره برنامه برای رفع مشکل وجود دارد. برای این کار روی برنامه چند ثانیه نگه دارید و با زدن بر روی علامت ضربدر آن را پاک کنید. پس از آنکه برنامه حذف شد گوشی خود را ریستارت کنید. وارد گوگل پلی یا استور های داخلی مثل مایکت و بازار شوید. نام برنامه را سرچ و برای INSTALL بزنید و صبر کنید تا نصب شود.

در آخر توصیه می‌کنیم که در صورتی که برنامه ها برای تان به خوبی کار نمی کند حتما گوگل پلی سرویس اندروید را به آخرین نسخه آپدیت نمایید. توجه داشته باشید برای حل مشکل گوگل پلی در ایران باید برنامه تغییر دهنده آی پی تان روشن باشد. در صورتی که این برنامه کار نمی کند باید از برنامه دیگر برای انجام این کار استفاده نمود.