روش های حذف تبلیغات اینستاگرام

ways-to-remove-instagram-ads-pic-1

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی پر طرفدار و محبوب است و دارای کاربران بسیار زیادی در سر تا سر دنیا می باشد. این مسئله باعث شده تا بسیاری از کاربران کسب و کار خود را به صورت مجازی و در اینستاگرام ادامه دهند و در این فضا به تبلیغات محصولات و خدمات خود بپردازند. اما در نظر بسیاری از کاربران تماشای تبلیغات بسیار آزار دهنده بوده و به همین دلیل علاقه مندند تا بدون مشاهده هیچگونه تبلیغی در اینستاگرام بگردند و پست های دلخواه خود را مشاهده کنند. به همین دلیل در ادامه قصد داریم تا مهم ترین روش های حذف تبلیغات اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: روش های حذف تبلیغات بازی های اندروید

مهم ترین راهکار های حذف تبلیغات اینستاگرام

در کنار تبلیغاتی که پیج های مختلف انجام می دهند بسیاری از کاربران با پرداخت مبلغ مشخص به اینستاگرام به تبلیغ می پردازند. این نوع تبلیغات در میان پست ها و استوری های شما قرار گرفته و ممکن است در ابتدا تصور کنید که پیج جدیدی را فالو کرده اید. به همین دلیل قبل از آموزش حذف تبلیغات اینستاگرام بهتر است تا پست های تبلیغاتی را شناسایی کنید. برای مثال در اکثر موارد واژه Sponsored در بالای پست های تبلیغاتی وجود دارد. همچنین ممکن است در قسمت پایین پست یکی از گزینه ‌های Install Now، Download، Sign Up، Shop Now یا Learn More را مشاهده کنید. برای حذف این تبلیغات می ‌توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

حذف تبلیغات اینستاگرام - شناسایی پست های تبلیغاتی

محدود کردن تبلیغات

ساده ترین راهکار برای حل این مشکل محدود کردن تبلیغات می باشد. در واقع شما می توانید تنها تبلیغاتی که به آن ها علاقه مندید را دریافت کنید. برای این کار در قسمت پروفایل خود وارد تنظیمات یا Settings اینستاگرام شوید.

حال گزینه Ads را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد روی Ad topics ضربه زده و تبلیغی که به آن علاقه مندید را انتخاب کنید.

حذف تبلیغات اینستاگرام با محدود کردن تبلیغ

بیشتر بخوانید: روش های حذف تبلیغات شیریت

پنهان کردن تبلیغات

ممکن است برخی از تبلیغات برای شما آزار دهنده باشند و دائماً آن ها را مشاهده کنید. در چنین شرایطی می توانید با باز کردن پست روی منوی سه نقطه ای که در قسمت بالا و سمت راست قرار گرفته تپ نمایید.

به این صورت منوی جدیدی برای شما باز می شود که می توانید گزینه Hide Ad را انتخاب کنید.

پس از آن از شما پرسیده خواهد شد که دلیل پنهان کردن تبلیغ مورد نظر چیست؟ پیشنهاد می دهیم تا از میان گزینه های مختلف It’s inappropriate یا It’s not relevant را انتخاب نمایید چرا که به این صورت امکان مشاهده مجدد تبلیغ بسیار کم خواهد شد.

پنهان کردن تبلیغات اینستاگرام

روش های کاربردی حذف تبلیغات اینستاگرام

ریپورت کردن تبلیغ

از دیگر روش هایی که برای حذف تبلیغات اینستاگرام می توان به کار برد ریپورت کردن آن می باشد. در واقع ممکن است با تبلیغی غیر اخلاقی یا بر خلاف قوانین اینستاگرام رو به رو شوید. در چنین شرایطی می توانید آیکون سه نقطه که در قسمت بالا و سمت راست پست قرار گرفته را انتخاب کنید. پس از آن در میان گزینه های موجود روی Report Ad تپ نمایید.

در اینستاگرام پس از ریپورت کردن پست های مختلف و یا تبلیغات از شما دلیل گزارش پرسیده می شود و شما می توانید از میان گزینه های موجود یکی را به عنوان دلیل انتخاب کنید. توجه داشته باشید که بهتر است متناسب با پست دلیل مناسبی را برای ریپورت در نظر بگیرید چرا که به این صورت رسیدگی بهتر انجام خواهد شد.

ریپورت کردن تبلیغات غیر اخلاقی اینستاگرام

بلاک کردن Shop یا ‏برند

به طور معمول نام برند تبلیغ شده در قسمت بالای پست تبلیغاتی نمایش داده می شود. برای این که دیگر تبلیغات این برند را مشاهده نکنید کافی است تا روی نام آن تپ کرده و پس از ورود به اکانت آن، پیج مربوطه را بلاک کنید. با وجود جدیدترین قابلیت اینستاگرام امکان بلاک کردن تمامی اکانت های مربوط به این پیج نیز وجود خواهد داشت.

بلاک کردن برند های تبلیغی

بیشتر بخوانید: روش های بلاک کردن تمام اکانت های یک کاربر در اینستاگرام

استفاده از نسخه تحت وب اینستاگرام

با وجود تمامی راهکار های ارائه شده همچنان نمی توان تمامی تبلیغات را به صورت کامل حذف نمود و ممکن است باز هم با instagram ads رو به رو شوید. اما اگر از نسخه تحت وب اینستاگرام استفاده کنید هیچ نوع تبلیغی را مشاهده نخواهید کرد. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما همراهان گرامی قرار گرفته باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم.