شیوه های دسترسی از راه دور به واتساپ دیگران

ways-to-remotely-access-other-peoples-whatsapp

کاربران واتساپ نمی توانند همزمان از یک حساب کاربری و گوشی استفاده کنند. اگر قصد انجام این کار را دارید، با خطایی روبه رو می شوید که از شما می خواهد ابتدا از حساب خود در دستگاه دیگری خارج شوید. از طرف دیگر، ممکن است بخواهید به واتس اپ دیگران دسترسی داشته باشید یا از حساب واتساپ خود در دستگاه دیگری استفاده کنید. اکنون امکان استفاده از چندین اکانت واتساپ در یک گوشی وجود دارد! با این حال، این را مشکل می توانید دور زد و آن را حل کرد. در  این مقاله از برتر رایانه به آموزش نحوه دسترسی از راه دور به واتساپ دیگران را به شما آموزش می دهیم.

نحوه اتصال به واتساپ دیگران از دور

برای اتصال به واتساپ دیگران از راه دور ابتدا برنامه را روی گوشی خود باز کنید.

در آیفون بر روی Settings در پایین صفحه ضربه بزنید.

در گوشی اندرویدی بر روی منوی سه نقطه در بالای صفحه ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید. اکنون بر روی WhatsApp Web / Desktop یا iPhone Connected device  و WhatsApp Web or Android Connected device کلیک کنید.

مرورگر در رایانه باز کنید و به سایت WhatsApp بروید. حال باید دوربین گوشی را در مقابل کد QR قرار دهید تا کد را بخواند.

منتظر بمانید تا کد خوانده شود. سپس می توانید از این حساب واتساپ در رایانه استفاده کنید.

توجه: اگر به کامپیوتر دسترسی ندارید و می خواهید این کار را روی گوشی خود انجام دهید، باید مرورگر گوشی را در حالت دسکتاپ باز کنید.

مرورگر Google Chrome را باز کنید. روی منوی سه نقطه کلیک کنید. سپس Desktop Website را انتخاب کنید

در سافاری: سایت واتس اپ را دانلود کنید. وقتی کاملاً متوقف شد، روی دکمه Aa در سمت چپ فیلد آدرس ضربه بزنید. اکنون Request Desktop Website را انتخاب کنید.

در نسخه iOS 15 و برای اولین بار، برای جابجایی صفحه باید فلش را در نوار آدرس نگه دارید. سپس Request Desktop Website را انتخاب کنید.

حالا از اولین گوشی برای تأیید کد استفاده کنید.

نکته: هر زمان که نمی‌خواهید از آن استفاده کنید و می‌خواهید از حساب کاربری خارج شوید، به گوشی خود بروید و روی گزینه Paired Devices ضربه بزنید. سپس  در اندروید گزینه LOG OUT را انتخاب کنید و در آیفون وارد Disconnect from All Devices> LOG OUT شوید.

استفاده از برنامه JOIN جهت دسترسی به واتساپ دیگران

با کمک اپ JOIN می توانید بدون گوشی از واتساپ نیز استفاده کنید.

این برنامه از فضای ذخیره سازی ابری برای اتصال استفاده می کند. با استفاده از این اپلیکیشن از پیام ها مطلع می شوید و می توانید بلافاصله به پیام ها پاسخ دهید.

توجه: این برنامه را باید روی هر دو دستگاه نصب کنید. برنامه را نصب و باز کنید. سپس بر روی گوگل کلیک کنید. حالا روی پذیرش کلیک کنید. حالا از اکانت گوگل که در اکانت اصلی است استفاده کنید.

پس از ورود به سیستم، روی  Allow  کلیک کنید و دوباره روی OK کلیک نمایید. سپس روی Shared > Devices دستگاه ها NO را فشار دهید. آنها را روی دو گوشی اجرا کنید.

حالا به سراغ گوشی اصلی بروید. برنامه JOIN را باز کنید. سپس روی منوی سه خطی در بالای صفحه ضربه بزنید. وارد تنظیمات شوید. اکنون به قسمت Notifications> Access to Notification بروید. سپس برای اینکه گوشی دیگر اعلان‌ها را دریافت کند، علامت را فعال کرده و گزینه  Allow را انتخاب کنید.

حالا به عقب برگردید و دکمه Send Notification را فعال کنید. به دستگاه های شناخته شده بروید و دستگاه دیگری را که با همان حساب وارد شده اید انتخاب کنید. حالا به اپلیکیشن Settings بروید و مطمئن شوید که گزینه WhatsApp انتخاب شده است.

ورود به واتساپ دیگران از طریق ورژن بتای WhatsApp

راه دیگر این است که نسخه بتا واتساپ را برای اندروید امتحان کنید. با ویژگی جدید حالت  Companion، اکنون می توانید از حساب خود در چندین تلفن استفاده کنید.

پس از نصب نسخه بتا، گوشی را روشن کرده و روی سه نقطه ضربه بزنید. سپس اتصال به حساب موجود را انتخاب کنید. سپس Link to existing account را برای اسکن کد QR استفاده کنید.

همچنین برای بیزنس واتساپ نیز این امکان وجود دارد.