شیوه های قرار دادن تصویر در ورد

ways-to-place-the-image-in-word

در صورتی که پروژه تحقیقاتی خود را می خواهید با استفاده از برنامه کاربردی آفیس همچون ورد انجام دهید با قرار دادن تصاویر در آن می توانید ارزش پروژه تان را بالا ببرید. اینکه بخواهید یک تصویر را از سیستم وارد ورد کنید یا آن را به صورت اینترنتی پیدا نمایید و به ورد بیافزایید کار چندان دشواری نیست. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم مهمترین شیوه های قرار دادن تصویر در ورد را به شما عزیزان معرفی نماییم تا از این طریق به توانید یک پروژه یا سند را ارائه دهید ،در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : نحوه اضافه کردن فرمول در ورد

نحوه گذاشتن تصویر در ورد

جهت گذاشتن یک نمودار یا مدل سازی یا یک نتیجه آزمایش جهت تحقیقات کلاسی خود امکان دارد شما به قرار دادن تصویر احتیاج پیدا کنید و توضیحات تان را با وجود عکس تکمیل نمایید. در صورتیکه با نحوه گذاشتن تصویر در ورد به طور کامل آشنایی ندارید می توانید از طریق شیوه‌ های زیر عمل نمایید:

برای اضافه کردن تصویر در ورد بر روی مکان مد نظر خود کلیک نمایید و پیکان موس به طور یک نوار چشمک زن در این نقطه ظاهر خواهد شد.

زمانی که عکسی را در سند ورد می گذارید گوشه پایین سمت چپ در این نقطه خواهد بود که این شیوه برای کلیه ورژن های مدرن ورد تا ۲۰۱۶ به بالا کار خواهد نمود.

به سربرگ Insert بروید این سربرگ میان Home و Design قرار گرفته است.

سپس بر روی ابزار Pictures کلیک نموده و در بخش Illustrations وارد ابزار که در بالای صفحه رود قرار دارد شوید.

در صورتی که نسخه ورد تون از ۲۰۱۹ به بالا می باشد یک منو باز خواهد شد و اگر از ورد ۲۰۱۶ و قدیمی تر استفاده می کنید مرورگر فایل تان ظاهر می شود. باید تصویری که می خواهید به ورد اضافه کنید را تعیین کنید و با انتخاب آن از سیستم یک عکس از اینترنت انتخاب نمایید. امکان استفاده از عکس استوک موجود در کالکشن مایکروسافت نیز وجود دارد.

عکس استوک موجود در کالکشن مایکروسافت

برای انجام این کار در ورد ۲۰۱۹ و جدیدتر باید بر روی یکی از گزینه های زیر کلیک نمایید:

گزینه This Device جهت افزودن تصویر از سیستم
گزینه Stock Image جهت انتخاب تصویر از کالکشن مایکروسافت
گزینه Online Pictures جهت یافتن و افزودن یک عکس از اینترنت

نحوه قرار دادن عکس در ورد ۲۰۱۶

ابتدا عکس مورد نظر تان را از طریق مرورگر فایل خود در سیستم انتخاب کنید. در صورتی که می خواهید عکس تان به صورت آنلاین سرچ کنید یا عکسی از شبکه‌ های اجتماعی بردارید مرورگر فایل را ببندید و بر روی آیکون Online Pictures و سپس گزینه Browse کلیک نمایید.

تصویری که می خواهید درج کنید را انتخاب نموده و وقتی عکسی را پیدا کردید بر روی آن کلیک تا انتخاب شود.

در صورتی که میان عکس های استوک یا تصویر آنلاین انتخاب داشتید می توانید بر روی چندین عکس کلیک تا بیشتر از یک عکس افزوده شود.

در صورتی که فایل را از سیستم خود انتخاب کرده اید و بیش از یک عکس اضافه کرده اید دکمه را پایین نگه داشته و بر روی هر عکس کلیک نمایید

زمانی که برای گزینه Insert کلیک کنید. مهم نیست که عکس از کجا انتخاب شده است و به راحتی به ورد افزوده خواهد شد.

می توانید برای تنظیمات تصویر در ورد خود ادامه این مطلب در رابطه با قرار دادن تصویر در ورد را مطالعه کنید

برای عوض کردن سایز عکس در ورد یک بار بر روی آن کلیک کرده و بعد هر یک از مربع های سفید رنگ را به داخل و خارج درگ کنید.

برای تعریف اندازه تصویر بر روی عکس دابل کلیک نموده تا سربرگ Picture Format باز شود و پس از آن اندازه های مورد نیاز تان را در تنظیم نمایید.

همچنین جهت چرخش عکس در ورد از فلش بالای تصویر استفاده نموده و نشانگر را به طرفین حرکت دهید.

جهت دسترسی به ابزارهای ویرایش بیشتر نیز روی عکس دوبار کلیک کنید. در ورد ۲۰۱۹ به بعد سربرگ Picture Format و در ورد ۲۰۱۶ سربرگ Format را باز کنید.

در پنل Arrange باز شده گزینه Wrap Text در قسمت بالا سمت چپ کلیک کرده و ترتیب عکس های ورد را عوض کنید. جهت برش عکس در تصویر نیز می‌ توانید روی ابزار Crop در پنل Size کلیک نمایید.

پنل Adjust ابزار های بیشتری را برای حذف پس زمینه و افکت های رنگی در اختیارتان قرار خواهد داد. برای افزودن حاشیه یا فریم به اطراف عکس می توانید از گزینه Picture Styles در نوار Format استفاده نمایید.

شیوه های آسان برای قرار دادن عکس در ورد

با کپی پیست کردن به راحتی می توانید تصویر را در ورد قرار دهید .تنها کافی است تصویری که می‌ خواهید کپی کنید را بیابید. این تصویر می تواند در ورد در سند دیگری را در مجموعه عکس های تان باشد. بر روی عکس مورد نظر کلیک راست کرده و بر روی Copy بزنید.

در سند ورد خود کلیک راست و Pase را انتخاب نمایید. برای جابجای تصویر نیز باید روی عکس کلیک و دستتان را بر روی اشاره گر موس نگه داشته‌ و از مکانی به مکان دیگر بکشید.

قرار دادن تصویر در ورد با کشیدن و رها کردن

در این بخش عکسی که می خواهید اضافه کنید را انتخاب نموده و بر روی فایل عکس کلیک و دستتان را روی کلید موس نگه دارید. آن را بگیرید و بکشید و در سند ورد بازی که دارید رها نمایید. برای جابجایی عکس در ورد بر روی تصویر کلیک کرده و دستانتان را بر روی موس نگه دارید و آن را به مکان دیگر بکشید.