شیوه های بالا بردن حجم گوگل درایو

ways-to-increase-the-volume-of-google-drive

گوگل برخی از محبوب ترین خدمات دیجیتال مانند گوگل درایو و جیمیل را ارائه می دهد. فرض کنید که گوگل معمولاً ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد که می تواند به سرعت پر شود. وقتی به این آستانه رسیدید، Google به شما اطلاع می‌ دهد و از شما می‌پرسد که آیا می‌ خواهید برای امنیت اضافی هزینه کنید یا خیر. ممکن است وسوسه شوید که پول بیشتری بپردازید، اما مجبور نیستید، راه هایی برای مدیریت فضای دیجیتال خود وجود دارد که می توانید از آنها برای صرفه جویی در هزینه استفاده کنید. همه کاربران به طور پیش فرض دارای Google Drive هستند. جیمیل ۱۵ گیگابایت فضای ابری ارائه می دهد که با گذشت زمان، این فضا با ذخیره فایل ها پر می شود. پس از پر شدن فضا، نمی‌توانید هیچ فایلی را در Google Drive ذخیره کنید.

برای رفع این مشکل شیوه های بالا بردن حجم گوگل درایو را در برتر رایانه خدمت کاربران عزیز ارائه خواهیم داد.

مقاله پیشنهادی : آموزش اشتراک گذاری فایل در گوگل درایو

بالا بردن حجم گوگل درایو با حذف فایل های پرحجم

برای افزایش سرعت دانلود در گوگل درایو، می توانید فایل های حجیم خود را حذف کنید. برای این کار می توانید فایل ها را بر اساس اندازه مرتب کنید و یک یا دو فایل بزرگ را به جای تعداد زیادی با فضاهای کوچک حذف کنید.

در ادامه نحوه حذف فایل ها از Google Drive در دسکتاپ را ارائه خواهیم داد.

به حساب Google Drive خود وارد شوید.

در صفحه Storage، فایل‌های شما باید از بزرگ‌ ترین تا کوچک‌ترین فهرست شوند، اگر نه، روی Storage Used در سمت راست صفحه کلیک کنید.

اکنون، فایل ها باید از بزرگترین انتخاب به کوچکترین مرتب شوند. فایل های مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس روی نماد سطل زباله در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید یا فایل ها را به سطل زباله در سمت چپ صفحه بکشید.

یا روی آن راست کلیک کرده و Delete را انتخاب کنید. حالا روی براش کلیک کنید. (می توانید این فایل ها را به سرویس دیگری مانند دراپ باکس یا تلگرام انتقال دهید)

روی براش خالی در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. گزینه Permanently Delete را انتخاب کنید تا فایل های شما برای همیشه حذف شوند.

اما برای انجام این کار در برنامه Google Drive، مراحل زیر را دنبال کنید:

برنامه Google Drive را باز کنید و وارد حساب کاربری خود شوید. روی File در گوشه سمت راست پایین صفحه ضربه بزنید.

در قسمت My Drive در بالای صفحه، روی نام کلیک کنید. روی ذخیره در حال استفاده کلیک کنید. با این کار، فایل های شما از بزرگترین انتخاب به کوچکترین مرتب شده اند. روی نماد… در کنار مواردی که می‌خواهید حذف کنید ضربه بزنید.
روی حذف کلیک کنید. روی نماد همبرگر در سمت چپ بالای صفحه در کنار Search Drive ضربه بزنید.

روی سطل زباله ضربه بزنید. در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

براش خالی را کلیک کنید.

بالا بردن حجم گوگل درایو به طور رایگان با حذف پوشه اسپم جیمیل

برای بالا بردن حجم رایگان Google Drive، به یاد داشته باشید که پوشه Spam یا Spam را در Gmail خود حذف کنید. این فضای ذخیره سازی می تواند داده های استفاده شده توسط حساب جیمیل شما را دو برابر کند. پاک کردن پوشه هرزنامه یا رسانه های اجتماعی یا پوشه رسانه راهی آسان برای آزاد کردن فضای آزاد در Google Drive است.

برای کاربرانی که از نسخه دسکتاپ جیمیل استفاده می کنند:

وارد اکانت جیمیل خود شوید. پس از ورود به سیستم، روی Spam در سمت چپ صفحه کلیک کنید. اگر هرزنامه را نمی بینید، روی More کلیک کنید و از منوی باز شده Spam را انتخاب کنید. در پوشه هرزنامه خود، روی Delete All Spam Now کلیک کنید.

اما اگر از برنامه Gmail استفاده می کنید، باید موارد زیر را انجام دهید:

برنامه جیمیل را باز کنید و وارد حساب کاربری خود شوید. روی نماد همبرگر در گوشه سمت چپ بالای صفحه در کنار پیام جستجو ضربه بزنید.

روی هرزنامه کلیک کنید. روی Delete all spam now یا Leave spam now ضربه بزنید.

عوض کردن تنظیمات بکاپ گیری Google Photos

اگر قابلیت بکاپ گیری خودکار Google Photos را در گوشی خود فعال کرده اید، احتمالاً فضای زیادی را در Google Drive خود اشغال کرده اید. این به این دلیل است که پشتیبان‌گیری‌ها شامل تعداد زیادی عکس و ویدیو می‌شود.

اگر عکس ها و فیلم ها با کیفیت اصلی ذخیره شوند، فضای ذخیره سازی بزرگتر خواهد شد. به همین دلیل بهتر است رفتار پیش فرض را به Safeguard تغییر دهید. برای انجام این کار؛ این موارد را دنبال کنید:

از سیستم رایانه خود برای دسترسی به صفحه تنظیمات Google Photos استفاده کنید.

اگر کیفیت دانلود روی کیفیت اصلی تنظیم شده است، آن را به بایگانی تغییر دهید. با این کار کیفیت همه دانلودهای بعدی تغییر می کند.

برای تغییر کیفیت عکس موجود، باید روی Restore Backup کلیک کنید. برای تایید عملکرد مورد نظر روی Compress کلیک کنید. توجه داشته باشید که فشرده سازی باعث کاهش جزئی در کیفیت تصویر می شود.

پیام هشدار دیگری را مشاهده خواهید کرد که به شما می گوید عکس های شما پیوند داده می شوند و قابل بازیابی نیستند. دوباره دکمه را فشار دهید. منتظر بمانید تا عکس ها و ویدیوهای شما با هم ترکیب شوند. پس از آن، Google Photos فضای ذخیره سازی کمتری را اشغال می کند.