شیوه های رفع مشکل عدم کار کردن میکروفون ایرپاد

ways-to-fix-the-problem-of-the-microphone-not-working

گاهی اوقات میکروفون ایرپاد به درستی کار نمی کند و همین امر باعث شده تا صدا از طریق آن انتقال داده نشود. این مشکل به علل مختلفی رخ می‌د هد. در واقع میکروفون‌ های ایرپاد یکی از لوازم جانبی مهم گوشی هستند که برای استفاده از ویژگی‌ های صوتی آن‌ ها، باید به درستی عمل کنند. اگر شما با مشکل کار نکردن میکروفون ایرپاد خود مواجه شده‌اید، بهتر است که از روش‌ های زیر استفاده کنید تا مشکل را برطرف کنید. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم شیوه های رفع مشکل عدم کار کردن میکروفون ایرپاد را ارائه دهیم با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : روش هایی برای حل مشکل شارژ نشدن ایرپاد

مهمترین دلایل عدم کار کردن میکروفون ایرپاد گوشی

امکان دارد میکروفون ایرپاد گوشی به علل مختلف کار نکند و نتوانید از آن استفاده کنید. این مشکل همواره به علت خراب شدن دستگاه اتفاق نمی‌ افتد و امکان دارد بتوان آن را با شیوه های آسان تری حل نمود. گاهی اوقات علت عدم کار کردن میکروفون هندزفری بلوتوثی ایرپاد به علت وصل نبودن درست آن است. برای اینکار می بایست یک بار ایر پاد را در درون کیس قرار دهید و مجدداً آن را خارج کنید. همچنین باتری دستگاه را بررسی کنید زیرا دستگاه باید حداقل ۳۰ دقیقه شارژ شود.

رفع مشکل کار نکردن میکروفون با تنظیمات درست گوشی

علت دیگر کار نکردن میکروفون ایرپاد می تواند وجود آلودگی ها و ذرات کثیف در داخل میکروفون آن باشد. برای رفع آن با دستمال تمیز و بدون پرز این بخش را تمیز نمایید. از خلال دندان، گوش پاک کن و یا الکل نیز میتوانید استفاده کنید، مراقب باشید تا حین پاک کردن به دستگاه آسیب وارد نشود.

اگر با این روش ارتباط تان درست نشد در قسمت منو گوشی وارد بخش Control Center شوید و بر روی اسلایدر چند ثانیه نگه دارید، سپس بر روی قسمت Noise Control بزنید و آن را بر روی حالت off قرار دهید.

همچنین علت کار نکردن میکروفون ایرپاد می تواند خیس بودن دستگاه باشد. با این که دستگاه در برابر آب و عرق مقاوم است اما نمی‌ توان گفت که ضد آب هستند یعنی امکان شنا کردن با آنها یا قرارگیری در سونا و اتاق بخار وجود ندارد و اگر دستگاه خیس شود باید آن را با دستمال تمیز و بدون پرز خشک نمایید و اطمینان یابید که آبی در داخل آن نرفته باشد. به هیچ عنوان از سشوار جهت خشک نمودن دستگاه استفاده نکنید.

رفع مشکل کار نکردن میکروفون با تنظیمات درست گوشی

گاهی اوقات به علت تنظیمات گوشی باعث می‌ شود تا میکروفون ایرپاد تان به درستی عمل نکند. با استفاده از چندین شیوه جهت درست نمودن تنظیمات گوشی می توانید این مشکل را رفع نمایید، در ادامه با ما همراه باشید

-به عنوان اولین روش وارد تنظیمات Active Microphone گوشی آیفون شده و بررسی کنید آیا میکروفون در گوشی مجوز فعالیت دارد یا نه. زمانی که ایرپاد به گوشی متصل می شود وارد تنظیمات شده ایرپاد را انتخاب و بر روی  گزینه Microphone  بزنید. پس از آن گزینه Automatically Switch AirPods را انتخاب کنید، با این عمل به طور خودکار میکروفون گوشی با اتصال ایرپاد تغییر خواهد نمود.

رفع مشکل کار نکردن میکروفون با تنظیمات درست گوشی

-شیوه دیگری که برای رفع عدم کار کردن میکروفون ایرپاد وجود دارد این است که به قسمت تنظیمات بروید و ایرپاد خود را انتخاب نمایید. بر روی گزینه Version  بزنید و ببینید فریمور در چه ورژنی است. پس از آن به سایت اپل رفته و آخرین نسخه آن را بررسی کنید. در صورت تفاوت نسخه ها با یکدیگر ایرپاد را رد کیس بگذارید و سپس آن را نزدیک گوشی قرار دهید و اجازه دهید تا به روز رسانی شود.

-گاهی اوقات کار نکردن میکروفون ایرپاد به علت عدم بروز رسانی گوشی است. برای این کار مسیر Settings > General > Software Update در گوشی آیفون بروید و اگر آپدیتی وجود داشت گوشی تان را آپدیت نمایید.

-همچنین با ریستارت کردن گوشی امکان رفع مشکل وجود دارد، برای این کار گوشی خود را خاموش کنید، چند دقیقه صبر کنید و مجدداً آن را روشن نمایید و ایرپاد را تست نمایید.

-برای رفع این مشکل ریست کردن تنظیمات شبکه آیفون نیز عملی است. در این روش به مسیر Settings > General > Transfer or Reset iPhone > Reset > Reset Network Settings بروید. رمزتان را وارد نمایید، با این کار تمامی اطلاعات دستگاه پاک شده و مجدد باید نام کاربری رمز و دیگر اطلاعات را وارد کنید.

-به عنوان آخرین روش از تنظیمات گوشی موبایل آیفون برای رفع کار نکردن میکروفون هندزفری بلوتوث ایرپاد به قسمت تنظیمات گزینه Bluetooth بروید. بر روی i در کنار ایرپاد تب نموده و سپس گزینه Automatic Ear Detection را خاموش و مجدد روشن نمایید. اگر نسخه iOS 16 آیفون دارید می توانید با مراجعه به Settings و انتخاب ایرپاد بنر وارد این قسمت شوید.

نتیجه گیری

با توجه به موارد گفته شده به عنوان مهمترین راه حل های کار نکردن میکروفون هندزفری بلوتوث ایرپاد میتوانید به راحتی مشکل را بدون مراجعه به مراکز خدماتی و تخصصی رفع خرابی های موبایل حل نمایید. با توجه به ویژگی های ذکر شده به صورت دستی و از طریق تنظیمات گوشی آیفون مربوط به ایرپاد می توانید مشکل را رفع کنید. در صورت هرگونه نظرات و پیشنهادات در رابطه با بالا رفتن کیفیت مقالات مربوط به گوشی های آیفون و ارائه مطالب مهم در این رابطه در قسمت دیدگاه‌ها با ما در ارتباط باشید.