شیوه های یافتن و سرچ کردن اشخاص نزدیک در تلگرام

ways-to-find-and-search-for-nearby-people-in-telegram-pic8

در صورتی که می خواهید از طریق پیام رسان محبوب و فیلتر شده تلگرام دوستان جدیدی بیابید این قابلیت فراهم شده است تا به نزدیک ترین افراد در محلی که هستید دسترسی داشته باشید. این قابلیت تحت عنوان People Nearby شناخته می شود و بدون ارسال شماره تلفن خود به افراد نزدیک می توانید با آنها حرف بزنید و حتی نیازی نیست آیدی خود را به آنها بدهید. در صورتی که تمایل به استفاده از این قابلیت را دارید شیوه های فعال سازی و غیر فعال کردن آن را به شما عزیزان در ادامه خواهیم آموخت. برای دانستن در مورد قابلیت یافتن و سرچ افراد نزدیک در تلگرام در ادامه با ما همراه باشید.

روش یافتن افراد نزدیک در برنامه تلگرام

با وجود میلیون ها کاربر تلگرامی اشخاصی که از این پلتفرم به تازگی استفاده می کنند امکان دارد تمایل داشته باشند تا با دیگران تعامل داشته باشند. همچنین ممکن است بخواهید فردی را بیابید در لیست مخاطبین تان نیست اما نام کاربری او را دارید که با سرچ در تلگرام از طریق نام کاربری می توانید او را بیابید.

علاوه بر این قابلیت می توانید از ویژگی تلگرام استفاده نموده و افراد نزدیک به خود را بیابید و به آنها پیام دهید. برای این کار نام کاربری فردی را که می‌ توانید آن را در تلگرام پیدا کنید را سرچ کنید.

برای یافتن افراد نزدیک در برنامه تلگرام در قسمت بالا فیلد سرچ کلیک نمایید با این کار پروفایل او بالا می آید و می توانید روی آن کلیک کنید. با باز شدن پنجره کوچک برای تان می توانید به او پیام دهید. علاوه بر این روش می توانید از طریق ربات این کار را انجام دهید.

ربات Telegram Friends جزء ربات هایی است که می توانید افراد را در تلگرام به راحتی پیدا نمایید. با این ربات دوستان جدید را به آسانی پیدا خواهید نمود.

پس برای این کار صفحه ربات را باز نموده و بر روی دکمه Open in Telegram تب یا کلیک کنید.

با باز شدن ربات در برنامه تلگرام بر روی دکمه Start بزنید تا راه اندازی شود.

ربات شما را در یافتن دوستان جدید و فرستادن پیام به آنها راهنمایی خواهد نمود.

نحوه فعال سازی افراد نزدیک در تلگرام

برای استفاده از قابلیت پیدا کردن افراد نزدیک در تلگرام ابتدا برنامه تلگرام را باز نموده و بر روی منوی سه خط ضربه بزنید. زمانی که منو ظاهر می شود بر روی گزینه People Nearby یا افراد نزدیک ضربه بزنید.

تلگرام از طریق این قابلیت احتیاج به موقعیت مکانی تان دارد که با ضربه بر روی گزینه Allow Access مجوز دسترسی به موقعیت مکانی تان را به تلگرام خواهید داد.

در گام بعدی همه کاربران نزدیک به خود را خواهید دید و در بالای لیست گزینه Make Myself Visible یا قابل مشاهده کردن من را خواهی دید که برای این کار میتوانید از آن استفاده کنید.

با مشاهده لیست افراد نزدیک به خود می توانید گروه های نزدیک به خود را ببینید. با فعال سازی این قابلیت می توانید گروه هایی که در نزدیک منطقه شما هستند را ببینید و در آنها عضو شوید. زمانی که وارد یک گروه می شوی می توانید آخرین مطلبی که آنها پست کردن را ببینید و در صورت تمایل بر روی Join تب نموده تا به این گروه ملحق شوید.

در صورت عدم تمایل به رفتن به این گروه ها میتوانید خودتان یک گروه ایجاد کرده و برای این کار تنها کافیست بر روی گزینه‌ ی Create a Local Group تب کنید.

شیوه های یافتن افراد نزدیک در تلگرام با گوشی آیفون

برای پیدا کردن افراد نزدیک برای چت در تلگرام ابتدا وارد برنامه شده و بر روی مخاطبان یا Contacts تب نمایید. گزینه Find People Nearby را انتخاب کرده و با مجوز دسترسی به موقعیت مکانی به تلگرام می توانید اشخاص نزدیک به تلگرام را ببینید.

 

-برای بسیاری از خوانندگان سوالاتی در رابطه با این قابلیت به ذهنشان خطور می‌کند که قصد داریم به تعدادی از آنها پاسخ دهیم؟

-قابلیت افراد نزدیک در تلگرام از لحاظ ایمنی به چه میزان است؟

بسیاری از افراد معتقدند که این قابلیت یک خطر امنیتی به حساب می آید زیرا عملکرد این مشخصه بر حسب موقعیت جغرافیایی است. اما نگران نباشید زیرا این قابلیت به طور پیش فرض غیر فعال است و تنها به صورت دستی امکان فعال سازی آن وجود دارد اما در هر صورت یک گزینه جهت بازاریابی سرویس پیام رسان تلگرام می باشد.

-آیا حین چت با افراد نزدیک در تلگرام آنها شماره تلفن شما را می بینند؟

تلگرام به عنوان یک اپ ایمن این امکان را به شما می‌ دهد که بدون دیدن شماره خود پیام یا اسناد خود را ارسال نمایید به همین علت افراد نمی توانند با شما تماس بگیرند‌.

-آیا حین استفاده از نزدیک یاب تلگرام نام کاربری قابل دیدن است؟

به هیچ عنوان نام کاربری تان قابل مشاهده نخواهد بود در صورتی که خودتان بخواهید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

-آیا امکان هک اکانت تلگرام من با وجود این قابلیت وجود دارد؟

نمی توان گفت که هک کردن غیر ممکن است و حتی با وجود امن بودن این اپ این امکان وجود دارد و در صورتی که بخواهند اکانت شما را هک کنند و به اطلاعاتتان دسترسی پیدا نمایند مسلماً این امکان وجود دارد. حتی اگر قابلیت افراد نزدیک در تلگرام برای تان غیر فعال باشد.

به عنوان کلام آخر در صورتیکه با تمامی ویژگی‌ های گفته شده نمی خواهید این قابلیتبرای تان فعال بماند و نگران خطراتی همچون هک شدن و افتادن اطلاعاتتان دست دیگران هستید آن را برای همیشه می توانید غیر فعال کنید. برای این کار در برنامه تلگرام در قسمت سمت چپ بالا روی من تب نموده و پس از آن گزینه People Nearby را بزنید. اگر این ویژگی را فعال نموده اید بر روی آن تب کرده و در اینجا گزینه Stop showing me را بزنید.