روش های غیر فعال کردن غلط گیر در ورد

ways-to-disable-wrong-getting-in-word-pic-6

نرم افزار ورد یکی از اپلیکیشن های مفید و کاربردی برای ویرایش محتوای متنی و مقالات می باشد. شما با استفاده از این نرم افزار علاوه بر تایپ متون می توانید ویرایش های لازم را نیز روی آن انجام دهید و در آخر فایل خود را در فرمت های گوناگون ذخیره نموده و ارائه دهید. به علاوه ورد قابلیت های دیگری را نیز در اختیار شما قرار می دهد که می تواند سرعت بیشتری به این کار ببخشد و خوانایی متن را بیشتر کند. شاید برای بدانید که با تایپ اشتباه یک کلمه ، غلط گیر ورد آن را با یک خط قرمز متمایز می کند و هشدار می دهد که کلمه اشتباه تایپ شده است. این قابلیت در عین حال کاربردی است اما گاهی اوقات می ‌تواند آزاردهنده باشد. در این مطلب با آموزش غیر فعال کردن غلط گیر در ورد همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد

نرم افزار ورد قابلیتی دارد که هنگام تایپ اشتباه کلمات آن ها را با خط قرمز مشخص نموده و شما را متوجه آن می کند که البته امکان غیر فعال کردن غلط گیر در ورد نیز وجود دارد.

غیر فعال کردن غلط گیر در ورد به چند روش ساده

غیر فعال کردن غلط گیر برای یک فایل خاص: اگر می خواهید برای غیر فعال کردن غلط گیر در ورد از این روش استفاده کنید ابتدا باید روی فایل مورد نظر خود راست کلیک نمایید و از فهرست نمایش داده شده روی Open with بزنید. سپس نرم افزار Word را انتخاب کنید تا فایل باز شود.

لازم به ذکر است که تغییراتی که با استفاده از این روش اعمال می کنید تنها برای این پروژه انجام می شود و برای فایل های بعدی خود باید این کار را دوباره انجام دهید. بعد از باز شدن فایل از طریق نوار بالای صفحه روی بخش File بزنید و گزینه Options را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد از سمت چپ صفحه وارد قسمت Proofing شوید و بعد از باز شدن تنظیمات مربوطه در سمت راست ، روی Auto Correct Options کلیک کنید.

روش های غیر فعال کردن غلط گیر در ورد

پس از باز شدن صفحه جدید روی زبانه Auto Correct بزنید و تیک گزینه Replace text as you type را غیر فعال کنید.

غیر فعال کردن غلط گیر در ورد به چند روش ساده

بعد از انجام این کار قابلیت غلط گیر در ورد غیر فعال شده و پس از بستن کادر و OK کردن تنظیمات ، می توانید از ورد استفاده نمایید.

غیر فعال کردن غلط گیر در نسخه وب: این کار را می توانید به صورت آنلاین نیز انجام دهید. به این منظور وارد ‏microsoft شوید و فایل خود را آپلود کنید. سپس تب Review را باز نموده و روی بخش Editor بزنید. بعد از باز شدن منو گزینه Set Proofing Language را انتخاب نمایید و در کادر نمایش داده شده تیک گزینه Don’t check spelling or grammar را بردارید. در آخر نیز باید برای اعمال تنظیمات انجام شده روی OK کلیک کنید.

غیر فعال کردن غلط گیر در ورد و نسخه های قدیمی آن

بیشتر بدانید: نحوه استفاده از برنامه آفیس بر روی ویندوز ۱۰

غیر فعال کردن غلط گیر در ورد و نسخه های قدیمی آن

به منظور غیر فعال کردن غلط گیر در ورد ، بعد از اینکه فایل مورد نظر خود را باز کردید از طریق بخش File وارد قسمت Options شوید. سپس روی Proofing بزنید و از سمت راست در بخش When correcting spelling and grammar in Word تیک گزینه Check spelling as you type را بردارید. همچنین هنگامی که قصد فعال سازی غلط یاب انگلیسی ورد را داشتید نیز می توانید مجددا این قسمت را فعال کنید. در آخر نیز برای اعمال تغییرات روی OK بزنید.

آموزش کامل غیر فعال کردن غلط گیر در ورد

نسخه های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۰: در این نسخه های ورد باید مانند روش ‌های قبلی ، بعد از باز کردن فایل مورد نظر ، از طریق زبانه File وارد بخش Options شوید و پس از پیدا کردن گزینه Proofing روی آن کلیک کنید. در آخر نیز به منظور غیر فعال سازی غلط گیر ورد روی AutoCorrect Options بزنید و تیک گزینه AutoCorrect را بردارید. سپس روی OK کلیک نمایید.

نسخه ۲۰۰۷: اگر از نسخه ۲۰۰۷ برنامه ورد استفاده می کنید امکان غیر فعال کردن غلط گیر ورد در آن وجود دارد. به این منظور روی دکمه Office که در سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد بزنید و گزینه Options را انتخاب نمایید. سپس در صفحه باز شده روی بخش Proofing کلیک کنید و بعد از انتخاب AutoCorrect Options تیک گزینه AutoCorrect Options را بردارید تا غلط گیر ورد غیر فعال گردد.

نسخه ۲۰۰۳: همچنین برای غیر فعال کردن اصلاح اتوماتیک خطای متن در نسخه ۲۰۰۳ ورد ، فایل مورد نظر خود را باز کنید. سپس روی Format بزنید و در ادامه AutoFormat را انتخاب کنید. در مرحله بعد روی Options کلیک نموده و روی AutoCorrect بزنید. در آخر نیز بعد از برداشتن تیک گزینه AutoCorrect قابلیت تصحیح خودکار غیر فعال می شود.

بیشتر بخوانید: تنظیم فاصله بین خطوط و سطر ها در ورد

غیر فعال کردن غلط گیر در  ورد مک

برای غیر فعال کردن غلط گیر در ورد و مک ، ابتدا پروژه خود را باز کنید. به این منظور می توانید از طریق بخش Dock اقدام کنید یا اینکه فایل مورد نظر خود را در Finder جستجو نمایید و در انتها روی آن راست کلیک کرده و بعد از انتخاب Open with روی Word بزنید تا باز شود.

سپس از منوی بالای صفحه روی Word بزنید و بعد از باز شدن فهرست گزینه Preferences را انتخاب نمایید. در مرحله بعد روی گزینه Auto correct که با آیکون ABC نمایش داده می شود بزنید.

غیر فعال کردن غلط گیر در  ورد مک

در آخر نیز تیک گزینه Replace text as you type را غیر فعال کنید و کادر را ببندید.

بیشتر بدانید: چند روش ساخت لیست کشویی در اکسل