شیوه‌ های غیر فعال کردن و لغو خودکار اینترنت همراه اول

ways-to-disable-and-cancel-automatic-internet-combined-first-pic-1

همراه اول برای فعال سازی اینترنت کاربران خود قابلیتی دارد به این صورت که حین فعال سازی اینترنت در صورتی که بسته شما به پایان برسد به طور خودکار آن را تمدید می‌ نماید که از طریق پیامک به مشترکین خود اطلاع می‌ دهد. بسیاری از افرادی که دارنده سیم کارت‌های همراه اول هستند تمایل به فعال سازی مجدد به صورت خودکار بسته اینترنتی جدید ندارند و به نوعی می‌ خواهند اینترنت خود را بهینه و با مدیریت مصرف نمایند. در این مقاله از برتر رایانه به شیوه‌ های لغو خودکار و غیر فعال سازی اینترنت همراه اول می‌ پردازیم تا انتها با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه های دریافت موجودی شارژ سیم کارت | مخصوص مشترکین سیم کارت همراه اول

غیر فعال کردن خودکار اینترنت همراه اول از طریق کد دستوری و برنامه

به عنوان اولین روش جهت لغو خودکار اینترنت همراه اول برای وقتی که شما یک بسته فعال دارید و نمی‌ خواهید پس از اتمام بسته دیگر به طور خودکار فعال شود غیر فعال کردن آن با کد دستوری را پیشنهاد می‌ کنیم. به این منظور پس از تمام شدن بسته اینترنتی فعلی بسته دوم برایتان فعال نخواهد شد و در صورت دانلود، آپلود و استفاده از اینترنت گوشی به یکباره اینترنت تان قطع خواهد شد.

حال برای حذف بسته اینترنتی رزرو و غیر فعال نمودن آن از کد لغو خودکار اینترنت همراه اول یعنی کدهای  #۸*۱۰۰* یا #۸۲۳*۱۰* را شماره گیری نمایید. پس از مدتی پیامکی مبنی بر لغو اینترنت خودکار برایتان فرستاده خواهد شد که پس از دریافت پیامک شما اینترنتی که به طور خودکار فعال شده است را ندارید

. در صورتی که موفق به لغو با کد ussd نشده اید می‌ توانید از کد #۱۰۰* استفاده کنید. پس از زدن این کد در پنل دستور عدد ۱ سپس عدد ۸ را از طریق شماره‌گیری گوشی تان وارد نمایید.

همچنین از طریق برنامه همراه من جهت مدیریت تنظیمات سیم کارت خرید شارژ بسته اینترنتی، غیر فعال کردن بسته اینترنتی و غیره می‌ توان استفاده نمود .

بدین صورتی که با کد ussd توانستید اینترنت خود را غیر فعال کنید می‌ توانید از برنامه همراه من بهره بگیرید. جهت غیر فعال کردن بسته رزرو همراه اول در برنامه همراه من وارد برنامه شوید. در صفحه اصلی بر روی دایره‌ای که نشان دهنده میزان مصرف اینترنت تان است تب کنید.

سپس در صفحه بسته‌ های فعال بسته اینترنت دوم خود را حذف یا غیر فعال نمایید.

با این کار پس از اتمام بسته فعلی خود دیگر بسته‌ ای نخواهید داشت.

نحوه جلوگیری از تمدید خودکار اینترنت همراه اول مشترکین دائمی

همچنین می‌ توانید از طریق پیامک بسته‌های رزرو خود را غیر فعال نمایید. جهت انجام این کار کافیست عدد ۸ را به شماره ۸۰۸۰ پیامک کنید و پس از ارسال پیامک پس از مدتی صبر کنید تا همراه اول پیامکی مبنی بر لغو بسته اینترنت خودکار را برایتان بفرستد.

در صورتی که با این روش و روش‌ های ذکر شده نتوانستید بسته اینترنت همراه اول خود را لغو کنید با پشتیبان تماس بگیرید و با در میان گذاشتن مشکل تان از طریق شماره تلفن گویا مشکل را حل کنید. این شماره به عنوان ۹۹۹۰ شما را به بخش‌ های مختلف وصل می‌کند و با زدن شماره مورد نظر و متصل شدن به اپراتور و پشتیبانی از آنها بخواهید تا بسته اینترنتی رزروتان را غیرفعال نمایند.

نکته مهم اینکه هر بسته اینترنتی با توجه به محدوده مصرفی قیمت مختلفی دارد. زمانی که شما بسته‌ ای را در حالت رزرو بگذارید پس از اتمام بسته اینترنت فعلی هزینه اینترنت از حسابتان کم م ی‌شود و پس از آن بسته رزرو فعال خواهد شد. در صورتی که گوشیتان به اندازه قیمت بسته رزرو شارژ ندارد بسته رزرو برایتان فعال نخواهد شد. به همین علت پیشنهاد می‌کنیم تا گوشیتان را به اندازه قیمت بسته شارژ کنید تا بسته فعال نگردد.