آموزش نحوه نصب و استفاده از Preset در فتوشاپ

tutorial-how-to-install-and-use-preset-in-photoshop-pic-5

فتوشاپ در حال حاضر یکی از محبوب ترین برنامه های ویرایش تصویر به شمار می رود که امکانات و قابلیت های فراوانی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا از این طریق فایل های تصویری خود را ویرایش و یا ایجاد نمایند. قابلیت های موجود در این برنامه با هدف سرعت بخشیدن به کار ویرایش تصویر در اختیار افراد قرار می‌ گیرد که از جمله آن ها می‌توان به Preset اشاره نمود. قابلیت Preset به شما این امکان را می دهد تا ویرایش های سخت و پیچیده را تنها با یک کلیک اعمال نمایید. استفاده از پریست به شما کمک می کند تا تصاویر خود را در کمترین بازه زمانی و به حرفه ای ترین و بهترین شکل ممکن ویرایش کنید. در این مطلب با آموزش نحوه نصب و استفاده از Preset در فتوشاپ همراه برتر رایانه باشید.

بیشتر بخوانید: روش های فارسی سازی اعداد در فتوشاپ

معرفی ، نحوه نصب و استفاده از Preset در فتوشاپ

به طور کلی می ‌توان گفت که قابلیت Preset در فتوشاپ مجموعه ‌ای از ویرایش ها را در بر می گیرد که به صورت فایل Batch ذخیره شده اند و با کلیک کردن روی آن ها می‌ توانید تغییرات مورد نظر را روی تصاویر ایجاد کنید. این روش نه تنها سرعت کار شما را بالا می برد بلکه ویرایش را نیز با دقت و ظرافت بیشتری اعمال می ‌کند. در واقع Adobe Camera Raw (ACR) افزونه ‌ای برای فتوشاپ می باشد که امکان استفاده از Preset را به شما می دهد. ‏ Preset از رابط کاربری بسیار ساده ای برخوردار می باشد و به راحتی قادر به استفاده از آن خواهید بود. این قابلیت بر روی فایل های JPEG و RAW به کار گرفته می شود و جهت استفاده از آن نیازی به یادگیری برنامه پایه برای اجرای آن نیست. برخی از پریست ها به صورت آماده و پیش فرض در فتوشاپ موجود هستند. البته ممکن است که در نسخه های متفاوت فتوشاپ پریست ها موجود باشند و یا موجود نباشد. برای اجرای Preset در فتوشاپ وارد سربرگ Window شوید. سپس روی Tool Presets کلیک نمایید تا پالت Tool Presets به شما نمایش داده شود. با این کار با توجه به ابزاری که انتخاب کرده‌اید فهرستی از لیست ها برای شما باز می شود که جهت استفاده از آن ها بعد از انتخاب المان مورد نظر می توانید مانند ابزار های عادی آن ها را به کار گیرید.

نکاتی در رابطه با نحوه نصب و استفاده از Preset در فتوشاپ

با توجه به این تفاسیر می توان گفت که Preset  از جمله قابلیت های کاربردی نرم افزار فتوشاپ می باشد که در ادامه نحوه نصب و استفاده از Preset در فتوشاپ را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهیم.

بیشتر بخوانید: روش های ذخیره تصاویر برای وب در فتوشاپ

نکاتی در رابطه با نحوه نصب و استفاده از Preset در فتوشاپ

در صورتی که با نحوه نصب و استفاده از Preset در فتوشاپ آشنا شدید و می خواهید پریست های آماده را بکار گیرید و آن ها را در Preset manager مشاهده کنید ، مراحل زیر را به ترتیب دنبال نمایید. در مرحله اول وارد سر برگ Edit شوید و از منوی نمایش داده شده Presets را انتخاب نمایید. سپس روی Preset Manager کلیک کنید و بعد از اینکه روی Preset type زدید ، مشخص کنید که تمایل دارید چه Preset هایی را مشاهده کنید. بعد از انتخاب ابزار می توانید با کلیک بر روی آیکون چرخ دنده از سایر تنظیمات مربوط به آن ابزار استفاده نمایید.

همچنین با انتخاب Reset[name of category]Presets و سپس کلیک روی گزینه OK ، تنظیماتPrese t به حالت اولیه برمی گردد و تغییرات اعمال شده از بین می رود.

علاوه بر آن در صورتی که می خواهید تنها Preset ابزار انتخاب شده را ببینید ، در قسمت Tool Preset Picker یا Tool Presets panel گزینه Current Tool Only را فعال نمایید.

بررسی نحوه نصب و استفاده از Preset در فتوشاپ

نکته دیگری که می خواهیم به آن بپردازیم ، نحوه ساخت پریست در فتوشاپ است. بعد از انتخاب ابزار و تنظیم آن در نوار تنظیمات می توانید آن ها را به صورت Preset ذخیره کنید و در صورت نیاز مجدداً مورد استفاده قرار دهید. به این منظور آیکون Create new tool preset که در انتهای پالت Tool Presets و در کنار آیکون سطل زباله قرار دارد را انتخاب کنید.

روش ها و نحوه نصب و استفاده از Preset در فتوشاپ

همچنین با انتخاب آیکون منو در برای سمت راست و بالای پالت Tool Presets می توانید فهرست پریست های موجود را مشاهده نمایید. علاوه بر آن در این بخش می توانید نمای پالت را تعیین کنید و پریست ها را Reset کنید یا پریست جدید ایجاد نمایید. روی گزینه Preset Manager بزنید تا فهرست تمامی پریست های موجود نمایان شود.

معرفی ، نحوه نصب و استفاده از Preset در فتوشاپ

پیشنهاد می شود مطلب کاربردی حل مشکل پرینت نگرفتن در فتوشاپ را نیز مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

برنامه فتوشاپ از جمله پرکاربرد ترین نرم افزار های ویرایش تصویر می باشد که کاربران زیادی در سراسر جهان دارد. استفاده از امکانات این نرم افزار می ‌تواند در روند ایجاد فایل های تصویری بسیار تاثیر گذار باشد و علاوه بر صرفه جویی در زمان و تصاویر حرفه ای تری به شما تحویل دهد. در این مطلب به آموزش نصب و استفاده از قابلیت پریست در فتوشاپ پرداختیم. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد.