آموزش تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰

tutorial-change-photo-screen-lock-windows-10-pic-6

ویندوز به دلیل امکانات و قابلیت‌ هایی که در اختیار کاربران قرار می دهد ، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این سیستم عامل به دفعات بروزرسانی شده و هر بار نسخه جدیدی از آن ارائه گردیده است که هر کدام نسبت به نسخه های قدیمی تر از کارایی بیشتری برخوردار هستند. ویندوز ۱۰ جزء آخرین نسخه های ویندوز به شمار می رود که کاربران زیادی در سرتاسر جهان را به خود اختصاص داده است. از جمله مزیت های استفاده از این سیستم عامل این است که به راحتی می توانید بخش های مختلف را به دلخواه خود تنظیم و شخصی سازی کنید. شخصی سازی Lock Screen ، یکی از مواردی است که می ‌تواند در حفظ حریم شخصی شما هنگامی که از سیستم خود استفاده نمی کنید تاثیر گذار باشد. در این مطلب با آموزش تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰ ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل تغییر محل ذخیره سازی پیشفرض در ویندوز ۱۰

نحوه تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰

تغییر خودکار عکس Lock Screen: برای تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ، می توانید از سرویس Windows Spotlight کمک بگیرید. از این طریق امکان استفاده از یک یا چند تصویر برای صفحه قفل ویندوز وجود دارد که حتی می توانند در پوشه های مختلفی قرار داشته باشند. قابلیتی که به Bing متصل می گردد و به صورت خودکار تصاویر پس زمینه را دانلود می کنند به Windows Spotlight معروف است. برای فعال سازی این ویژگی وارد صفحه تنظیمات شوید وPersonalization را انتخاب کنید. سپس روی Lock screen کلیک نموده و به منظور تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰ گزینه Background را بزنید. در آخر نیز روی Windows Spotlight کلیک کنید. با انجام این کار هر بار که وارد اکانت خود شوید ، پس زمینه صفحه قفل تغییر می ‌کند.

روش تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰ و تنظیمات جانبی

استفاده از یک تصویر دلخواه برای Lock Screen: همچنین می توانید تصویر دلخواه خود را برای صفحه قفل خود انتخاب نمایید. به این منظور بعد از ورود به صفحه تنظیمات روی Personalization بزنید. سپس بعد از کلیک روی Lock screen گزینه Background را انتخاب نموده و در ادامه روی Picture بزنید. با کلیک روی Browse می توانید تصویر دلخواه خود را انتخاب کنید تا به عنوان عکس صفحه قفل شما تنظیم شود.

تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰ و گذاشتن زمان برای قفل شدن صفحه

استفاده از چند تصویر دلخواه برای Lock Screen: برای تنظیم چند تصویر روی صفحه قفل خود وارد صفحه Settings شوید و به ترتیب بعد از انتخاب Personalization روی Lock screen بزنید. سپس بخش Background را روی حالت Slideshow قرار دهید. در ادامه روی آیکون تصویر زیر آن بزنید و Remove  را انتخاب نمایید. سپس روی گزینه Add a folder کلیک کنید و تصاویر مورد نظر خود را از پوشه های مختلف انتخاب نمایید. بعد از پیدا کردن پوشه ها ، روی یک پوشه کلیک نموده و Choose this folder را بزنید تا تغییر عکس صفحه قفل انجام شود.

نحوه تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰ و گذاشتن زمان برای قفل شدن صفحه

بیشتر بخوانید: روش های رفع مشکل آپدیت ناقص ویندوز ۱۰

روش تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰ و تنظیمات جانبی

پنهان کردن ایمیل: برای تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰ و پنهان کردن ایمیل مراحل زیر را به ترتیب دنبال نمایید. به این منظور در مرحله اول وارد صفحه تنظیمات شوید و روی بخش Accounts کلیک نمایید. از صفحه جدید گزینه Sign-in options را بیابید و روی Privacy بزنید. در مرحله آخر بخش Show account details (e.g. email address) on sign-in screen را بیابید و علامت جلوی آن را خاموش کنید تا ایمیل پنهان گردد.

تنظیم اعلانات نرم افزار ها: این امکان نیز در ویندوز وجود دارد که اعلان برنامه های مختلف را در صفحه قفل دریافت کنید. برای تنظیم اعلان برنامه ها وارد Settings شوید و Personalization را انتخاب نمایید. سپس روی Lock screen بزنید و علامت + که در زیر بخش Choose an app to show detailed status قرار دارد را برگزینید. در مرحله بعد برنامه مورد نظر خود را انتخاب نموده و توجه داشته باشید که اگر گزینه None را بزنید اعلانی روی صفحه قفل نمایش داده نخواهد شد. بعد از انتخاب برنامه‌ های مورد نظر اعلان مربوط به آن در گوشه سمت چپ و پایین صفحه Lock screen نمایش داده می شود.

آموزش کامل تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰

علاوه بر این امکان حذف نوتیفیکیشن ها نیز وجود دارد. برای این کار از منوی تنظیمات وارد بخش System شوید و Notifications & actions را انتخاب نمایید. سپس روی گزینه Show notifications on the lock screen بزنید و در مرحله آخر نیز علامت جلوی آن را غیر فعال و خاموش کنید.

نحوه تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰

پیشنهاد می شود مطلب آموزش فعالسازی تایپ صوتی در ویندوز ۱۰ و ۱۱ را نیز مطالعه نمایید.

تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰ و گذاشتن زمان برای قفل شدن صفحه

بعد از تغییر عکس صفحه قفل ویندوز ۱۰ ، می توانید از بخش Dynamic lock یا Windows key + L  برای قفل کردن صفحه کمک بگیرید. این گزینه هنگامی کاربرد دارد که در فضای عمومی مانند شرکت یا اداره کار می کنید و زمانی که پشت سیستم خود نیستید صفحه قفل می شود. از این طریق می توانید برای قفل شدن خودکار صفحه زمانی را تعیین نماید تا در صورتی که طی این مدت مشخص از سیستم خود استفاده نکرید صفحه قفل گردد. برای این کار از طریق صفحه تنظیمات وارد بخش Personalization شوید و Lock screen را انتخاب نمایید. در ادامه بعد از کلیک روی Screen timeout settings گزینه Screen را بزنید و مشخص کنید که دستگاه بعد از چه مدت زمانی خاموش شود. همچنین از بخش Sleep می توانید تعیین کنید که بعد از گذشته چه زمانی وارد حالت Sleep شود. همچنین با کلیک روی Screen saver settings می توانید screen saver را تنظیم نمایید.