آموزش حل مشکلات رایج اسپاتیفای

آموزش حل مشکلات رایج اسپاتیفای

در حال حاضر بزرگترین خدمات مربوط به پخش موسیقی توسط اسپاتیفای انجام می شود. نزدیکترین رقیب این اپلیکیشن از صد ها میلیون کاربر برخوردار است ، اپل موزیک می باشد. البته اپل موزیک با اینکه در حال رشد است اما همچنان فاصله زیادی با اسپاتیفای دارد. با این حال اگر چه اسپاتیفای بزرگترین خدمات پخش موسیقی را ارائه می دهد اما نمی ‌توان آن را برنامه ای بدون مشکل دانست. برخی از کاربران گاهی اوقات با مشکل کانکت نشدن و کار نکردن اسپاتیفای مواجه شده اند که می تواند عملکرد برنامه را مختل کند. به احتمال زیاد اگر شما هم از دوستداران موسیقی باشید با این اپلیکیشن و قابلیت های آن آشنایی دارید. به هر صورت اگر با مشکل کانکت نشدن و کار نکردن اسپاتیفای مواجه شده اید می توانید در ادامه مطلب با آموزش حل مشکلات رایج اسپاتیفای همراه برتر رایانه باشید.

بیشتر بخوانبد: مراحل دانلود و نصب اپلیکیشن اسپاتیفای

اولین اقدامات به منظور حل مشکلات رایج اسپاتیفای

قبل از شرح دادن روش های حل مشکلات رایج اسپاتیفای باید اشاره کنیم که این برنامه در ایران مسدود بوده و خود این اپلیکیشن نیز دسترسی کاربران ایرانی را محدود نموده است ؛ به همین دلیل برای دسترسی به این سرویس باید از نرم افزارهای تغییر دهنده آی پی کمک بگیرید.

از طرفی نیز سریع ترین و آسان ترین روش برای حل مشکلات آن ، حذف و نصب مجدد برنامه است. در بیشتر موارد این کار مشکلات به وجود آمده را برطرف می کند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از امتحان راه حل های پیچیده در مرحله اول این راهکار ها را تست کنید.

اگر این مورد را انجام دادید و مشکل همچنان باقی بود از روش های زیر برای رفع ارور ها استفاده نمایید:

ارور Something went wrong: این مشکل مربوط به مرحله راه اندازی اسپاتیفای می باشد. برای حل این مشکل در ویندوز ابتدا نصب کننده اسپاتیفای را دانلود و روی دسکتاپ ذخیره نماید. سپس روی آن راست کلیک کنید و گزینه Properties را بزنید. در این صفحه باید تیک گزینه Run this program in compatibility mode for را فعال نموده و از قسمت پایین ویندوز خود را انتخاب کنید.

حل مشکلات رایج اسپاتیفای از طریق پاک کردن حافظه پنهان

در انتها روی Apply بزنید و نصب کننده را باز کنید. بهتر است این مراحل را با آنتی ویروس غیر فعال انجام دهید.

اضافه نشدن آهنگ ها به لیست پخش: شما می توانید در اسپاتیفای آهنگ های خود را با آهنگ های اسپاتیفای در لیست پخش ترکیب نمایید. این کار قبلاً با کشیدن و رها کردن فایل مورد نظر امکان پذیر بود اما در حال حاضر برای انجام این کار باید وارد بخش Preferences شوید و در قسمت Local Files آهنگ های اسپاتیفای را به لیست پخش اضافه نمایید.

آموزش کامل حل مشکلات رایج اسپاتیفای

بیشتر بخوانید: دانلود برنامه های حذف صدای خواننده از آهنگ در گوشی اندروید

سایر راهکار ها برای حل مشکلات رایج اسپاتیفای

موارد زیر از دیگر روش های حل مشکلات رایج اسپاتیفای می باشند:

دانلود نشدن آهنگ ها برای بخش آفلاین: این قابلیت در اسپاتیفای وجود دارد که می ‌توانید آهنگ ها را برای پخش آفلاین نیز دانلود نمایید. اما محدودیتی که وجود دارد این است که هر دستگاه می تواند حداکثر ۱۰۰۰ آهنگ را برای حالت آفلاین تنظیم کند. برای حل این مشکل باید تعدادی از آهنگ ها را پاک کنید یا اینکه حافظه پنهان را به طور کامل حذف نمایید.

لاگ اوت شدن اسپاتیفای به دلیل هک شدن حساب کاربری: این مورد نیز یکی از مشکلات رایج میان کاربران اسپاتیفای می باشد. از طریق چند نشانه می توانید نسبت به هک شدن حساب کاربری خود اطمینان پیدا کنید. وجود آهنگ هایی که به آن ها گوش نداده اید در تاریخچه ، اضافه شدن ژانر پیشنهادی نا مربوط و خارج شدن از برنامه حین پخش آهنگ از جمله این موارد است. برای برگرداندن حساب کاربری خود ، از طریق وب سایت اسپاتیفای وارد حساب خود شوید و بعد از انتخاب Account Overview روی Sign Out Everywhere بزنید.

اولین اقدامات به منظور حل مشکلات رایج اسپاتیفای

سپس رمز عبور خود را را تغییر دهید. همچنین اگر این حساب به فیسبوک متصل است ، رمز عبور فیسبوک را نیز تغییر دهید. با این حال اگر امکان دسترسی به حساب خود را ندارید مستقیماً با اسپاتیفای ارتباط بگیرید.

پاک شدن لیست پخش به صورت تصادفی: اگر سهوا لیست پخش اسپاتیفای را پاک کردید می توانید به راحتی آن را بازیابی کنید. به این منظور از طریق وب سایت اسپاتیفای وارد حساب کاربری خود شوید و از بخش Recover Playlists گزینه Restore را انتخاب نمایید.

سایر راهکار ها برای حل مشکلات رایج اسپاتیفای

قطع و وصل شدن هنگام پخش موسیقی: قطع و وصل شدن پی در پی موسیقی حین پخش نیز چندان خوشایند نیست. برای حل این مشکل از بخش More وارد قسمت View شوید و روی Hardware Acceleration بزنید.

پیشنهاد می شود مطلب دانلود بهترین موزیک پلیر های آفلاین اندروید را نیز مطالعه نمایید.

حل مشکلات رایج اسپاتیفای از طریق پاک کردن حافظه پنهان

اندروید: اگر حین راه اندازی برنامه با صفحه خالی مواجه می شوید برای حل مشکلات رایج اسپاتیفای پیشنهاد می شود حافظه پنهان را پاکسازی کنید ، چرا که این حافظه گاهی اوقات دچار آسیب می شود و عملکرد برنامه را با مشکل مواجه می‌ کند. برای انجام این کار در اندروید کافی است تنظیمات را باز کنید و بعد از کلیک روی Apps and Notifications برنامه اسپاتیفای را بیابید و وارد قسمت Storage and Cache شوید. در این مرحله روی Clear Cache بزنید. سپس وارد مدیریت فایل ها شوید و از پاک شدن فایل های زیر اطمینان حاصل کنید:

emulated/0/Android/data/com.spotify.music

/ext_sd/Android/data/com.spotify.music

/sdcard1/Android/data/com.spotify.music

/data/media/0/Android/data/com.spotify.music

اگر این فایل ها پاک نشده بودند به صورت دستی آن ها را حذف نموده و اسپاتیفای را مجدداً نصب نمایید.

آیفون: از آنجایی که آیفون امکان پاک کردن حافظه پنهان را به کاربران نمی دهد ، این کار را از طریق خود برنامه انجام دهید. برای این کار برنامه اسپاتیفای را باز کنید و از طریق قسمت Home وارد بخش Settings شوید. سپس به ترتیب روی Storage و گزینه Delete Cache بزنید.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *