آموزش زمان بندی پست در اینستاگرام

training-scheduling-posts-on-instagram-pic-5

اگر مسئولیت یک پیج اینستاگرامی هدفمند با تعداد فالوور های نسبتاً زیاد را برعهده داشته باشید باید بدانید که ارسال پست به صورت منظم و در بازه های زمانی تعیین شده تاثیر زیادی در رشد پیج و جذب مخاطبین دارد. در واقع شما باید برای بارگذاری پست در اینستاگرام به صورت منظم و در بازه های زمانی تعیین شده ، اهمیت قائل شوید. تلگرام که به عنوان یک شبکه اجتماعی محبوب فعالیت دارد ، در آپدیت های اخیر خود قابلیت زمان بندی پست را به برنامه افزوده که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. متاسفانه اینستاگرام از این قابلیت به صورت مستقیم برخوردار نیست و در بسیاری از موارد صاحبان پیج را با مشکل رو به رو کرده است. البته با اینکه بسیاری از افراد تصور می کنند زمان بندی پست در اینستاگرام امکان پذیر نمی باشد اما می ‌توان از روش ‌های دیگری برای انجام این کار کمک گرفت.

از طریق زمان بندی پست در اینستاگرام به راحتی می توانید زمان انتشار پست ها را مدیریت نموده و با بارگذاری محتوا در یک بازه زمانی مشخص به رشد پیج خود کمک کنید.

چه افرادی می توانند زمان بندی پست در اینستاگرام را انجام دهند؟

زمانبندی ارسال پست در اینستاگرام می تواند یکی از ابزارهای کاربردی شناخته شود که روی فعالیت صفحات سرگرمی یا تجاری تاثیر بسیار زیادی دارد. اما متاسفانه باید بگویم که این کار در اینستاگرام چندان ساده نیست و مانند تلگرام تنها با یک کلیک انجام نمی شود. از طرفی نیز این قابلیت برای تمام کاربران در دسترس نیست و فقط کسانی که از حساب کاربری با نمایه تجاری استفاده می کنند قادر به انجام این کار خواهند بود. پیشنهاد می کنیم جهت افزایش دسترسی های خود و به دست آوردن اطلاعات و آمار دقیق از هر پست ، نمایه خود را به نمایه تجاری تغییر دهید. به علاوه با نمایه تجاری می ‌توانید اطلاعات تماس بیشتری را در قسمت بیو گرافی به نمایش بگذارید. برای تغییر نمایه کاربری به تجاری کافی است یک صفحه فیس بوک ایجاد نمایید. بنابراین با توجه به مزیت های حساب تجاری و قابلیت هایی که در اختیار شما قرار می دهد ، بهتر است در اولین فرصت نسبت به تغییر نمایه خود اقدام کنید تا بتوانید زمانبندی پست را نیز در اینستاگرام انجام دهید. گفتیم که هیچ قابلیتی به صورت مستقیم جهت زمان بندی پست در اینستاگرام وجود ندارد. در واقع شما به کمک برنامه های ثالث می ‌توانید این کار را انجام دهید. برنامه Buffer این امکان را برای شما فراهم می آورد تا بتوانید از طریق گوشی یا وبسایت پست ها را زمانبندی کنید. به علاوه می‌ توانید طراحی و آپلود پست های اینستاگرام را نیز از این طریق انجام دهید. افزودن تصویر ، نوشتن توضیحات ، افزودن مکان ، برچسب و انتخاب تاریخ زمان انتشار پست از جمله قابلیت های این نرم افزار می باشد که در ادامه به نحوه استفاده از آن خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: آموزش روش تغییر ایمیل اینستاگرام

اتصال حساب کاربری به Buffer جهت زمان بندی پست در اینستاگرام

ما برای زمان بندی پست در اینستاگرام برنامه Buffer را پیشنهاد می دهیم ؛ زیرا این برنامه علاوه بر اینکه قابلیت های متنوعی را در اختیار شما قرار می دهد ، از رابط کاربری آسانی پشتیبانی می کند و در سیستم عامل های اندروید ، ios و تحت وب نیز قابل استفاده است. به کمک این برنامه می توانید برای حداکثر سه حساب کاربری در اینستاگرام ، ۱۰ پست را زمانبندی کنید.

برای استفاده از این روش وارد برنامه اینستاگرام شوید و پروفایل خود را باز کنید.

سپس روی آیکون سه خط ضربه بزنید و از پایین صفحه وارد بخش تنظیمات شوید.

بعد از انتخاب گزینه Account روی switch To Business Account یا همان انتقال به حساب تجاری تپ کنید.

نحوه زمان بندی پست در اینستاگرام از طریق برنامه Buffer

در مرحله بعد روی Get Started بزنید و حساب کاربری فیسبوک خود را به اینستاگرام متصل نمایید. در صورتی که حساب کاربری فیسبوک دارید می توانید از لیست نمایش‌داده ‌شده اکانت خود را انتخاب کنید.

برای ساخت یک صفحه فیسبوک جدید روی Create a New Facebook Page بزنید و بعد از وارد کردن اطلاعات ، دسته بندی را انتخاب نموده و دکمه Next را لمس کنید.

آموزش زمان بندی پست در اینستاگرام - برتر رایانه

در این مرحله بعد از بررسی اطلاعات تماس پروفایل شما به یک پروفایل تجاری تبدیل می شود. بعد از انجام این کار وارد Buffer شوید و اطلاعات حساب تجاری خود را وارد کنید و دسترسی های لازم را به برنامه بدهید.

در این مرحله نرم‌ افزار تایید هویت شما را از طریق حساب کاربری فیس بوک انجام خواهد داد. برای شروع روی Start بزنید و در مرحله بعد Enable Reminders تپ کنید. با انجام این مراحل اکانت اینستاگرام شما به برنامه متصل می شود.

آموزش زمان بندی پست در اینستاگرام - شرکت طراحی سایت برتر رایانه

بیشتر بخوانید: آموزش روش حذف عکس از پست اینستاگرام

نحوه زمان بندی پست در اینستاگرام از طریق برنامه Buffer

بعد از متصل کردن حساب اینستاگرام به برنامه Buffer ، زمان بندی پست در اینستاگرام بسیار ساده خواهد بود.

به این منظور وارد برنامه شوید و روی آیکون به علاوه ضربه بزنید.

بعد از انتخاب پست ، در صورت تمایل کپشن و موقعیت جغرافیایی مربوط به آن را اضافه کنید و گزینه Share را لمس نمایید.

در مرحله بعد گزینه Post Schedule که مربوط به زمانبندی پست می باشد را انتخاب نموده و زمان و تاریخ مورد نظر را وارد کنید.

در نهایت نیز روی گزینه Schedule بزنید تا پست شما به صورت خودکار در زمان مشخص شده ارسال شود.

آموزش زمان بندی پست در اینستاگرام - طراحی سایت برتر رایانه

لازم به ذکر است که می ‌توانید چندین پست را برای انتشار زمان بندی کنید. به این منظور وارد تنظیمات شوید و نمایه خود را انتخاب کنید. سپس گزینه زمانبندی پست را لمس نموده و چندین پست را برای انتشار در زمان های مختلف آماده نمایید.