آموزش روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز

training-method-fix-error-license-during-installation-windows-pic-7

احتمالاً این تجربه را داشته اید که هنگام نصب نرم افزار های مختلف و حتی حین انجام امور روزانه خود با سیستم کامپیوتری یا لپ تاپ به مشکل بر خوردید و با ارور های متفاوتی مواجه شده اید. در واقع این ارور ها نشان می دهند که مشکلی در سخت افزار یا نرم افزار سیستم شما به وجود آمده که باید با انجام اقداماتی نسبت به رفع آن اقدام نمایید. ارور Windows cannot find the Microsoft Software License Terms یکی از این موارد است که هنگام نصب ویندوز یا سرور ویندوز روی کامپیوتر نمایش داده می شود. ارور لایسنس در طول فرآیند نصب رخ می دهد و مانع از نصب کامل ویندوز می شود. در این مطلب روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز را به طور کامل به شما عزیزان آموزش می دهیم تا به راحتی مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه نصب ویندوز روی مک بوک

روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز ۱۰

غالباً زمانی که سیستم شما سیستم عامل نداشته باشد ، ارور لایسنس به شما نمایش داده می شود. خرابی یا مفقود شدن فایل های نصبی می توانند یکی از دلایل این مشکل باشد. حتی در صورتی که درایو شما به درستی پارتیشن بندی یا فرمت نشده باشد نیز امکان رخ دادن این مشکل وجود دارد. گاهی نیز خراب بودن فایل Image منجر به دریافت ارور لایسنس می شود که طی آن برخی فایل ها به درستی کپی نشده اند یا خراب شدند. حتما توجه کنید در صورتی که سیستم شما فاقد سیستم عامل می باشد این روش را روی یک کامپیوتر دیگر انجام داده و بعد از اینکه فلش نصب ویندوز را ایجاد کردید ، شروع به نصب ویندوز روی سیستم خود کنید. برای استفاده از روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز ۱۰ در مرحله اول نرم افزار Bedia Creation Tool را دانلود نمایید. بعد از اتمام مرحله بارگیری ، فایل را باز نمایید و با کلیک روی گزینه Accept فرایند نصب را آغاز کنید. سپس دکمه Create installation media (USB flash drive, DVD, or ISO file) for another PC را بزنید.

روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز با چند روش ساده

سپس با توجه به تنظیمات سیستم خود زبان ، نسخه و… درایو بوتیبل را تنظیم کنید. بعد از اینکه گزینه Use the recommended options for this PC را غیر فعال کردید ، تنظیمات را وارد نموده و روی Next کلیک نمایید. سپس با در نظر گرفتن اینکه این Image را در کجا ذخیره خواهید کرد یکی از گزینه‌ های USB drive یا DVD را انتخاب نمایید.

روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز از طریق غیر فعال کردن Dynamic RAM

سپس مجدداً روی دکمه Next کلیک نموده و درایو مورد نظر را تعیین کنید. بعد از اینکه روی Next کلیک کردید صبور باشید تا فایل های اساسی دانلود شوند. در ادامه DVD یا USB را وارد سیستم اصلی نموده و مجددا مراحل نصب ویندوز را آغاز کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل ساخت ویندوز ۱۱ بوتیبل و نصب آن با استفاده از فلش

روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز با چند روش ساده

Rufus: استفاده از Rufus نیز یک روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز می باشد. جهت استفاده از این روش مانند روش قبلی باید آن را روی یک کامپیوتر دیگر انجام داده و سپس مراحل نصب را روی سیستم اصلی خود انجام دهید. در مرحله اول برنامه Rufus را دانلود نموده و سپس از آنجایی که نیاز به نصب آن نیست ، روی فایل بزنید تا باز شود. بخش Device را روی USB device قرار دهید و سپس در قسمت Partition scheme از منوی کشویی نوع سیستم را روی GPT partition scheme for UEFI قرار دهید و همچنین بخش File system را روی حالت FAT32 تنظیم نمایید.

روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز از طریق بایوس

بعد از این که بخش Cluster size را روی حالت Default قرار دادید ، تیک گزینه Create a bootable disk را فعال نموده و سپس Standard Windows installation را انتخاب نمایید. در ادامه بعد از کلیک روی آیکون دیسک ، فایل iso ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ را انتخاب کنید.

روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز از طریق تغییر درایو فلش

بعد از انجام این مراحل روی دکمه Start بزنید تا فرایند آغاز شود. سپس فلش را به کامپیوتر وصل نموده و مراحل نصب را طی کنید.

ریست کردن بایوس: یکی از روش های رفع ارور لایسنس ، ریست کردن بایوس است. برای این کار وارد بایوس سیستم خود شده و سپس آن را به تنظیمات اولیه بازگردانید.

تغییر درایو فلش: وجود مشکل در درایو فلش نیز می ‌تواند منجر به دریافت ارور لایسنس شود. در این صورت پیشنهاد می کنیم از فلش دیگری برای ایجاد فایل نصب ویندوز کمک بگیرید.

ایجاد فایل ei.cfg: در صورتی که به دلیل وجود مشکل در فایل ei.cfg ارور لایسنس دریافت کردید ، باید فایل جدید ei.cfg با Valueهای [Channel] و OEM ایجاد کنید. سپس فایل نصب را باز نموده و وارد پوشه Sources شوید. فایل ei.cfg را درون آن کپی کنید و مجدداً نصب ویندوز را امتحان نمایید.

پیشنهاد می شود مطلب رفع مشکل نخواندن فلش USB در ویندوز کامپیوتر را نیز مطالعه نمایید.

روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز از طریق غیر فعال کردن Dynamic RAM

غیر فعال کردن Dynamic RAM نیز یک روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز می باشد. اگر تمایل دارید ویندوز یا سرور ویندوز را با کمک Hyper-V روی یک ماشین مجازی نصب نمایید ، بهتر است حافظه داینامیک را از طریق Hyper-V Manager غیر فعال کنید. Hyper-V Manager را باز نموده و از سمت چپ ماشین مجازی خود را بیابید. بعد از کلیک روی آن ، گزینه Settings را انتخاب نمایید. سپس وارد سربرگ Memory شوید و گزینه Enable Dynamic Memory را غیر فعال کنید. همچنین میزان مناسبی را برای RAM ماشین مجازی خود مشخص نمایید.

روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز از طریق Dynamic RAM

در مرحله بعد تغییرات ایجاد شده را به طور کامل ذخیره نموده و پنجره را ببندید. سپس ماشین مجازی را ری استارت نموده و مشکل را مجدداً بررسی کنید.

روش رفع ارور لایسنس حین نصب ویندوز ۱۰

توجه داشته باشید که برای فعال کردن Secure Boot باید در Hyper-V Manager وارد بخش Settings شوید و از سمت چپ صفحه گزینه Security را بیابید و تیک عبارت Enable Secure Boot را بزنید.