آموزش رفع مشکل ذخیره نشدن فایل اکسل

training-fixing-the-problem-of-not-saving-the-excel-file-org-pic

اکسل یکی از برنامه های کاربردی از مایکروسافت می باشد که کاربرد های فراوانی در زمینه حسابداری دارد. این برنامه نیز مانند تمامی برنامه های موجود در بازار امکان دارد که دچار خطاهایی شود که یکی از این ارور ها می ‌تواند  Document Not Save باشد. این ارور به این معنا است که شما نمی توانید فایل خود را ذخیره کنید. اما نگران نباشید زیرا راه‌ حل‌ های متنوعی برای حل کردن این مشکل وجود دارد. در این مطلب از برتر رایانه قصد داریم شما عزیزان را با روش های رفع مشکل ذخیره نشدن فایل اکسل آشنا کنیم تا به راحتی بتوانید از این نرم افزار قدرتمند استفاده کنید، تا پایان با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : فعال کردن ذخیره اتوماتیک اکسل

رفع مشکل ذخیره نشدن فایل اکسل

به منظور رفع مشکل ذخیره نشدن فایل اکسل ابتدا برای گزینه File کلیک کنید. سپس از منوی باز شده  Save As را انتخاب کنید. بر روی Browse کلیک کنید. سپس بر روی کادر کنار Save as type کلیک نمایید و یکی از فرمت های موجود را انتخاب کنید.

رفع خطای ذخیره نشدن فایل اکسل توسط ایجاد کپی

یکی دیگر از راه حل های سیو نشدن فایل اکسل این می باشد که ابتدا بر روی شیت ایجاد شده کلیک راست کنید و از گزینه های موجود بر روی Move or Copy ضربه بزنید.

move to end را انتخاب کرده و تیک Create a copy را فعال کنید و در انتها گزینه Ok را انتخاب کنید.

سپس فایل قدیمی را که ایجاد کرده بودید پاک کنید و با ایجاد تغییرات در فایل جدید مشاهده کنید که مشکل رفع شده است یا نه.

 

حل مشکل سیو نشدن فایل اکسل از طریق تغییر مکان فایل

از دیگر روش های حل مشکل سیو نشدن فایل اکسل تغییر مکان فایل می باشد. به صورتی که ابتدا قسمت File را در اکسل انتخاب کنید. سپس از منوی باز شده گزینه Save As را انتخاب کنید. پس از آن برای  Browse کلیک کنید و مکان دیگر را برای فایل خود انتخاب کنید.

 

رفع خطای ذخیره نشدن فایل اکسل با تغییر نام

به منظور رفع این خطا ابتدا به قسمت  File بروید و از گزینه های موجود Save As را انتخاب نمایید. سپس Browse را بزنید. از منوی باز شده اسم فایل را تغییر دهید و در آخر بر روی گزینه Save کلیک کنید.

رفع مشکل ذخیره نشدن فایل اکسل از طریق غیر فعال کردن Add-ins

برای رفع مشکل ذخیره نشدن فایل اکسل ابتدا فایل خود را در اکسل باز کنید. از سربرگ موجود گزینه File را انتخاب کنید. سپس از گزینه های باز شده بر روی Options کلیک کنید. COM Add-ins را انتخاب نمایید. روی Add-ins کلیک نمایید و برای کلمه GO بزنید. از صفحه باز شده تیک همه add-in را بردارید.

یافتن مشکل سیو نشدن فایل اکسل با Repair کردن آفیس

برای یافتن مشکل سیو نشدن فایل اکسل ابتدا Quick Repair را امتحان کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد از Online Repair استفاده نمایید. برای این کار بر روی منوی استارت راست کلیک کنید از صفحه باز شده Programs and Features را انتخاب کنید. در مرحله بعدی بر روی Microsoft Office کلیک نمایید. بر رویContinue”  Repair”>”” بزنید.

بعد از آنQuick Repair یا Online Repair را انتخاب نمایید. سپس منتظر بمانید تا فرایند کامل شود. در آخر نیز فایل اکسل خود را باز کنید و ببینید که آیا مشکل حل شده است یا نه.

حل کردن مشکل سیو نشدن فایل در اکسل با غیر فعال کردن آنتی ویروس

گاهی اوقات فعال بودن آنتی ویروس در ذخیره شدن فایل اکسل ایجاد می کند .گاهی ممکن است آنتی ویروس ها برنامه های موجود در سیستم را به عنوان یک ویروس تشخیص دهند یا ممکن است یک فایل ساده را به عنوان ویروس مشخص کنند به همین جهت است که امکان دارد فایل باز نشود یا اینکه امکان ذخیره فایل وجود نداشته باشد. از این رو بهتر است در مشاهده این مشکل یک بار آنتی ویروس را غیر فعال نمایید و پس از آن فایل خود را چک کنید. اگر مشکل رفع شده باشد که باید آنتی ویروس خود را تعویض کنید.

علت ذخیره نشدن فایل اکسل به دلیل فعال نبودن مجوز ها

گاهی اوقات امکان دارد که علت ذخیره نشدن فایل اکسل شما این باشد که مجوز تغییر دادن فایل بسته باشد و شما نتوانید این کار را انجام دهید.

به منظور چک کردن مجوزها ابتدا وارد File Explorer  شوید.

سپس محل ذخیره فایل خود را پیدا کنید. پس از آن بر روی دایرکتوری آن راست کلیک نمایید.  Properties کلیک نمایید.

وارد سربرگ Security شوید و بر روی Advanced کلیک کنید. سپس دکمه Change را که در کنار Owner قرار دارد انتخاب کنید.

مسیر Advanced > Find Now را طی کنید. از گزینه های موجود اکانت خود را انتخاب کنید و بر روی OK بزنید.

در ادامه بر روی Replace owner on subcontainers and objects کلیک کنید. پس از آن Apply > OK را طی کنید. بر روی پوشه مورد نظر دوباره کلیک راست نمایید و به Advanced بروید. سپس Add را انتخاب کنید.

در ادامه مسیر Select a principle option> Advanced >Find Now را طی کنید. اکانت خود را انتخاب کرده و بر روی  OK دوبار کلیک کنید. تیک گزینه ها را فعال کنید سپس OK کنید.

سپس تیک Replace all child object permissions entries with inheritable permissions entries from this object را فعال کنید. پس از آن بر روی  Apply > Yes > OK بزنید.