آموزش فعال سازی حسگر اثر انگشت در گوشی های اندرویدی

training-activating-fingerprint-sensor-on-android-phones-pic-1

حسگر اثر انگشت یکی از مهم‌ ترین قابلیت ‌های انواع گوشی هوشمند می باشد؛ در واقع این قابلیت در اکثر گوشی های اندروید وجود دارد و به راحتی می توانید آن را فعال نمایید. به این صورت می‌توانید از این حسگر برای باز کردن قفل گوشی موبایل و یا ورود به برنامه های مختلف استفاده کنید. در واقع با وجود این قابلیت دیگر احتیاج نیست تا زمان گذاری برای وارد کردن پسورد داشته باشید و می ‌توانید در کوتاه ‌ترین زمان ممکن قفل موبایلتان را باز کرده و از امکانات آن استفاده کنید. اما ممکن است همچنان برخی از کاربران نتوانند به این قابلیت دسترسی پیدا کرده و آن را فعال کنند. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش های فعال سازی حسگر اثر انگشت را در گوشی های اندرویدی به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: قفل کردن واتساپ با اثر انگشت در گوشی اندروید و آیفون

آموزش تصویری فعال سازی حسگر اثر انگشت

در ادامه روش های فعال سازی حسگر اثر انگشت در گوشی های اندرویدی به صورت مرحله ای و تصویری آموزش داده شده که شما میتوانید با طی کردن این مراحل به راحتی این قابلیت را فعال کنید. البته توجه داشته باشید که در این مطلب فعال کردن حسگر اثر انگشت در گوشی های سامسونگ تست شده اما خوشبختانه اکثر گوشی های اندروید دارای محیط کاربری شبیه به یکدیگر هستند و ممکن است تفاوت هایی در جزئیات وجود داشته باشد. بنابراین برای فعال کردن این قابلیت مراحل زیر را در گوشی موبایل خود انجام دهید:

ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و کمی به سمت پایین اسکرول کنید تا گزینه‌ Lock Screen را مشاهده نمایید. روی این گزینه ضربه بزنید.

در بخش جدید Screen lock type را انتخاب کنید.

حال از شما خواسته می شود تا پسورد گوشی موبایل خود را وارد نمایید.

پس از آن روی Next ضربه بزنید.

به این صورت وارد صفحه جدیدی خواهید شد و امکان تغییر رمز ورودی و استفاده از الگو، پین کد و پسورد برای تان فراهم خواهد شد. همچنین در کنار آن می توانید روی دکمه کشویی قرار گرفته کنار Fingerprints نیز ضربه زده و حسگر اثر انگشت را فعال کنید.

فعال سازی حسگر اثر انگشت - آموزش تصویری

اگر تا به حال این حسگر را فعال نکرده باشید از شما خواسته می شود تا یکی از انگشت هایتان را روی دکمه مربوطه قرار داده و منتظر بمانید تا اثر انگشت تایید شود. در این حین از شما خواسته می شود تا انگشت خود را به سمت بالا و پایین؛ چپ و راست حرکت دهید تا اثر انگشت به طور کامل ثبت شود. به این صورت قابلیت Fingerprint فعال شده و می توانید از آن برای باز کردن قفل موبایل خود استفاده کنید. در ادامه در رابطه با دیگر امکاناتی که برای این قابلیت در نظر گرفته شده توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: شیوه های پنهان کردن برنامه ها در گوشی های اندروید

راهکار های فعال سازی حسگر اثر انگشت

با استفاده از روش های ارائه شده در قسمت قبل می توانید به فعال سازی حسگر اثر انگشت در گوشی موبایل خود بپردازید. اما جالب است بدانید که امکانات کاملی برای این قابلیت در نظر گرفته شده و در اکثر گوشی های اندرویدی امکان اضافه کردن سه اثر انگشت برای کاربران فراهم می باشد. در واقع شما می توانید انگشت شست و نشانه خود را اسکن کرده و با استفاده از آن ها گوشی موبایل تان را باز کنید. همچنین می ‌توانید اثر انگشت یکی از افراد قابل اطمینان تان را اسکن کرده و اجازه دسترسی به او بدهید. به همین دلیل این قابلیت برای نظارت پدر و مادرها در گوشی فرزندانشان کاربردی خواهد بود. برای این کار پس از ورود به تنظیمات به پایین صفحه اسکرول کرده و گزینه Fingerprint Scanner را انتخاب کنید.

فعال سازی حسگر اثر انگشت در گوشی سامسونگ

حال لازم است پسورد گوشی موبایل خود را وارد نمایید.

بیشتر بخوانید: رفع ارور Your Account was Compromised در اینستاگرام

در صفحه جدید روی Add Fingerprint تپ کنید.

به این ترتیب می توانید انگشت مورد نظر خود را روی حسگر اثر انگشت قرار داده و با حرکت دادن آن به سمت چپ و راست و بالا و پایین فرایند اسکن اثر انگشت را کامل نمایید. در نهایت می توانید Done را انتخاب کرده و همچنین برای اضافه کردن اثر انگشت جدید کافیست تا همین مراحل را طی کنید.

فعال سازی حسگر اثر انگشت - اضافه کردن چند اثر انگشت

امیدواریم با مطالعه این مطلب توانسته باشید این قابلیت را در گوشی موبایل خود فعال کرده و امنیت آن را افزایش دهید. همچنین پیشنهاد می ‌دهیم تا از دیگر مقالات و آموزش های موجود در سایت برتر رایانه نیز دیدن نمایید.