مهم ترین روش های حل مشکل کار نکردن یوتیوب

the-most-important-methods-of-solving-the-problem-of-not-working-youtube-pic-1

یوتیوب به عنوان شبکه اجتماعی برای اشتراک گذاری ویدیو شناخته می شود و درون آن می توان ویدیو های مختلفی را در رابطه با موضوعات دلخواه جستجو و تماشا نمود. اما متاسفانه گاهی اوقات اختلالات و باگ ‌هایی در این شبکه اجتماعی به وجود می ‌آید که باعث عدم دسترسی کاربران می شود. در واقع از این مشکلات می ‌توان به باز نشدن یوتیوب و یا هنگ کردن آن اشاره نمود. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا تمامی روش های حل مشکل کار نکردن یوتیوب را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم به این طریق بتوانید مشکلات ایجاد شده را رفع کرده و مجدداً به تماشای ویدیو های مورد نظر خود بنشینید.

بیشتر بخوانید: روش های کسب درآمد از یوتیوب

ساده ترین روش های حل مشکل کار نکردن یوتیوب

ریستارت کردن گوشی موبایل

از ساده ترین روش های حل مشکل کار نکردن یوتیوب می ‌توان به ریستارت کردن گوشی موبایل اشاره نمود. در واقع در بسیاری از مواقع کار نکردن درست اپلیکیشن ها به دلیل اختلالات و باگ ‌های گوشی موبایل می باشد که با ریستارت کردن موبایل این مشکل حل خواهد شد.

بررسی اتصال به اینترنت

با توجه به این که یوتیوب در ایران فیلتر است برای ورود به آن احتیاج به استفاده از تغییر دهنده IP و اینترنت پرسرعت خواهید داشت. بنابراین در صورت باز نشدن یوتیوب پیشنهاد می دهیم تا حتماً اتصال به اینترنت را بررسی نمایید و همچنین از تغییر دهنده IP اشتراکی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی مهمترین سرویس های جایگزین یوتیوب

فعال کردن حالت Airplane mode

استفاده از تغییر دهنده IP باعث اختلال و کند شدن اینترنت سیم کارت می شود. در چنین شرایطی پیشنهاد می دهیم تا پس از قطع کردن VPN حالت  Airplane mode را روشن نمایید و پس از چند ثانیه مجدداً خاموش کنید. حال می توانید با طی کردن مراحل زیر اینترنت گوشی موبایل خود را ریست کرده و مجدداً وارد یوتیوب شوید:

برای این کار ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و سپس روی General Management ضربه بزنید.

حال روی گزینه Reset تپ نمایید.

در صفحه جدید Reset Network Settings را انتخاب کنید.

حل مشکل کار نکردن یوتیوب با ریست کردن تنظیمات اینترنت

به این صورت وارد بخش جدید خواهید شد و می توانید با کلیک روی دکمه Reset Settings تنظیمات اینترنت گوشی خود را ریست کرده و باعث افزایش سرعت آن شوید.

حل مشکل کار نکردن یوتیوب با ریست کردن تنظیمات مربوط به اینترنت

آپدیت کردن اپلیکیشن یوتیوب

در صورتی که در حین استفاده از یوتیوب با باگ ها و اختلالات مختلف رو به رو شده اید بهتر است تا نرم افزار یوتیوب را آپدیت کنید. در واقع بسیاری از اختلالات ایجاد شده تنها به دلیل آپدیت نبودن اپلیکیشن رخ می دهد و با به روز رسانی باگ های ایجاد شده رفع خواهد شد.

مهمترین راهکار های حل مشکل کار نکردن یوتیوب

اختلالات سرویس یوتیوب

گاهی اوقات اختلالاتی که در یوتیوب ایجاد می شود مربوط به سرویس ارائه دهنده آن می باشد و در اکثر کشورها این مشکلات به صورت مقطعی ایجاد می شود. برای اطمینان از این مسئله می توانید اپلیکیشن یوتیوب را در سایر گجت ها باز کرده و در صورت مشاهده اختلال مدتی صبر کنید تا مشکلات ایجاد شده از طرف سرویس ارائه دهنده رفع شود.

حذف فایل کش یوتیوب

برای حل مشکل کار نکردن یوتیوب می ‌توانید فایل کش آن را در گوشی موبایل خود پاک کنید چرا که افزایش فایل کش نرم ‌افزار های مختلف باعث اختلال در عملکرد آن ها می ‌شود. برای این کار وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و سپس روی Apps ضربه بزنید.

حال میان برنامه های مختلف YouTube را انتخاب کنید و وارد آن شوید.

روی Storage تپ نمایید.

به این صورت در صفحه جدید می توانید گزینه Clear cache و Clear data را انتخاب کرده و به این طریق فایل کش یوتیوب را به طور کامل پاک نمایید.

پاک کردن فایل کش یوتیوب

بیشتر بخوانید: افزایش بازدید ویدیو های یوتیوب

همگام سازی تاریخ و ساعت

در هنگام استفاده از اپلیکیشن هایی که احتیاج به اینترنت دارند نیاز است تا حتماً تاریخ و ساعت گوشی موبایل خود را همگام سازی کنید، چرا که در غیر این صورت احتمال باز نشدن برنامه ها وجود خواهد داشت. برای این کار می ‌توانید مراحل زیر را طی نمایید:

ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و در قسمت General Management روی گزینه Date and time ضربه بزنید.

سپس می ‌توانید تاریخ و ساعت را به صورت دستی تنظیم کنید (که انجام این کار پیشنهاد نمی شود) و یا می توانید با کلیک روی دکمه کنار عبارت Automatic date and time آن را روشن کرده و ساعت و تاریخ را به صورت اتوماتیک با ساعت جهانی همگام سازی کنید.