سریعتربن و ساده ترین شیوه های دایورت کردن خط ایرانسل

the-fastest-and-the-simplest-methods-to-divert-the-irancell-line-org-pic

در دنیای فناوری، دایورت شماره به معنای انتقال تماس از یک شماره به شماره دیگر استفاده می‌ شود. با این روش، تماس‌ها و پیام‌های ورودی به شماره‌ی مقصد دیگری هدایت می‌شوند. عمل دایورت شماره یا انتقال تماس در تمامی اپراتورها مشابه است، اما در خطوط ایرانسل، این کار با چندین روش مختلف امکان‌پذیر است. انتقال تماس در سه حالت ممکن شامل زمانی که خط شما خاموش، حین اشغال بودن خط و هنگامی که پاسخ تلفن را ندهید.

گاهی اوقات، ممکن است شما نخواهید هیچ تماس ورودی را از دست بدهید یا احتمالاً بخواهید از حجم زیاد تماس‌های ورودی خود رهایی پیدا کنید. دایورت کردن شماره ایرانسل تان یکی از راه‌حل‌های موجود برای حل این مسئله است. در این مقاله، از برتر رایانه، به آموزش تمام روش‌های دایورت کردن خط ایرانسل می‌پردازیم.

مقاله پیشنهادی : شیوه‌ های درخواست شارژ اضطراری ایرانسل

روش سریع دایورت کردن خط ایرانسل با کد USSD

در قسمت صفحه کلید دستگاه اندروید، کد دستوری #…۰۹*۲۱* را وارد نمایید. سپس دکمه تماس را فشار دهید. پیغام MMI code started نمایش داده خواهد شد. سپسپیام “سرویس دایورت تماس بدون قید و شرط با موفقیت انجام شد” میاد.

دایورت خط در صورت مشغول بودن

در حال حاضر، سرویس انتظار تماس توسط همه‌ی اپراتورها فعال است. اما برخی اوقات نیاز به انتقال تماس ورودی به خط دیگری دارید. در قسمت صفحه کلید گوشی، کد دستوری #…۰۹*۶۷* را وارد کنید و سپس دکمه تماس را بزنید. در این لحظه، پیغام “سرویس دایورت تماس” در صورت مشغول بودن با موفقیت فعال خواهد شد و روی گوشی شما نمایش داده می‌شود. در صورتی که در حین مکالمه با کسی مشغول باشید و شخص دیگری با شما تماس بگیرد، تماس ورودی به خط دیگری منتقل خواهد شد.

دایورت خط ایرانسل در صورت جواب ندادن

اولین گام این است که در قسمت صفحه کلید گوشی خود، کد #…۰۹*۶۱* را وارد نمایید و سپس دکمه تماس را فشار دهید. در این لحظه، پیغام “سرویس دایورت تماس” در صورت عدم پاسخگویی با موفقیت فعال خواهد شد و روی گوشی شما نمایش داده می‌شود. اگر به هر دلیلی تلفن خود را پاسخ ندهید، تماس ورودی به خط دیگری منتقل خواهد شد.

نحوه دایورت کردن خط ایرانسل با تنظیمات گوشی اندروید

در حال حاضر، تمامی گوشی‌های هوشمند به سیستم Call Forwarding مجهز هستند، و شما می‌توانید این ویژگی را به سادگی فعال کنید. برای این کار در دستگاه‌های اندروید، کافی است به بخش ” call تماس” بروید و سپس گزینه “Call forwarding” را فعال کنید.

در گوشی‌های اندروید، ابتدا وارد بخش “settings تنظیمات” شوید.

سپس به بخش ” Apps برنامه‌ها” رفته و گزینه “System app settings تنظیمات برنامه‌های گوشی” را پیدا کنید.

در اینجا، به گزینه “Call settings  تنظیمات تماس” بروید

در آنجا گزینه “Call forwarding دایورت تماس” را پیدا کنید. شما می‌توانید تنظیمات دایورت را برای تمام تماس‌ها یا در شرایط خاصی مانند مشغولیت، عدم پاسخ، و عدم دسترسی به شما اعمال کنید.

برای لغو این تنظیمات، کافی است گزینه “Turn off” را انتخاب کنید.

دایورت خط ایرانسل با تنظیمات گوشی ios

برای دایورت خط ایرانسل در گوشی آیفون، ابتدا به بخش “تنظیمات” بروید. سپس روی گزینه “Phone” تپ کنید.

سپس، گزینه “Call forwarding” را انتخاب کنید. در اینجا، شما می‌توانید تنظیمات را برای سه حالت مختلف اعمال کنید: زمانی که خط شما مشغول است، زمانی که پاسخگو هستید و زمانی که در دسترس نیستید. برای این کار، کافی است گزینه مورد نظرتان را انتخاب کرده و روی آن تپ کنید. در صفحه جدید، شماره مورد نظر را وارد کرده و سپس به پنجره قبل بازگردید.

وقتی که شماره وارد شده در منو ظاهر شد، این نشان‌دهنده است که دایورت با موفقیت انجام شده است. برای لغو دایورت، می‌توانید شماره را پاک کنید یا گزینه “Call forwarding” را خاموش کنید.

دایورت پیامک تنها از طریق سیستم عامل iOS انجام می‌شود و فعلاً امکان دایورت پیامک از یک اپراتور به اپراتور دیگر وجود ندارد. اما در گوشی‌های آیفون، این امکان به صورت پیش‌فرض فراهم شده است.

برای انجام این کار، ابتدا به بخش “تنظیمات” (Settings) و سپس به بخش “پیام‌ها” (Messages) بروید.

سپس گزینه “Text message forwarding” را باز کنید و در پنجره جدید، شماره مقصد مورد نظر را وارد کنید.

پس از این کار، پیام‌های دریافتی به شماره مقصد ارسال خواهند شد.

دایورت کردن sms ایرانسل در تمامی دستگاه های تلفن همراه

اجرای دایورت از طریق کد دستوری برای همه سیستم‌عامل‌های گوشی یکسان است. برای دایورت پیامک از ایرانسل به ایرانسل، کافی است کد #شماره‌مقصد*۳۱*۱۰* را شماره‌گیری کنید. همچنین برای لغو این عمل، می‌توانید کد *۲۱* را وارد کنید. راه دیگری برای دایورت پیام‌ها، استفاده از برنامه‌های ثالث می‌باشد. برنامه‌هایی همچون SMS Divert یا Forward SMS قابلیت انجام این کار را برای شما فراهم می‌کنند.

چند نکته مهم

1.امکان انتقال خط برای اپراتورهای خط رایتل وجود ندارد.

2.برای انتقال خط ثابت حتماً باید خط ثابت مجهز بع سیستم Tone باشد.

3.انتقال تماس در خطوط بین‌المللی، به اضافه هزینه خود انتقال تماس، ممکن است هزینه رومینگ تماس نیز به عهده خط اصلی باشد. هموار به این نکته توجه داشته باشید تا از پرداخت هزینه‌های غیرمنتظره جلوگیری نمایید.

4.تا زمانی که دایورت خط شما فعال باشد، اطلاعی در این مورد دریافت خواهید کرد. برای لغو دایورت خط ایرانسل، کافی است در قسمت Keypad گوشی کد #۲۱# را وارد کنید. با انجام این کار، دایورت لغو خواهد شد.