بهترین شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام

The best-social-network-alternative-telegram-pic-1

مدتی است که شبکه اجتماعی تلگرام در ایران فیلتر شده است، به همین علت بسیاری از کاربران به دنبال بهترین شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام هستند. در واقع کاربران تمایل دارند تا بتوانند از قابلیت های تلگرام در پیام رسان دیگری استفاده کنند. البته با وجود امکانات و ویژگی های بسیاری که در تلگرام قرار داشت نمی توان پیام رسان کاملاً مشابه ای برای آن پیدا کرد اما نرم ‌افزارهای مشابهی وجود دارند که آن ها نیز از قابلیت های خوبی بهره می برند. در ادامه به معرفی نمونه های ایرانی و خارجی این نوع پیام رسان ها می پردازیم. لطفا همراه ما باشید.

واتساپ بهترین شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام

پیام رسان واتساپ را می توان به عنوان بهترین شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام دانست. این شبکه اجتماعی مدت ها است که در دسترس قرار گرفته و در خارج از ایران بسیاری از افراد برای چت از این شبکه اجتماعی استفاده می نمایند اما در ایران مدتی است که به علت فیلترینگ تلگرام استفاده از واتساپ در میان کاربران محبوب شده است. این شبکه اجتماعی دارای سرعت بسیار بالایی است و با بکارگیری رمزگذاری End to End از امنیت فوق العاده ای بهره می برد، به همین علت شما می توانید به راحتی آن را جایگزین تلگرام کنید. این شبکه اجتماعی دارای قابلیت های زیادی از جمله: چت، تماس تصویری و صوتی، انتقال فایل های با حجم بالا و … می باشد و می توان آن را روی کامپیوتر نیز نصب نمود. واتساپ قبل از فیلترینگ تلگرام نیز بسیار محبوب بود و به همین علت شما می توانید اکثر مخاطبان خود را در آن یافته و با آن ها به گفت و گو بپردازید. این امکان در دیگر پیام رسان ها وجود ندارد و نمی توان تعداد زیادی از مخاطبان خود را در دیگر شبکه های اجتماعی یافت و به همین علت پیشنهاد می شود تا حتما واتساپ را روی گجت خود نصب کنید تا با افراد بیشتری در تعامل باشید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکلات ویس واتساپ

شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام - واتساپ

چند شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام خارجی

شبکه اجتماعی Facebook Messenger

پیام رسان فیسبوک مسنجر بعد از واتساپ جزء محبوب ترین شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام به حساب می آید و علاوه بر پیام رسانی امکاناتی مانند: استوری، بازی و پیام اتوماتیک نیز دارد. این پیام رسان به دو صورت معمولی و لایت ارائه شده که در نسخه لایت تنها می توان از قابلیت پیام رسانی استفاده کرد و بازی، استوری و پیام های اتوماتیک از روی آن حذف شده است.

شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام - فیسبوک مسنجر

شبکه اجتماعی لاین

در گذشته ایرانیان بیشتر از شبکه اجتماعی لاین برای ارتباطات خود استفاده می کردند اما بعد از عرضه تلگرام و اینستاگرام بسیاری این شبکه اجتماعی را از روی گوشی موبایل خود پاک کردند اما با وجود امکانات جالب توجه موجود در این پیام رسان می توان دوباره آن را نصب کرده و به جای تلگرام از آن استفاده نمود. در نظر داشته باشید که این پیام رسان بیشتر قابلیت های تلگرام بخصوص پشتیبانی از استیکر و اموجی های متنوع را دارد.

شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام - لاین

شبکه اجتماعی وایبر

تلگرام باعث ریزش تعداد بسیاری از کاربران شبکه اجتماعی وایبر شد اما این شبکه اجتماعی تمامی امکانات موجود در تلگرام را دارد و می توان آن را جایگزین تلگرام نمود. در این شبکه اجتماعی امکان تماس صوتی و تصویری، چت، پیام ویدیویی و … وجود دارد و به صورت کاملاً رایگان عرضه می شود. این شبکه اجتماعی دارای رمز گذاری سرتا سری یا End to End است و می‌توان گفت که از امنیت بالاتری نسبت به تلگرام برخوردار است.

بیشتر بخوانید: استوری تلگرام

شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام - وایبر

چند شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام ایرانی

شبکه اجتماعی سروش

این پیام رسان بعد از فیلترینگ تلگرام توسط کاربران به میزان زیادی دانلود و نصب شد. شما می توانید پیام رسان سروش را برای اندروید، ios، مک، لینوکس و ویندوز دانلود و نصب نمایید و در آن به چت با دوستان خود بپردازید. می توان گفت که پیام رسان سروش بهترین شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام ایرانی می‌باشد.

شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام - سروش

شبکه اجتماعی بله

شبکه اجتماعی بله توسط بانک ملی طراحی و عرضه شده است و برای آیفون و اندروید در دسترس می باشد. این شبکه اجتماعی بسیار مشابه تلگرام است و امکان ارسال ویدیو، ویس و عکس را دارد. سرعت موجود در این شبکه اجتماعی بالا است و نسبت به سایر پیام رسان های ایرانی از قابلیت های بهتری برخوردار است.

شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام - بله

شبکه اجتماعی گپ

شبکه ی اجتماعی گپ از بهترین پیام رسان های ایرانی برای ویندوز می باشد. حدود پنج و نیم میلیون نفر در این پیام رسان فعال هستند چرا که این شبکه اجتماعی دارای سرعت بالایی است و از امکانات خوبی بهره می برد.

شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام - گپ

شبکه اجتماعی شاد

شاد اپلیکیشن رسمی آموزش و پرورش است که برای آموزش دانش آموزان در دوران کرونا به صورت رایگان عرضه شده است. این شبکه اجتماعی دارای نسخه تحت وب نیز است که ویژگی منحصر به فردی برای آن می باشد. امکانات موجود در این پیام رسان کاملا شبیه به تلگرام است و نصب آن برای دانش آموزان الزامی می باشد، به همین علت این شبکه اجتماعی کاربران بسیار زیادی دارد.

بیشتر بخوانید: آموزش پاک کردن اکانت سروش در گوشی اندروید و آیفون

شبکه اجتماعی جایگزین تلگرام - شاد