آموزش فرستادن لوکیشن با اس ام اس در گوشی اندروید و آیفون

teaching-sending-location-with-sms-on-android-and-iphone-org-pic

امروزه ارسال پیامک به نسبت چت در شبکه های اجتماعی مختلف و پیام رسان های ایرانی کمتر شده است اما اینکه بگوییم ارسال پیام و متن از طریق پیامک یا اس ام اس هنوز رایج است صحت دارد و برخی از کاربران ترجیح می دهند تا از این پیام متنی ارسال کنند. اگر می خواهید آدرس جایی که هستید را از طریق اس ام اس به طرف مقابل تان ارسال کنید تا شما را پیدا کند در این مقاله از برتر رایانه به شما ۵ شیوه فرستادن لوکیشن با اس ام اس در گوشی آیفون و اندروید را خواهیم گفت، تا انتهای مطلب ما را همراهی نمایید.

مقاله پیشنهادی : نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ | آموزش واتساپ

نحوه ارسال لوکیشن با پیامک در گوشی اندروید

شیوه های مختلفی از طریق نرم افزار و برنامه های کاربردی وجود دارد که می‌توانید لوکیشن را در گوشی اندروید و آیفون با پیامک به دیگران ارسال کنید. یکی از این برنامه ها برنامه Messages اندروید و آیفون است که به طور پیش فرض بر روی تمامی گوشی‌های هوشمند وجود دارد.

از طریق برنامه Messages در گوشی های اندروید جهت ارسال لوکیشن کارتان سرعت بالاتری خواهد داشت و راحت تر نیز می باشد. برای این کار از طریق برنامه Messages تنظیمات سریع گوشی خود را باز کنید.

بر روی آیکون لوکیشن تب نموده تا فعال شود.

پس از اینکه لوکیشن فعال شد به برنامه Messages بروید و نام مخاطبی که می خواهید برای او لوکیشن بفرستید را پیدا کنید و بر روی آن تب نمایید.

در قسمت پایین صفحه ارسال اس ام اس سمت کادر متنی که تایپ می کنید آیکون + وجود دارد آن را انتخاب کنید.

با انجام این کار چند گزینه به شما نشان داده خواهد شد. شما جهت فرستادن هر فایل بر روی فایل مورد نظر می توانید ضربه بزنید. برای نمونه جهت ارسال لوکیشن با اس ام اس بر روی گزینه Location ضربه زده و با باز شدن برنامه Google Maps موقعیت فعلیتان را روی نقشه نشان می دهد.

در صورتی که موقعیت تان درست است در پایین صفحه سمت راست بر روی آیکون ارسال که زیر آن SMS نوشته شده است ضربه بزنید.

 

در آخر لوکیشن با موفقیت ارسال خواهد شد و مخاطب می‌تواند لوکیشن فعلی تان را ببیند.

نحوه ارسال لوکیشن با پیامک گوشی از طریق برنامه Google Maps

به غیر از برنامه پیامک ها می توانید با استفاده از Google Maps به ارسال لوکیشن با پیامک در اندروید بپردازیدو این برنامه قابلیت های خیلی زیادی دارد که یکی از آنها اشتراک گذاری لوکیشن با فرد دیگر می باشد. جهت انجام این کار اول لوکیشن خود را فعال کنید و وارد برنامه Google Maps شوید. پس از باز شدن برنامه بر روی عکس آیفون پروفایل خود در قسمت بالای سمت راست تب نمایید.

در این قسمت بر روی گزینه Location sharing بزنید و جهت تأیید و ادامه کار گزینه share location را انتخاب کنید.

در این بخش اگر بخواهید آدرس خود را از هر برنامه‌ ای به اشتراک بگذارید ابتدا برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. برای ارسال لوکیشن از طریق پیامک برنامه Messages را انتخاب نمایید.

در آخر برنامه Messages باز کنید و مخاطب مورد نظرتان را انتخاب و بر روی آیکون ارسال بزنید.

چگونگی فرستادن لوکیشن با اس ام اس در گوشی آیفون

از طریق برنامه Messages جهت فرستادن لوکیشن با اس ام اس در آیفون میتوان اقدام کنید. پیش از انجام این کار ابتدا لوکیشن گوشی خود را روشن کنید. برای این کار در گوشی آیفون وارد تنظیمات شده و در بخش Privacy بر روی Locatin Services ضربه بزنید.

در صفحه ای که باز می شود اسکرول گزینه Locatin Services به سمت راست بکشید تا فعال شود. پس از فعال سازی وارد برنامه شده مخاطب مورد نظرتان را پیدا کرده و در بالای صفحه بر روی عکس و اسم او ضربه بزنید. پس از آن گزینه Send My Current Location انتخاب کنید. با این کار لوکیشن شما برای مخاطب مورد نظرتان ارسال خواهد شد.

به غیر از موارد ذکر شده در اپلیکیشن Messages آیفون یک روش میانبر سریعتر جهت ارسال لوکیشن وجود دارد. برای سریعتر کردن لوکیشن در گوشی آیفون وارد برنامه Messages و دوباره مخاطبتان را انتخاب کنید. در قسمت تایپ متن عبارت I m at را تایپ کرده و پس از تایپ این عبارت به معنی “من هستم” پایین کادر متن گزینه Current Location برای تان نشان داده خواهد شد بر روی آن تب کنید.

فرستادن لوکیشن با پیامک از طریق برنامه Maps در آیفون

به عنوان آخرین شیوه که می توانید لوکیشن تان را از طریق اس ام اس ارسال کنید برنامه Maps می باشد. برای استفاده از این برنامه ابتدا بر روی Maps در گوشی آیفون خود تب کنید. در این برنامه Maps را از گوشی باز کنید. پس از آن منو را از پایین صفحه بگیرید و به سمت بالا بکشید.

در قسمت پایین صفحه بر روی گزینه  Share My Location تب نموده و جهت فرستادن لوکیشن از طریق اس ام اس برنامه Messages را از پایین صفحه انتخاب کنید. در صفحه بعدی مخاطب مورد نظرتان را انتخاب کرده و در نهایت با فرستادن لوکیشن با اس ام اس در آیفون روی آیکون ارسال پیام ضربه بزنید.