آموزش Taskbar بخش ۲ | تنظیمات Taskbar در ویندوز ۷

taskbar-settings-in-Windows-7

در بخش اول مقاله در مورد تنظیمات start menu در Taskbar صحبت کردیم و آیتم های آن با توضیحات کامل و جامع در اختیار کاربران قرار گرفت . در بخش ۲ این مقاله به آشنایی با آیتم های Taskbar و گزینه های مورد استفاده در هر آیتم می پردازیم . در ویندوز ۷ در منوی نوار ابزار با انتخاب گزینه Properties پنجره ی Taskbar and star menu properties باز می شود که شامل سه گزینه می باشد که هر یک از گزینه ها برای آشنایی کاربر توضیح داده می شود .

آموزش تنظیمات Taskbar

گزینه اول   Lock the taskbar در تنظیمات  Taskbar ( قفل کردن  Taskbar )

این گزینه موجب قفل شدن  Taskbar می شود که جهت فعال نمودن آن باید در مربع کوچک کناری آن تیک گزینه را زده و با کلیک دوباره غیر فعال می گردد .

گزینه دوم Auto-hide the taskbar در تنظیمات  Taskbar

با علامت دار نمودن این گزینه Taskbar در نوار ابزار مخفی می شود که با زدن دکمه ی Apply  تغییرات اعمال می گردد و برای ظاهر نمودن مجدد باید ماوس را به سمت پایین صفحه ببرید .

گزینه سوم Use small taskbar buttons در تنظیمات Taskbar

با فعال نمودن این گزینه و زدن دکمه ی Apply اعمال تغییرات انجام می شود و تمامی آیکون های موجود Taskbar کوچک و جای بیشتری برای نمایش آیکون ها خواهد بود .

 بخش Taskbar location on screen (تعیین محل قرار گیری Taskbar )

در این بخش گزینه ها به صورت کشویی باز می شود و در آن گزینه های چپ  ، راست ، بالا و پایین است که با انتخاب هریک از گزینه خا تغییرات برای Taskbar اعمال می شود .

تنظیمات Taskbar در برتر رایانه

بخش Taskbar buttons

در این بخش سه گزینه موجود است :

– گزینه   Always combine,hide lebels : برنامه ها به صورت لیستی قرار می گیرند وجای کمی را در Taskbar می گیرند . با انتخاب این گزینه علاوه بر کارایی بهتر Taskbar مرتب تری خواهید داشت .

-گزینه  combine when taskbars is full  : آیکن ها تا هنگامی که Taskbar فول یا پر نشود در محل خود می ماند و در صورت پر شدن بر روی یکدیگر به صورت لیست در بالای آیکون برنامه شان قرار می گیرند  .

– گزینه  Never combine : با انتخاب این گزینه هر برنامه ای را که باز کنید در کنار یکدیگر قرار گرفته و به هیچ عنوان ادغام نمی شوند ، یعنی هر چه برنامه بیشتر باز کنید فقط آیکون ها کوچکتر می شوند .

آموزش تنظیمات Taskbar در برتر رایانه

بخش Notification area ( نوتیفیکیشن Taskbar )

دراین بخش با زدن گزینه Customize… پنجره  Notification Area Icons باز می شود که می توان تعیین نمایید هر آیکون در چه ناحیه ای قرار گیرد . هم چنین این بخش در صفحه نمایش در قسمت انتهایی سمت راست Taskbar  قرار دارد .