راهکار تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید

solution-change-screen-resolution-andrew-pic-1

مطمئناً برای شما پیش آمده که رزولوشن صفحه نمایش سیستم کامپیوتری خود را تغییر دهید اما شاید برخی ندانند که این ویژگی در گوشی‌ های اندرویدی نیز وجود دارد و می توان به راحتی رزولوشن صفحه نمایش اندروید را تغییر داد. به این ترتیب می توانید با تغییر رزولوشن سایز صفحه نمایش گوشی موبایل خود را نیز تغییر دهید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا تمامی روش هایی که با استفاده از آن می توان به تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید در گوشی های اندرویدی پرداخت را به شما عزیزان معرفی کنیم. لطفاً تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل پیکسل سوخته صفحه گوشی

آموزش تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید

قبل از آموزش تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید ابتدا بهتر است با واژه رزولوشن آشنا شویم. تمام گوشی های موبایل و سیستم های کامپیوتری به صورت پیکسلی عمل می کنند و هر چه میزان پیکسل های نمایش داده شده بیشتر باشد کیفیت نمایش دستگاه شما افزایش می یابد. برای مثال ۱۰۲۴×۱۲۸۰ به این معنی است که صفحه نمایش قادر به نمایش ۱۲۸۰ پیکسل به صورت افقی و ۱۰۲۴ پیکسل به صورت عمودی می باشد. هرچه رزولوشن افزایش پیدا کند کیفیت نمایش آیکون ها افزایش می یابد اما احتمال کوچک شدن آن ها وجود خواهد داشت. در صورتی که قصد دارید بدون روت کردن گوشی موبایل خود تنظیمات رزولوشن را تغییر دهید. مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: ابتدا وارد تنظیمات یا Settings دستگاه اندرویدی خود شوید.

مرحله ۲: در قسمت پایین روی About phone ضربه بزنید.

تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید - عکس دو

مرحله ۳: وارد بخش Software information شوید. ممکن است این گزینه در موبایل شما وجود نداشته باشد.

تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید - عکس سه

مرحله ۴: گزینه Build number را پیدا کنید و ۷ بار پشت سر هم روی آن تپ نمایید تا پیغام You are now a developer برایتان نمایش داده شود. در نظر داشته باشید که اگر تنظیمات نادرستی را در حالت Developer Mode انجام دهید، احتمال آسیب به سیستم شما وجود خواهد داشت.

تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید - عکس چهار

مرحله ۵: به صفحه اصلی تنظیمات برگردید و گزینه Developer options را انتخاب کنید.

تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید - عکس پنج

مرحله ۶: گزینه Minimum Width یا Smallest width را پیدا کنید.

تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید - عکس شش

مرحله ۷: عرض را با توجه به سلیقه خود تغییر دهید. در نظر داشته باشید که شما می توانید عددی بین ۱۲۰ تا ۶۴۰ را انتخاب کنید. مطمئناً هر چه عدد بزرگ تر شود، کیفیت بیشتر می شود. البته احتمال کوچک تر شدن آیکون ها وجود دارد.

تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید - عکس هفت

بیشتر بخوانید: نمایش صفحه گوشی بر روی کامپیوتر | آموزش اندروید

برنامه های تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید

در صورتی که گوشی اندرویدی خود را روت کرده باشید برای تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید می توانید از برنامه های مخصوصی که برای این کار عرضه شده ‌اند استفاده کنید. به همین علت در ادامه این مطلب قصد داریم تا تعدادی از این برنامه‌ ها را به شما عزیزان معرفی کنیم.

برنامه [Easy DPI Changer [Root

برای تغییر اندازه صفحه نمایش اندروید می ‌توانید برنامه [Easy DPI Changer [Root را از گوگل پلی استور دانلود کنید. این برنامه دارای امتیاز ۴٫۵ می باشد و کار با آن به سادگی امکان پذیر است. بنابراین می توانید در کوتاه ترین زمان سایز صفحه نمایش گوشی موبایل خود را با استفاده از این برنامه تغییر دهید.

تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید - عکس هشت

بیشتر بخوانید: روت کردن گوشی های اندروید

برنامه Screen Shift

اپلیکیشن Screen Shift برای تغییر سایز صفحه نمایش اندروید کاملاً مناسب می باشد. برای استفاده از این برنامه ابتدا آن را دانلود کرده و با ورود به صفحه اصلی آن می ‌توانید به راحتی رزولوشن را تغییر دهید. در نظر داشته باشید این برنامه ها تنها در صورتی که دستگاه اندرویدی شما روت شده باشد قابل استفاده می‌باشند و در غیر این صورت این مطلب به شما گزارش داده خواهد شد. البته ما به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌دهیم که گوشی موبایل خود را روت کنید چرا که در این صورت احتمال ایجاد مشکلاتی وجود خواهد داشت و هک موبایل شما به راحتی امکان پذیر می شود. بنابراین سعی کنید تا از روش‌هایی که احتیاج به روت شدن گوشی موبایل ندارند استفاده نمایید.

تغییر رزولوشن صفحه نمایش اندروید - عکس نه

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با استفاده از آن بتوانید تغییرات مورد نظر را اعمال کرده و رزولوشن موبایل خود را تغییر دهید. در انتها پیشنهاد می‌دهیم تا از سایر آموزش‌های قرار گرفته در سایت نیز دیدن نمایید و در صورت ایجاد هرگونه سوال، انتقاد و پیشنهاد آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.