سئو چیست ؟ | تعریفی ساده از سئو

simple-definition-of-seo-pic2

اگر بخواهیم یک تعریف ساده و رایج از کلمه سئو ارائه کنیم احتمالا باید بگوییم. سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو است. سئو مجموعه اقداماتی است که در جهت کسب رتبه های برتر در نتایج جستجو انجام می شود. بیش از ۲۰۰ پارامتر هنگام رتبه بندی وبسایت ها توسط موتورهای جستجو مورد ارزیابی قرار میگیرند. اصلی ترین وظیفه ما شناسایی این پارامترها و بهینه سازی وبسایتمان بر اساس آن هاست. با مطالعه مطلب سئو چیست می توانید اطلاعاتی راجع به فرآینده بهینه سازی وب سایتتان کسب کنید.

سئو چیست ؟ ( به چه کارهایی سئو گفته می شود؟ )

برای اینکه بدانیم سئو چیست ؟ بهتر است ابتدا با وظایف اصلی موتورهای جستجو آشنا شویم. موتورهای جستجو دو وظیفه اصلی بر عهده دارند:

۱ . جستجو (خزیدن) میان صفحات وبسایت ها و ثبت اطلاعات آنها

۲ . نمایش بهترین نتایج به کاربر هنگام جستجوی یک عبارت خاص

موتورهای جستجو برای اینکه وظیفه اول خود را به درستی انجام دهند ، قوانین و استاندارد هایی برای مدیران وبسایت ها تعریف کرده اند که بهتر است آنها را در وبسایتشان رعایت کنند.

هرچه این قوانین بیشتر رعایت شوند ، موتورهای جستجو امتیاز بالاتری برای آن وبسایت در نظر گرفته و احتمال اینکه وبسایت مورد نظر را در رتبه های بالاتری قرار دهند افزایش می یابد.

سئو چیست ؟ - تعریفی از seo

البته قضیه به این سادگی هم نیست. اگر این امکان وجود داشت که صرفا با رعایت قوانین اعلام شده از سوی موتورهای جستجو به رتبه های اول برسیم ، بسیاری از وبسایت ها در صفحه اول نتایج قرار داشتند.

در صورتی که صفحه اول نتایج گوگل فقط برای ۱۰ وبسایت جا دارد و مابقی وبسایت ها در صفحات بعدی نمایش داده می شوند.

بیشتر بخوانید: نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم

سئو چیست ؟ ( چه کسانی به سئو نیاز دارند؟ )

روش های مختلفی برای افزایش بازدید یک وبسایت وجود دارد. برخی از این روش ها هزینه زیادی دارند و به صورت مقطعی بازدید وبسایت شما را افزایش میدهند اما این بازدیدها معمولا بازدید موثری نیستند. به این دلیل که در بسیاری از مواقع کاربر به صورت ناخواسته و یا با فریب تبلیغاتی وارد وبسایت شما میشود و به محض اینکه متوجه شود وبسایت شما برای او مفید نیست ، فورا آن را ترک میکند. کاری که سئو انجام میدهد افزایش بازدید مؤثر از موتورهای جستجو و در نتیجه افزایش فروش محصولات / خدمات از طریق وبسایت است.
بازدید مؤثر از موتورهای جستجو به این معناست که کاربر کلمه هایی را جستجو میکند که به آن نیاز دارد و وقتی وبسایت شما در آن کلمه در رتبه اول گوگل قرار داشته باشد، کاربر وارد وبسایت شما شده و احتمال استفاده از محصولات/ خدمات شما افزایش مییابد.

دقت کنید مهمترین مزیت بازدیدهایی که از موتورهای جستجو وارد وبسایتتان می شوند این است که کاربر به دنبال محصولات / خدمات ارائه شده توسط شما بوده و با جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان وارد وبسایت شما شده است.

در واقع کاربر به خدمات ارائه شده توسط شما نیاز دارد و این شما هستید که باید کاربر وارد شده به وبسایتتان را به خریدار تبدیل کنید.

در نهایت فراموش نکنید که هرگاه وبسایتی راه اندازی میشود ، نیاز به مخاطب دارد. مهم نیست که زمینه فعالیت آن وبسایت چیست. هر وبسایتی که در اینترنت وجود دارد برای رسیدن به اهداف خود که ممکن است تجاری یا غیرتجاری باشند ، نیاز به بازدید کننده دارد. پس در یک کلام میتوانیم بگوییم که تمامی وبسایت ها به سئو نیاز دارند.

” ممنون که تا پایان مطلب سئو چیست ؟ با ما همراه بودید “

” این مطلب در حال به روز رسانی می باشد “