حذف حساب جیمیل از گوشی اندروید

remove-gmail-account-from-android-phone

هنگامی که یک حساب جیمیل را از یک دستگاه اندروید به روش صحیح حذف می کنید ، این روند نسبتاً آسان و بدون دشواری است . این حساب همچنان وجود دارد و شما قادر خواهید بود از طریق یک مرورگر وب به آن دسترسی پیدا کنید و حتی در صورتی که نظرتان عوض شد می توانید بعداً دوباره به آن وصل می شوید . هنگامی که فکر می کنید حساب جیمیل را از دستگاه اندروید حذف کنید ، باید در نظر داشته باشید که سه گزینه مرتبط وجود دارد که ممکن است گیج کننده باشد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت و درباره حذف حساب جیمیل از گوشی اندروید به طور کامل توضیح خواهیم داد ، با ما همراه باشید .

بیشتر بخوانید : چند راه حل برای رفع مشکل استفاده از جیمیل در اندروید

سه روش حذف حساب جیمیل از گوشی اندروید 

حذف یک حساب جیمیل از تلفن خاص

این روش کاملاً حساب جیمیل را از تلفن شما حذف می کند . با این حساب نمی توانید به Google Play ، Google Music ، YouTube و سایر سرویس های تلفن خود دسترسی پیدا کنید. می توانید هر زمان که بخواهید حساب را اضافه کنید.

همگام سازی را خاموش کنید تا ایمیل هایی که وارد می شوند را مشاهده نکنید

این روش حساب جیمیل را در تلفن شما باقی می گذارد ، بنابراین می توانید همچنان از آن برای YouTube ، Google Play و سایر برنامه ها استفاده کنید . جیمیل دیگر با اعلان ها شما را آزار نمی دهد ، زیرا دیگر ایمیل برای این حساب را بارگیری نمی کند و می توانید همگام سازی را در هر نقطه دوباره فعال کنید.

حساب را از Google حذف کنید

این روش برگشت ناپذیر است ، بنابراین اگر واقعاً نمی خواهید به حساب جیمیل دسترسی داشته باشید  این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که احتمالاً حساب جیمیل شما با موارد دیگر مانند YouTube مرتبط است ، که حذف خواهند شد.

ما روی اولین مورد تمرکز می کنیم ، اگر چه به شما نشان می دهیم که چگونه همگام سازی را خاموش کنید و فقط در مواردی که به نظر می رسد مفیدتر باشد.

قبل از ادامه ، چند فاکتور باید در نظر بگیرید. مهمتر از همه ، اگر حساب جیمیل مربوط به فروشگاه را حذف کنید ، به برنامه ها و محتوایی که از فروشگاه Google Play خریداری کرده اید ، از دست خواهید داد . همچنین دسترسی به ایمیل ، عکس ، تقویم و سایر اطلاعات مرتبط با آن حساب جیمیل را از دست خواهید داد.

اگرچه بعداً می توانید یک حساب جیمیل اضافه کنید ، ممکن است بخواهید به جای آن گزینه همگام سازی را خاموش کنید. اگر این به نظر می رسد کاری که می خواهید انجام دهید ، دستورالعمل های زیر را برای حذف حساب جیمیل به قسمتی که در مورد همگام سازی بحث می کنیم ، بروید.

در صورتی که گوشی تان سامسونگ ، گوگل ، هواوی ، شیائومی و غیره باشد و اگر از نسخه قدیمی Android استفاده می کنید ، نام منوها و گزینه ها کمی متفاوت خواهد بود .

نحوه حذف یک حساب جیمیل از گوشی اندروید

در اینجا مراحل اصلی حذف حساب جیمیل از دستگاه اندروید آورده شده است:

• تنظیمات را باز کنید.

• روی کاربران و حساب ها ضربه بزنید.

• روی حساب جیمیل که می خواهید حذف کنید ضربه بزنید.

حذف حساب جیمیل از گوشی اندروید - تصویر سوم

• روی حذف حساب کاربری ضربه بزنید.

• با یک ضربه بزنید روی حذف مجدد ACCOUNT دوباره تأیید کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دستورالعمل های عمیق ، از جمله خطاهای احتمالی و گزینه هایی که ممکن است بدون حذف حساب Gmail شما مشکل شما را برطرف کند ، بخش های زیر را بخوانید.

حساب جیمیل خود را حذف نکنید

اولین قدم در برداشتن یک حساب جیمیل از اندروید شما ، دسترسی به منوی Accounts در تلفن شما است.

بسته به نسخه اندرویدی که دستگاه شما نصب کرده است ، به جای آن می توانید از منوی Accounts، Accounts & Sync یا Cloud and Accounts استفاده کنید. هر نسخه اندروید کمی تغییر می کند ، اما به دنبال گزینه ای هستید که شامل کلمه حساب ها باشد.

برای دسترسی به منوی Accounts ، منوی اصلی برنامه را باز کنید ، روی نماد تنظیمات ضربه بزنید و سپس گزینه Accounts، Accounts & Sync یا گزینه Cloud and Accounts را انتخاب کنید.

در این مرحله به Google ضربه بزنید. شما کاملاً باید گزینه‌ای را انتخاب کنید که به نظر می رسد Users & Accounts ، Accounts ، Accounts & Sync یا Cloud و Accounts باشد تا به جای حذف آن از تلفن ، در نهایت حذف حساب Gmail خود نباشید.

آیا می توانید حساب جیمیل را از طریق گوشی اندروید حذف کنید ؟

برنامه جیمیل در گوشی اندروید را در شرایط عادی نمی توانید حذف کنید . اگر تلفن خود را ریست کنید ، می توانید آن را از لحاظ فنی حذف کنید ، اما این ممکن است عواقب ناخواسته داشته باشد و به هر حال هیچ فضای ذخیره سازی قابل استفاده را آزاد نمی کنید.

اگر از برنامه دیگری برای ایمیل استفاده می کنید ، می توانید همگام سازی را برای جیمیل خاموش کنید یا اعلان های جیمیل را خاموش کنید.

در اینجا نحوه غیرفعال کردن همگام سازی برای جیمیل آورده شده است تا ایمیل های جدید در برنامه جیمیل دانلود نشوند :

به تنظیمات> کاربران و حسابها بروید .

اگر نسخه قدیمی اندروید را دارید و این گزینه را نمی بینید ، به دنبال Cloud و حساب ها باشید . برخی دیگر ممکن است بخشی به نام Accounts را ببینند.

روی حساب جیمیل که می خواهید مدیریت کنید ضربه بزنید.

حذف حساب جیمیل از گوشی اندروید - تصویر دوم

در برخی از نسخه های اندروید ممکن است لازم باشد ابتدا روی جیمیل ضربه بزنید .

در اینجا نحوه خاموش کردن اعلان های جیمیل آورده شده است تا هنگام ورود ایمیل برنامه به شما هشدار ندهد :

برنامه Gmail را باز کنید.

روی نماد ضربه بزنید.

به پایین بروید و به تنظیمات ضربه بزنید.

اگر چندین حساب جیمیل دارید ، به شخصی که می خواهید مدیریت کنید ضربه بزنید.

برای خاموش کردن آنها ، روی اعلانات ، سپس هیچ کدام ضربه بزنید .

حذف حساب جیمیل از گوشی اندروید - تصویر چهار

هم چنین برای بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی اندروید در اکانت جیمیل بر روی لینک کلیک کنید .