دلیل فعال نبودن برخی از قابلیت های جدید اینستاگرام چیست؟

reason-not-enabled-some-new-features-pic-2

در شبکه اجتماعی اینستاگرام هر روزه قابلیت های جدیدی ارائه می شود که کاربران می ‌توانند از آن ها استفاده کنند. اما ممکن است این قابلیت ها هنوز برای اکانت شما فعال نشده باشند. در صورتی که دلیل این مشکلات را نمی دانید پیشنهاد می دهیم تا حتماً ادامه این مطلب را دنبال کنید چرا که قصد بررسی دلیل فعال نبودن برخی از قابلیت های جدید اینستاگرام برای بعضی از اکانت ها داریم. امیدواریم به این صورت بتوانید مشکلات ایجاد شده را حل کنید و از تمامی قابلیت های این برنامه استفاده نمایید. همچنین پیشنهاد می دهیم تا از سایر آموزش های موجود در سایت نیز دیدن نمایید

بیشتر بخوانید: مخفی کردن لایو اینستاگرام برای دیگران

راهکارهای حل مشکل فعال نبودن برخی از قابلیت های جدید اینستاگرام

از مهمترین دلایل ایجاد مشکل فعال نبودن برخی از قابلیت های جدید اینستاگرام در برخی اکانت ها این است که توسعه دهندگان این اپلیکیشن به مرور برخی از قابلیت ها را در برخی از اکانت ها فعال میکنند. به همین دلیل در صورتی که قابلیت مورد نظر در اکانت شما فعال نشده نیاز است منتظر باشید و پس از گذشت چند روز مجدداً بررسی کنید. در واقع گاهی اوقات برخی از قابلیت ها برای یکی از اکانت های شما فعال می شوند و در اکانت های دیگر قابل دسترسی نیستند که برای اضافه شدن نیاز به صبوری شما دارند.

آپدیت اینستاگرام

دیگر راهکاری که در چنین شرایطی میتوان مورد استفاده قرار داد آپدیت کردن اینستاگرام است. در واقع بسیاری از قابلیت ها زمانی که اینستاگرام شما آپدیت شده باشند به این شبکه اجتماعی اضافه میشوند بنابراین حتماً از طریق فروشگاه گوگل پلی ورژن جدید اینستاگرام را دانلود و نصب کنید. البته با  توجه به تحریم هایی که از طرف کشور های آمریکایی و اروپایی برای ایران اعمال شده در هنگام دانلود برخی از برنامه ها در گوگل پلی محدودیت هایی ایجاد می شود. در صورتی که نتوانستید به این طریق اینستاگرام خود را آپدیت کنید از برنامه های تغییر دهنده IP استفاده کرده و سپس به سایت اینستاگرام مراجعه کنید. به این طریق می توانید نسخه رسمی و جدید اینستاگرام را دانلود کنید.

بیشتر بخوانید: ایجاد محدودیت در اینستاگرام برای خود و دیگران

استفاده از گزینه Report a problem

ممکن است شما تمامی راهکارهای لازم را انجام داده باشید اما همچنان مشکل ایجاد شود. در چنین شرایطی بهتر است از گزینهReport a problem استفاده کنید. به این طریق میتوانید به توسعه دهندگان اینستاگرام اعلام کنید که برخی از قابلیت ها را ندارید. برای این کار مشکل خود را به صورت انگلیسی تایپ کنید و از ارسال محتوای توهین آمیز جلوگیری کنید چرا که این گونه محتوا از طرف اینستاگرام پاسخی دریافت نخواهند کرد.

فعال نبودن برخی از قابلیت های جدید اینستاگرام - وب سایت برتر رایانه

رفع مشکل فعال نبودن برخی از قابلیت های جدید اینستاگرام

دلیل فعال نبودن برخی از قابلیت های جدید اینستاگرام برای بعضی از پیج ها منطقه جغرافیایی آن ها می باشد. در واقع اینستاگرام برخی از قابلیت ها را محدود به کشورهایی خاص می کند و با توجه به تحریم های ایجاد شده بسیاری از این قابلیت ها در کشور ما فعال نمی شوند. بنابراین می توانید از برنامه های تغییر دهنده IP استفاده کنید و به این صورت ممکن است مشکل ایجاد شده رفع شود.

فعال کردن پیج به صورت بیزینسی

بسیاری از قابلیت های اینستاگرام در پیج های بیزینسی فعال هستند و در پیج های شخصی نمی توانند از این امکانات استفاده کنند. البته در صورتی که دارای یک پیج شخصی باشید مطمئناً احتیاجی به بسیاری از قابلیت های پیج های بیزینسی نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید: طریقه دریافت تیک آبی اینستاگرام

محدود شدن فعالیت به علت ریپورت پیج

در صورتی که پیج شما توسط سایر کاربران ریپورت شود این مسئله باعث محدودیت هایی خواهد شد که در بعضی مواقع در طولانی مدت ادامه دارد. این مسئله باعث می ‌شود تا برخی از قابلیت ها در اکانت شما فعال نشود بنابراین بهتر است تا حتماً به این مسئله توجه داشته باشید

فعال و غیرفعال شدن برخی از قابلیت ها

گاهی اوقات برخی قابلیت ها در اینستاگرام فعال شده و مجدداً غیر فعال می ‌شوند. این مسئله دو دلیل دارد. در واقع گاهی اوقات قابلیتی اضافه می ‌شود که بازخورد لازم را نداشته و مجدداً حذف خواهد شد و در برخی از مواقع این قابلیت به علت روشن بودن VPN برای شما فعال می شود و زمانی که VPN خود را خاموش می کنید دیگر نمی‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.