روش های حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در اندروید

problems-solving-problems-not-identifying-sim-card-in-android-pic-1

گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی مانند ارور not registered on network یا NO SIM در گوشی موبایل خود رو به رو شوید. این ارور به معنای عدم ثبت سیم کارت در شبکه می باشد و باعث خواهد شد تا نتوانید با استفاده از سیم کارت خود تماس حاصل کرده و یا از اینترنت استفاده کنید. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا مهم ترین روش های حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در اندروید را به شما عزیزان آموزش دهیم. به این طریق می ‌توانید مشکل ایجاد شده را رفع کرده و به راحتی از سیم کارت خود استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: نحوه مدیریت اینترنت سیم کارت در اندروید

کاربردی ترین روش های حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در اندروید

ری استارت کردن گوشی موبایل

برای حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در اندروید راهکارهای مختلفی وجود دارد اما از ساده ترین روش ها می توان به ری استارت کردن گوشی اشاره نمود. در واقع به این صورت می ‌توان باگ های ایجاد شده را رفع نموده و در بسیاری از موارد ارور NO SIM را از بین برد. بنابراین توصیه می‌ کنیم تا برای چند ثانیه دستتان را روی دکمه پاور گوشی موبایل نگه داشته و سپس روی دکمه ری استارت کلیک نمایید.

بررسی آسیب دیدگی سیم کارت

گاهی اوقات این مشکل به علت آسیب دیدن، شکستن و یا ایجاد خراش روی سطح سیم کارت به وجود می آید. در چنین شرایطی پیشنهاد می ‌دهیم تا سیم کارت را خارج کنید و در صورت مشاهده هر گونه آسیب دیدگی با مراجعه به نمایندگی اپراتور مورد نظر از جمله رایتل، ایرانسل و همراه اول به تهیه سیم کارت جدید اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: نحوه فعال سازی سیم کارت جدید و هدیه | مخصوص مشترکین همراه اول و ایرانسل

حذف بد افزار ها

در صورتی که بد افزاری روی سیستم اندروید نصب کنید احتمال ایجاد اختلالاتی از جمله عدم شناسایی سیم کارت به وجود می آید. در چنین شرایطی پیشنهاد می دهیم تا حتماً بدافزار را شناسایی و از روی دستگاه اندرویدی خود پاک کنید. پس از آن بهتر است تا گوشی موبایلتان را در حالت Safe Mode راه اندازی کرده و اجازه دهید تا این حالت برای چند ساعت فعال بماند. پس از آن بررسی کنید که مشکل رفع شده است یا خیر؟

فعال کردن حالت هواپیما

جالب است بدانید که با فعال کردن حالت هواپیما می ‌توان بسیاری از اختلالات ایجاد شده در سیم کارت را از بین برد. به همین دلیل در هنگام عدم شناسایی سیم کارت توسط گوشی اندرویدی حتما Airplane mode را فعال کرده و پس از چند ثانیه آن را غیر فعال نمایید.

مهم ترین راهکارهای حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در اندروید

تغییر حالت شبکه

برای حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در اندروید می توانید شبکه را تغییر داده و سپس مجدداً این مشکل را بررسی کنید. برای این کار ابتدا وارد تنظیمات یا Settings گوشی موبایل خود شده و سپس روی Connections تپ نمایید.

حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در اندروید - تغییر حالت شبکه

در مرحله بعد گزینه Mobile Networks را انتخاب کنید.

حل مشکل عدم شناسایی سیم کارت در اندروید - آموزش تصویری

سپس سیم کارت مورد نظر را در حالت اول یعنی حالت LTE/3G/2G قرار دهید.

حل مشکل نخواندن سیم کارت در گوشی اندروید

رفع مشکل عدم شناسایی اپراتور

گاهی اوقات مشکل نخواندن سیم کارت به علت عدم شناسایی اپراتور ایجاد می شود. به همین دلیل بهتر است با طی کردن مراحل زیر این مشکل را رفع نمایید:

ابتدا وارد Settings گوشی موبایل خود شوید.

روی Connections تپ نمایید.

حال گزینه Mobile Networks را انتخاب کنید.

وارد بخش Network Operators شوید.

رفع مشکل نخواندن و عدم شناسایی سیم کارت

به این صورت با تپ کردن روی عبارت Search Networks دستگاه اندروید شروع به جستجو کرده و در نهایت ممکن است نتایج مختلفی را نمایش دهد که شما می‌توانید در این میان اپراتور خود را انتخاب نمایید.

جستجوی اپراتور در اندروید

بیشتر بخوانید: رفع مشکل عدم اتصال سیم کارت به اینترنت

تغییر موقعیت مکانی

با وجود پوشش دهی نسبتاً خوب اپراتورهای سیم کارت از جمله همراه اول، رایتل و ایرانسل ممکن است در برخی از نقاط آنتن دهی چندان مناسب نباشد. در واقع در برخی از مکان ها آنتن به طور کامل از دست می رود و به همین دلیل ارور NO SIM ایجاد خواهد شد. در چنین شرایطی توصیه می کنیم تا مکان خود را تغییر داده و مجدداً مشکل را بررسی نمایید. سپس می توانید با شماره های مرتبط با اپراتور خود تماس گرفته و مشکل ایجاد شده را گزارش کنید.

امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید مشکلات ایجاد شده را رفع کنید. در صورت ایجاد هر گونه سوال یا ابهام می توانید از طریق قسمت دیدگاه با ما در ارتباط باشید.