ایده های عملی برای آغاز کسب و کار اینترنتی

practical-ideas-for-starting-an-internet-business-pic-1

همان طور که می دانید با شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کار ها دچار ضرر و زیان های قابل توجه ای شده اند؛ برخی از افراد عملاً مجبور به خانه نشینی شده و چشم انتظار پایان این بحران جهانی شدند. البته بسیاری نیز اقدام به ایجاد یک کسب و کار اینترنتی نموده اند و درآمد های قابل توجه ای را نیز به دست آورده اند. در صورتی که شما نیز جزء افرادی هستید که علاقه مندید تا کسب و کار خود را به صورت اینترنتی آغاز کرده و یا آن را گسترش دهید می‌ توانید در ادامه این مطلب ایده های عملی برای آغاز یک درآمد زایی در فضای اینترنت را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: چگونه از طریق اینستاگرام به کسب و کار خود رونق دهیم ؟| فروش در اینستاگرام

مهمترین ایده های شروع کسب و کار اینترنتی

فروش آنلاین

از مهم ترین ایده ها برای شروع کسب و کار اینترنتی می توان به فروش آنلاین کالا و خدمات اشاره نمود. البته ممکن است برخی از افراد سرمایه بسیار کمی داشته باشند و این ایده را عملی ندانند. اما لازم نیست تا در شروع حتماً برای خودتان کار کنید و می توانید با کارگاه ها و کارخانه های مختلف گفت و گو کرده و محصولات آنها را به فروش برسانید. به این ترتیب میزان سود به دست آمده بین شما و تولید کننده تقسیم می‌شود و پس از مدتی می توانید محصولاتی را خریداری کرده و سپس در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام و تلگرام بفروشید.

کسب و کار اینترنتی و نحوه شروع آن

نویسندگی و تولید محتوا

با افزایش فروشگاه های اینترنتی، پیج ها و سایت های آموزشی تولید محتوا به شغلی پردرآمد تبدیل شد. در واقع بسیاری از سایت ها و پیچ های اینستاگرامی به دنبال یک نویسنده و تولید کننده محتوا هستند. بنابراین در صورتی که عکاس خوبی هستید و یا در نویسندگی یا ترجمه مهارت دارید می توانید به صورت مستقل و در منزل اقدام به تولید محتوا کرده و درآمد قابل توجه ای را به دست آورید.

بیشتر بخوانید: بهترین ایده های تولید محتوا در اینستاگرام

آموزش

مطمئناً تمامی افراد دارای مهارتی خاص هستند که می‌توانند آن را به دیگران آموزش دهند. در صورتی که در یک زمینه خاص مانند ساخت کاردستی، خیاطی، دروس مدارس و کنکور، نرم افزارهای کاربردی و… مهارت دارید می توانید در ابتدا به صورت رایگان آموزش هایی را در قالب ویدیو یا تصاویر ارائه کنید. در صورتی که این ویدیوها را در یوتیوب به اشتراک بگذارید با افزایش بازدید می ‌توانید از یوتیوب درامد زایی خوبی داشته باشید. همچنین در دیگر شبکه‌های اجتماعی می توانید آموزش های خود را پس از مدتی به فروش رسانده و یا با افزایش دنبال کنندگان تبلیغ بگیرید.

بهترین ایده های ایجاد کسب و کار اینترنتی

ایجاد وبسایت یا پیج سرگرمی

اگر می‌توانید دیگران را سرگرم کرده و در میهمانی‌ها به اصطلاح جمع را در دست بگیرید، پیشنهاد می‌دهیم تا حتما پیج یا وب سایتی را ایجاد کرده و در آن ویدیو یا نوشته های طنز خود را به اشتراک بگذارید. در واقع هر چیزی که باعث سرگرم شدن دیگران شود به روند افزایش دنبال کنندگان پیج شما کمک می کند و به این صورت می توانید کسب و کار اینترنتی خود را با تبلیغات گسترش دهید.

کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد بالا در منزل

تولید پادکست

امروزه اکثر افراد علاقه‌مندند تا در اوقات بیکاری به جای تلف کردن وقت خود پادکست هایی را در رابطه با موضوعات گوناگون گوش دهند. بنابراین در صورتی که دارای اطلاعات عمومی یا تخصصی خاصی هستید؛ صدای خوبی دارید و کتاب می خوانید می‌توانید در رابطه با موضوعات مختلف پادکست هایی را آماده کرده و در قالب فایل صوتی به فروش برسانید. در صورتی که راجع به یک موضوع خاص و متفاوت پادکست تولید کنید مطمئناً میزان دنبال کنندگان تان به شدت افزایش خواهد یافت.

بیشتر بخوانید: دانلود بهترین اپلیکیشن های پخش پادکست

فروش لوازم یا کتاب دست دوم

یکی از ساده‌ترین کارهایی که میتوان با سرمایه اولیه کم انجام داد فروش لوازم یا کتاب دست دوم می باشد. در واقع شما می‌توانید لوازمی که دیگران را آنها احتیاج ندارند و یا با قیمت پایین در اپلیکیشن‌های مختلف مانند دیوار و شیپور به فروش می رسانند را خریداری کرده و آنها را ترمیم کنید. سپس می‌توانید این لوازم را به قیمت بالاتر به فروش رسانده و سود بسیار خوبی را به دست آورید. علاوه بر آن با توجه به اینکه با شیوع کرونا اکثر افراد به کتابخوانی روی آوردند، مطمئناً پیج فروش کتاب دست دوم با استقبال خوبی روبه‌رو خواهد شد. همچنین در صورتی که کتاب‌های دانشگاهی و کنکور را به فروش برسانید با توجه به بازار خوب این کتاب ها درآمد حاصله چشمگیر خواهد بود.