ادیت عکس با نرم افزار لایت روم در اندروید

photo-editing-with-light-room-software-in-android-pic-1

ممکن است شما نیز در صفحات اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام با پیج هایی رو به رو شده باشید که دارای تم رنگی خاص باشند و عکس های پست شده را شبیه به یکدیگر ادیت کنند. در واقع این پیج ها از پریست های مختلف برای ادیت عکس های خود استفاده می کنند که امکان دستیابی به این پریست ها از طریق نرم افزار های ادیت عکس از جمله فتوشاپ و لایت روم فراهم است. البته امکان استفاده از برخی از نرم افزارهای ادیت عکس در گوشی موبایل نیز وجود دارد و به این ترتیب می توانید بدون احتیاج به کامپیوتر تصاویر مورد نظر خود را ادیت نمایید. برای اینکار می توانید از نرم افزار لایت روم در گوشی اندروید و آیفون استفاده کنید. در ادامه توضیحات کاملی در رابطه با ادیت عکس با نرم افزار لایت روم در اندروید به شما عزیزان ارائه خواهد شد که امیدواریم مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: معرفی نرم افزار ادیت عکس لایت روم

مراحل نصب و ادیت عکس با نرم افزار لایت روم در اندروید

در صورتی که قصد ادیت عکس با نرم افزار لایت روم در اندروید را دارید ابتدا لازم است تا این نرم ‌افزار را روی گوشی موبایل خود نصب کنید. برای این کار می ‌توانید نام نرم ‌افزار را در گوگل جستجو کرده و سپس از طریق یکی از سایت های دانلود ، نسخه کرک شده لایت روم را دریافت کرده و پس از آن روی گوشی موبایل خود نصب کنید. در واقع با توجه به تحریم ‌های موجود ، امکان نصب لایت روم از گوگل پلی وجود ندارد و همچنین به این صورت نمی توانید به تمامی امکانات این نرم افزار دسترسی پیدا کنید. بنابراین بهتر است تا از طریق سایت های معتبر ایرانی اقدام نمایید و پس از نصب نرم افزار مراحل زیر را برای دسترسی به امکانات آن طی کنید :

ابتدا وارد این نرم ‌افزار شده و سپس گزینه SKIP را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش تصویری تبدیل عکس به نقاشی با مداد در فتوشاپ

به این صورت صفحه ای همانند تصویر زیر برایتان نمایش داده می شود و می توانید در این نرم ‌افزار Sign In نمایید. البته بسیاری از کاربران ایرانی گزارش کرده اند که در این اپلیکیشن Sign In کردن مشکل بوده و ممکن است نیاز به استفاده از چند ایمیل مختلف وجود داشته باشد تا در نهایت یکی از آن ها تایید شود.

بنابراین پیشنهاد می دهیم تا به جای ثبت نام روی ضربدر قرار گرفته در بالای صفحه، سمت چپ تپ نمایید و به این صورت از این مرحله عبور کنید.

ادیت عکس با نرم افزار لایت روم در اندروید - ورود به لایت روم

به این ترتیب می توانید وارد نرم افزار لایت روم شده و سپس به ادیت تصاویر مورد نظر خود بپردازید. در ادامه روش های ادیت تصویر در این نرم افزار آموزش داده خواهد شد و همچنین می توانید با بخش ‌های مختلف آن آشنا شوید.

روش های ادیت عکس با نرم افزار لایت روم در اندروید

در صورتی که قصد ادیت عکس با نرم افزار لایت روم در اندروید را دارید ابتدا لازم است تا با استفاده از دوربین این نرم ‌افزار تصاویری را ثبت کرده و یا عکس های مورد نظر را از گالری تصاویر تان انتخاب نمایید. در صورتی که قصد عکس برداری با استفاده از دوربین موبایل خود را دارید در قسمت پایین روی آیکون دوربین ضربه بزنید. به این ترتیب می توانید تصاویر را با فرمت DNG یا JPG ثبت کنید.

همچنین اگر قصد دارید تا از تصاویر موجود در گوشی موبایل خود استفاده کنید می توانید روی آیکون تصویر که در کنار آیکون دوربین قرار گرفته ضربه بزنید.

به این صورت وارد گالری تصاویر خود شده و می توانید عکس های مورد نظرتان را انتخاب کرده و وارد لایت ‌روم نمایید. البته توصیه می ‌کنیم تا تصاویری را انتخاب کنید که به هیچ عنوان ادیتی روی آن ها اعمال نشده باشد.

جالب است بدانید که در این اپلیکیشن در قسمت All Photos تمامی تصاویر ثبت شده نمایش داده می ‌شوند و می ‌توانید هر تعداد عکسی را که در نظر دارید در این قسمت نگهداری کرده و با تغییر ترتیب نمایش، آنها را به ترتیب تاریخ مرتب نمایید.

همچنین می توانید برای جستجوی تصویر مورد نظر از کلمات کلیدی مختلف استفاده کنید که این کلمات شامل اشیایی در تصویرتان می باشند. در واقع این نرم افزار اشیای مختلف موجود در تصویر مانند خانه، گیاه، درخت، کوه و… را تشخیص می‌ دهد و به این صورت می ‌توان تصویر مورد نظر را جستجو و پیدا کرد.

همچنین جالب است بدانید که در این نرم افزار امکان ایجاد آلبوم با انتخاب آیکون + که در رو به روی عبارت ALBUMS قرار گرفته وجود دارد و به این صورت می توانید آلبوم های مختلفی را ایجاد کرده و نام های متفاوتی را به آنها اختصاص دهید.

ادیت عکس با نرم افزار لایت روم در اندروید - بخش های مختلف لایت روم

بیشتر بخوانید: تبدیل عکس به نقاشی دیجیتالی با گوشی موبایل

مراحل کلی ادیت عکس با نرم افزار لایت روم در اندروید

پس از آن که با قسمت های مختلف این برنامه آشنا شدید ، نوبت به ادیت عکس با نرم افزار لایت روم در اندروید می ‌رسد. برای این کار تصویر مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن را باز نمایید. سپس می توانید در قسمت پایین تصویر نواری را مشاهده کنید که گزینه های مختلفی را برای برش تصویر، تنظیم نور، تنظیم رنگ، اضافه کردن پریست به تصویر و… در اختیارتان قرار می دهد.

ادیت تصاویر با نرم افزار لایت روم

اما جالب است بدانید که مهم ترین قابلیت این نرم افزار استفاده از پریست های پیش فرض آن می باشد و همچنین شما می توانید با توجه به نظر و سلیقه خود پریست جدیدی را ایجاد کرده و به این ترتیب تصاویر مورد نظرتان را به صورت کاملاً اختصاصی و منحصر به فرد ادیت کنید. در این قسمت قصد داریم تا شما را با پریست های پیش فرض این برنامه آشنا کرده و و آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم.

قبل از اضافه کردن پریست به تصویر مورد نظر خود ، ابتدا بهتر است تا حتماً از ابزار های مختلف برای ادیت نور و برش آن استفاده کنید و سپس می توانید با انتخاب گزینه Presets وارد بخش پریست ها شده و یکی از آنها را برای تصویر مورد نظرتان استفاده نمایید. البته توجه داشته باشید که استفاده از این اپلیکیشن نیازمند اتصال به اینترنت می باشد و در غیر این صورت ممکن است نتوانید به تمامی امکانات لایت روم دسترسی پیدا کنید.

پریست های نرم افزار لایت روم

همین طور که در این بخش مشاهده می کنید دسته بندی های مشخصی برای پریست های موجود وجود دارد و برای مثال می توانید برای ادیت تصاویر پرتره از پریست های مخصوص آن استفاده نمایید.

پریست های پیش فرض نرم افزار لایت روم

در ادامه می توانید تاثیری که پریست های مختلف روی تصویر مورد استفاده ما گذاشته اند را مشاهده نمایید.

پریست های برنامه لایت روم موبایل