آموزش زمان بندی خودکار اینترنت دانلود منیجر ( IDM )

online-timetable-manager-internet-download-manager-computer-pcbartar

ازمهمترین کاربردهای اینترنت ارسال و دریافت فایل های مختلف می باشد که ارسال فایل به اینترنت (upload) و دریافت اطلاعات از اینترنت دانلود (Download)  نامیده می شود.برای آسان شدن دریافت اطلاعات می توان از نرم افزار کمکی مانند اینترنت دانلود منیجر (IDM) استفاده کرد. نحوه زمانبندی خودکار در IDM این اجازه را به شما می دهد تا دانلود را درمیانه کارمتوقف و در هر زمانی که مایل بودید مجددا ادامه دهید.همچنین با استفاده از امکانات مختلف موجود در نرم افزار ، شما قادر خواهید بود که به طور دقیق ، دانلود خود را مدیریت کنید .

زمان بندی اینترنت دانلود منیجر به همراه آموزش

جهت تماس با مجموعه کمک رایانه ارزان بر روی لینک کلیک کنید.

معرفی نرم افزار IDM یا اینترنت دانلود منیجر

نرم افزار اینترنت دانلود منیجر (INTERNET DOWNLOAD MANAGER)  یا به طور اختصار IDM ، نرم افزاری مربوط به مدیریت دانلود فایل می باشد و  جزء نرم افزارهای پرقدرت  وسریع محسوب میشود که کاربران بسیاری را درسراسر دنیا دارد . نرم افزار مدیریت دانلود ازکیفیت بالای خدمات و امکانات پیشرفته ای برخوردار است که این امرباعث محبوبیت این برنامه شده است. برای معرفی چند مورد ازقابلیت های نرم افزار میتوان به نحوه زمانبندی خودکار ، بالابردن ومحدود کردن سرعت دانلود ، ادامه دانلود فایل های کامل دانلود نشده ،پشتیبانی از همه مرورگرها ، دانلود فرمت های مختلف ، انواع پروکسی سرورها ، پشتیبانی از اکثر زبان های دنیا ازجمله فارسی اشاره کرد. این نرم افزار پرکاربرد برای  سیستم عامل مایکروسافت و ویندوز  و حتی انواع سیستم عامل های گوشی های موبایل طراحی شده است .

نحوه زمانبندی خودکار در اینترنت دانلود منیجر یا IDM

درنرم افزار اینترنت دانلود منیجر یک محدوده زمانی خاص با حجم ترافیک وجود دارد که کاربر می تواند فایل هایی را که قصد دانلود دارد را تعیین و برای حجم و سرعت دانلود خود زمانبندی محدود مشخص کند .در IDM این امکان وجود دارد حتی هنگام خاموش بودن سیستم طی زمانبندی مشخص دانلود شروع  و در ساعت مشخص نیز دانلود پایان یابد. همچنین این امکان وجود دارد که ازطریق  برنامه Autoshutdown  سیستم به طور اتوماتیک شروع به کارمی کند و به طور اتوماتیک خاموش می شود. نحوه زمانبندی خودکار در این برنامه به این منظور است که شما بتوانید سرعت و حجم اینترنت خود را به گونه ای کنترل کنید که برای دیگر نرم افزار ها و دانلود ها خللی در سرعت دانلود به وجود نیاید.

آموزش نحوه زمانبندی خودکار در اینترنت دانلود منیجر

برای یادگیری  نحوه زمانبندی خودکار در اینترنت دانلود منیجر  ابتدا نرم افزار را اجرا کنید.

زمان بندی خودکار در اینترنت دانلود منیجر

 

درستون سمت راست روی گزینه QUEUES راست کلیک کرده و Create new queue را انتخاب کنید.

آموزش کار با اینترنت دانلود منیجر- برتر رایانه

 

درپنجره باز شده یک نام برای Queue یا صف خود را انتخاب کنید و روی گزینه OK کلیک کنید برای تعیین زمان دانلودها، تا حد امکان زمان دانلود را چند دقیقه دیرتر از زمان شروع و زمان پایان را چند دقیقه زودتر از زمان اتمام انتخاب کنید.

آموزش اینترنت دانلود منیجر-سایت برتر رایانه

 

به دلیل مشکلات فراوان درزمان انجام دانلود به خصوص زمان دانلود شبانه Number of retries  را بر روی عدد بزرگی به طورمثال عدد صد قرار می دهیم تا در صورت بروز مشکل درانجام دانلود IDM به طورخودکار دوباره شروع وتلاش مجدد کند.

آموزش کنترل دانلود در اینترنت دانلود منیجر

 

پس از اجرای این مراحل روی گزینه Apply کلیک کرده و Close  رابزنید.

آموزش دانلود چندین فایل در IDM

برای دانلود چندین فایل فلش کنارStart Queue در اینترنت دانلود منیجر کلیک کنید .

دانلود با اینترنت دانلود منیجر

گزینه Start Main Downlowd Queue را انتخاب کنید ،دانلود شروع شده و تمامی فایل ها دانلود میشود .

آموزش زمان بندی در اینترنت دانلود منیجر

 

برای قطع دانلود با انتخاب گزینه Stop Queue را زده و گزینه یStop Main Download Queue را بزنید .

متوقف کردن دانلود در اینترنت دانلود منیجر

بخش بندی فایل های دانلود شده در اینترنت دانلود منیجر

برای بخش بندی فایل های دانلود شده در اینترنت دانلود منیجر روی فایل های موردنظرخود راست کلیک ودربخش Move to Queue بخش موردنظر را انتخاب و فایل ها را به آن بخش انتقال داده تا ازلیست خارج شوند بااین روش می توان تعدادی ازفایل ها را درزمان دیگری دانلود کرد .

 

آموزش تنطیمات اینترنت دانلود منیجر

اینترنت دانلود منیجر-برتر رایانه

تعیین اقدامات لازم پس ازپایان یافتن دانلود

درنرم افزار IDM گزینه هایی با عنوان when done  Hang up modem (قطع کردن اتصال مودم) ، Exit Internet download manager when done (خارج شدن ازIDM) ،Turn off computer when done (خاموش شدن کامپیوتربه صورت خودکارپس ازپایان دانلودها یا پایان یافتن زمان مشخص شده دانلود ) می باشند . شما به وسیله این امکانات میتوانید با خیال راحت سیستم خود را روی دانلود قرار دهید و به صورت کامل بر روی تمام دانلود های خود مدیریت کنید.

کار با نرم افزار اینترنت دانلود منیجر - سیات برتر رایانه