شیوه های جدید پنهان کردن و بستن آنلاین بودن واتساپ

new-ways-to-hide-and-close-being-online-whatsapp-org-pic

هنگامی که در واتساپ کار دارید اما از طرفی می خواهید کسی متوجه آنلاین بودن شما نشود این سؤال برایتان پیش می آید که چگونه آنلاین بودن خود را در واتساپ پنهان کنم. در واقع هنگامی که اینترنت خود را روشن می کنید و وارد واتساپ میشوید دیگر مخاطبان متوجه آنلاین بودن شما خواهند شد. گاهی به دلایل مختلف احتیاج دارید که به واتساپ بروید اما کسی متوجه این موضوع نشود، دراین شرایط می توانید وضعیت خود را مخفی کنید. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم به سه شیوه آموزش مخفی کردن و بستن آنلاین بودن واتساپ بپردازیم در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه های ایجاد کانال در واتساپ

روش پنهان کردن آنلاین بودن واتساپ در گوشی های اندروید

پیش از آنکه بخواهید وضعیت آنلاین خود را پنهان و مخفی نگه دارید باید قابلیتی که زمان آخرین ساعت آنلاین شما را نشان می دهد غیرفعال کنیمد. برای این کار وارد برنامه واتساپ شوید در گوشه سمت راست بر روی آیکون سه نقطه تب یا ضربه بزنید و از منوی باز شده گزینه Settings یا تنظیمات را انتخاب کنید و وارد تنظیمات واتساپ شوید.

در قسمت تنظیمات بر روی Account ضربه زده و اکنون جهت دسترسی به قابلیت آخرین بازدید Privacy را در صفحه Account انتخاب نمایید.

 

بخش Last seen and online را انتخاب و در صفحه جدید Nobody را زیر Who can see my last seen فعال کنید. با این کار هیچ کس نمی‌تواند آخرین ساعت آنلاین شما را مشاهده کند.

حالا می توانید وضعیت آنلاین خود را مخفی کرده تا کسی متوجه آنلاین بودن شما نشود. برای این کار مجدداً بر روی سه نقطه ضربه زده و Settings را از میان گزینه ها برگزینید و پس از آن وارد بخش Account و Privacy شوید و در قسمت Last seen and online ساعت آخرین بازدید را غیر فعال نمایید.

قسمتی به نام Who can see when I’m online افزوده شده است.در نهایت برای عدم مشاهده آنلاین بودن واتساپ مشاهده نشود در زیر بخش Who can see when I’m online گزینه Same as last seen را فعال نمایید.

نحوه بستن آنلاین بودن واتساپ در گوشی آیفون

در گوشی های آیفون نیز باید ابتدا قابلیت نشان دادن آخرین ساعت آنلاین بودن را پنهان کنیم. پس از آن به سراغ پنهان کردن وضعیت آنلاین بروید برای غیرفعال نمودن آخرین بازدید در گوشی آیفون وارد واتساپ شده و از منوی پایین گزینه Settings را برگزینید.

در تنظیمات واتساپ گزینه Account را پیدا نموده و بر روی آن تب نمایید. سپس به قسمت Privacy رفته و Last Seen & Online را انتخاب کنید. در زیر بخش Who Can See My Last Seen گزینه Nobody را فعال تا کسی نتواند آخرین ساعت آنلاین بودنتان را مشاهده کند.

پس از انجام این کار باید نشان دادن وضعیت آنلاین بودن خود را غیر فعال نمایید. جهت بسته بودن آنلاین واتساپ آیفون در همان صفحه  Last Seen & Online بخش  Who can see when I’m online نظیر اندروید مشاهده خواهید نمود. در این قسمت Same as last seen را انتخاب تا هنگامی که آنلاین می شوید کسی متوجه نشود.

پنهان کردن آنلاین بودن واتساپ در نسخه وب

در صورتی که از نسخه وب واتساپ استفاده می کنید باز هم می توانید قابلیت نشان دادن آخرین ساعت فعال بودن آنلاین خود را مخفی کنید. جهت این ک ار بامرورگر دلخواه خود وارد واتساپ وب شوید. در نسخه واتساپ بالای آیکون سه نقطه روی Settings کلیک نمایید. پس از آن وارد شده و در صفحه Privacy را کلیک کنید. گزینه Nobody را فعال تا کسی آخرین زمان فعالیت دارند را مشاهده نکند.

اکنون شما وضعیت آنلاین خود را مخفی کرده اید. اما برعکس نسخه اندروید و iOS برای کامپیوتر را باید از یک ابزار دیگر استفاده کنید. شما می توانید برای آنلاین دیده نشدن واتساپ وب خود از ابزار  WA Web Plus for WhatsApp استفاده نمایید. برای استفاده از این افزونه بر روی مرورگر گوگل کروم روی Add to Chrome کلیک نمایید. پس از اینکه افزونه را نصب کردید از بالای صفحه سمت راست بر روی آیکون افزونه‌ ها کلیک کرده و از منوی کشویی که برای تان باز می شود WA Web Plus for WhatsApp را انتخاب کنید. پس از آن به تب Enhancements و Hide online status (Invisible Mode) فعال کنید، همچنین می توانید Hide typing status را فعال نموده تا تایپ کردن شما را اعلام نکند.