باورهای غلط در مورد باتری موبایل

misconceptions-about-mobile-batteries-pic-1

موارد بسیاری در حفظ باتری موبایل تاثیر دارند که با رعایت کردن آن ها می ‌توان عمر باتری را افزایش داد و تا مدت بیشتری از آن بهره برد. اما متاسفانه باورهای غلط در مورد باتری موبایل باعث شده تا بسیاری از افراد دچار سردرگمی شده و ندانند که به چه طریق باید از باتری موبایل خود نگهداری کنند. بنابراین در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با تمامی این باور های نادرست صحبت کرده و توضیحات کاملی را به شما همراهان گرامی ارائه کنیم که مطمئناً برای شما عزیزان مفید خواهد بود. لطفاً ادامه این مطلب را دنبال نمایید.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن گوشی و راه حل آن چیست ؟

مهمترین باورهای غلط در مورد باتری موبایل

انفجار موبایل با اتصال طولانی مدت آن به شارژر!

شاید شنیده باشید که حیوانات نشخوار کننده مانند گاو بدون توجه به حس سیری به خوردن علف ادامه می دهند تا بترکند! اما مطمئناً این مسئله در رابطه با گوشی هوشمند شما صدق نمی کند و با اتصال طولانی مدت شارژر گوشی، مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد و به هیچ عنوان انفجاری رخ نخواهد داد، چرا که بعد از شارژ کامل موبایل، دریافت شارژ متوقف می شود و به این صورت امکان انفجار گوشیتان پیش نمی آید، اما در نظر داشته باشید که بهتر است تا موبایل خود را بیش از حد در شارژ نگذارید چرا که این باعث آسیب به باتری و کاهش طول عمر آن می شود. همچنین سعی کنید از شارژر فابریک گوشی خود استفاده کنید تا هر گونه مشکل احتمالی رفع شود.

باورهای غلط در مورد باتری موبایل - شارژ بیش از حد

بلوتوث و وای فای باعث مصرف بیشتر باتری می شوند!

یکی دیگر از باورهای غلط در مورد باتری موبایل این است که بلوتوث و وای فای انرژی بیشتری از باتری می گیرند و با روشن بودن آن ها شارژ باتری به سرعت خالی می شود. می‌توان گفت که این مورد نیز کاملاً اشتباه است و بلوتوث و وای فای میزان بسیار کمی از باتری شما را استفاده می کنند.

با هر شارژری می‌توان گوشی خود را شارژ کرد!

استفاده از شارژر های فیک باعث خواهد شد تا به باطری موبایل شما در طولانی مدت آسیب برسد و در گاهی مواقع نیز باعث انفجار گوشی تان خواهد شد. بنابراین ممکن است این نوع شارژر ها گوشی موبایل شما را شارژ کنند اما به آن آسیب می زنند. بنابراین سعی کنید تا همیشه از شارژر اصلی گوشی خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: راه های افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها

عجیب ترین باورهای غلط در مورد باتری موبایل

قبل از اتصال شارژر به گوشی باید شارژ آن کاملاً خالی شود!

یکی از عجیب ترین باورهای غلط در مورد باتری موبایل این است که افراد فکر می کنند حتما باید شارژ موبایلشان خالی شود تا آن را مجدداً به شارژ بزنند اما این باور اشتباه است. در صورتی که شارژ گوشی شما از حدی کمتر شود باعث آسیب به آن خواهد شد و بهتر است تا شارژ گوشی خود را بین ۳۰ تا ۸۰ درصد نگه دارید. البته شما هر زمان که بخواهید می توانید گوشی تان را به شارژ بزنید اما بهتر است تا این بازه را در نظر گرفته و نگذارید شارژ باتری از حدی کمتر یا بیشتر شود.

باورهای غلط در مورد باتری موبایل - کاهش شارژ موبایل

شارژ باتری موبایل با لپ تاپ به آن آسیب می زند!

ممکن است لپ تاپ با سرعت کمتری گوشی شما را شارژ کند اما این به آن معنا نیست که شارژ کردن موبایل با استفاده از لپ تاپ باعث آسیب به آن می شود. بنابراین شما می توانید با استفاده از لپ تاپ، کامپیوتر یا پاور بانک به راحتی گوشی خود را شارژ کنید.

باورهای غلط در مورد باتری موبایل - شارژ با لپ تاپ

شارژ ۸ ساعته گوشی موبایل بعد از خرید!

در نظر داشته باشید که باتری موبایل هایی که امروزه در بازار وجود دارند از نوع لیتیوم یونی هستند و احتیاج به شارژ ۸ ساعته آن ها وجود نخواهد داشت و این مسئله نیز یک باور اشتباه در میان افراد مختلف می باشد.

بیشتر بخوانید: دلایل کند شدن گوشی هوشمند

دیگر باورهای غلط در مورد باتری موبایل

شارژ کردن شب تا صبح باتری به آن آسیب نمی زند!

از دیگر باورهای غلط در مورد باتری موبایل این است که بسیاری فکر می‌کنند با توجه به این که گوشی موبایل هوشمند با شارژ کامل دیگر شارژی دریافت نمی کند با اتصال طولانی مدت شارژر به آن آسیبی نخواهد رسید. اما در صورتی که موبایل شما برای مدت زمان طولانی در شارژ باشد، بعد از رسیدن به ۱۰۰ درصد ممکن است برای دستگاه تان نوتیفیکیشن ‌هایی ارسال شود که باعث خواهد شد تا شارژ باتری کاهش یابد و به ۹۹ درصد برسد. در این صورت شارژر دوباره عمل کرده و شارژ را به ۱۰۰% خواهد رساند و این مسئله باعث خواهد شد تا گوشی شما دائماً در حال شارژ شدن و خالی شدن شارژ باشد که مطمئنا به باتری شما آسیب خواهد رساند. بنابراین سعی کنید تا از این کار جلوگیری نمایید.

باورهای غلط در مورد باتری موبایل - خراب شدن باتری

شبکه ۴G باعث مصرف بیشتر شارژ باتری می‌شود!

اتصال موبایل به اینترنت باعث خواهد شد تا شارژ باتری شما سریع تر کاهش پیدا کند ما این مورد در اتصال به شبکه ۲G، ۳G و ۴G تغییری ایجاد نمی کند و تمامی این شبکه ها به یک میزان از باتری شما تغذیه می کنند. بنابراین لازم نیست نگران این مسئله باشید و می توانید از هر نوع شبکه اینترنت دلخواه خود استفاده کنید.