روش های اطلاع از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک

methods-of-knowing-the-date-of-creation-of-a-facebook-account-org-pic

امروزه شبکه های اجتماعی زیادی در اینترنت وجود دارد. اما برخی از آن ها قدیمی تر هستند و هنوز هم به عنوان پر مخاطبین شبکه های اجتماعی محسوب می شوند. فیسبوک facebook نیز یکی از آن ها است که کاربران می توانند به صورت رایگان در این شبکه اکانت خود را درست کنند و با دیگران در سراسر جهان در راتباط باشند. گاهی اوقات به دلایل مختلف نیاز است که تاریخ ساخت اکانت فیسبوک را بدانیم. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد و ما در این مطلب قصد داریم مهم ترین روش های اطلاع از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک را معرفی و توضیح دهیم، لطفاً تا انتها با ما باشید.

مقاله پیشنهادی : آموزش بازگرداندن اکانت فیس بوک

روش های اطلاع از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک

برای اطلاع یافتن از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک روش های مختلفی وجود دارد که ما در این مطلب چند روش مختلف را به شما عزیزان آموزش می دهیم:

ابتدا در اکانت فیسبوک خود در سمت راست صفحه روی گزینه فلش رو به پایین کلیک کنید.

روش اول جهت اطلاع از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک

سپس گزینه Settings & Privacy را انتخاب کرده و زیر منوی Settings را باز کنید. با انتخاب این گزینه صفحه تنظیمات فیسبوک ظاهر می شود که دارای تنظیمات زیادی است. یکی از روش های اطلاع از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک، این است که در بخش Your Information روی گزینه Information Personal کلیک کنید. با زدن روی گزینه Your Account Creation Date می توانید تاریخ ساخت اکانت فیسبوک خود را مشاهده کنید مانند تصویر زیر:

روش دوم جهت اطلاع از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک

یافتن تاریخ ساخت اکانت فیسبوک با استفاده از Activity Log :

یکی دیگر از یافتن تاریخ ساخت اکانت فیسبوک Activity Log است. این روش زمانی استفاده می شود که کاربری در اولین روز از ساخت اکانت خود لایک یا کامنتی برای دیگر کاربران فیسبوک فرستاده باشد. برای رسیدن به این گزینه باید در همان فلش روبه پایین در صفحه اصلی کلیک کرده و پس از انتخاب گزینه Settings & Privacy روی گزینه Your Facebook Information کلیک کنید تا صفحه برای شما ظاهر شود:

روش سوم جهت اطلاع از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک

پس از انتخاب این گزینه در سمت راست صفحه گزینه Activity Log وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن یک جدول زمانی ظاهر می شود. در این جدول تمام فعالیت هایی که در اکانت خود انجام داده اید، همراه با تاریخ و ساعت به شما نمایش داده خواهند شد. با اسکرول کردن و رفتن به اولین فعالیت های خود می توانید متوجه تاریخ ساخت حساب فیسبوک خود شوید.

مرحله چهارم جهت اطلاع از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک

فهمیدن تاریخ ساخت اکانت با استفاده از عکس پروفایل فیسبوک:

معمولا هنگام ساخت اکانت فیسبوک مانند دیگر شبکه های اجتماعی باید یک عکس پروفایل برای خود انتخاب کنید. این روش برای فهمیدن تاریخ ساخت اکانت مناسب برای افرادی است که در همان روز ساخت اکانت عکس پروفایل را آپلود کرده اند. زیرا فیسبوک این امکان را به کاربران داده است تا در صورت تمایل بعدا این کار را انجام دهند. اما در هر صورت اگر این روش به کارتان می آید به این شکل است: با وارد شدن به صفحه فیسبوک خود کافی است روی گزینه photos کلیک کرده تا گزینه album را انتخاب کنید.

مرحله پنجم جهت اطلاع از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک

با انتخاب این گزینه می توانید عکس های قدیمی در حساب خود را مشاهده کنید. این تصاویر همراه با تاریخ آپلود هستند بنابراین می توانید از طریق عکس پروفایل، تاریخ ساخت اکانت فیسبوک خود را مشاهده کنید.

روش های اطلاع از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک در آیفون و اندروید

هنگامی که در فیسبوک یک اکانت ایجاد می کنید، فیسبوک به شما یک ایمیل حاوی پیام خوش آمد گویی و تاییدیه حساب برای شما ارسال می کند تا مطمئن شود شما با ایمیل خودتان ثبت نام کرده اید. با باز کردن ایمیل خوش آمد گویی می توانید تاریخ ارسال آن را مشاهده کنید تا به این ترتیب تاریخ ساخت اکانت خود را بیابید.

مشاهده تاریخ ساخت اکانت بقیه افراد در فیسبوک: شما به طور دقیق نمی توانید تاریخ ساخت اکانت دیگران را متوجه شوید اما به طور تقریبی می توانید متوجه بازه زمانی ساخت اکانت او شوید. برای این کار لازم است در حساب کاربری خود روی گزینه friends کلیک کنید تا با وارد کردن نام مخاطب در کادر جستجو به صفحه پروفابل مخاطب بروید. با مشاهده اولین پست مخاطب در آن صفحه تاریخ آن را نیز می توانید مشاهده کنید که گویای تاریخ ساخت این حساب است.

روش های اطلاع از تاریخ ساخت اکانت فیسبوک قبل از غیرفعال شدن حساب:

ممکن است فیسبوک به هر دلیلی حساب کاربری شما را غیرفعال کند. در این صورت با سوالاتی از جمله تاریخ ساخت حساب و یا نام چند تا از دوستان که از شما می پرسد، قصد دارد متوجه شود که شما ربات نیستید. پس بهتر است تاریخ دقیق دقیق اکانت فیسبوک خود را بدانید. علتی که فیسبوک حساب شما را غیر فعال می کند دلایل گوناگونی می تواند باشد. ممکن است به دلیل محتوای ضد اخلاقی باشد، تبلیغ یا استفاده تجاری از حساب خود، مزاحمت و یا رفتار ناهنجار برای دیگران، ایجاد حساب با هویت جعلی و یا استفاده از برنامه هایی که موجب آسیب رساندن به فیسبوک هستند. اگر دلایل جزو این موارد نباشد، ممکن است فیسبوک فکر می کند که حساب شما غیر واقعی است و یک ربات هستید. به هر حال بهتر است تاریخ ساخت اکانت فیسبوک را فراموش نکنید و در صورت فراموشی طبق روش های گفته شده آن را مشاهده و یادداشت کنید. تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

نتیجه گیری

در اینترنت شبکه های مختلفی برای تعامل و ارتباط کاربران با هم وجود دارد. یکی از این برنامه ها که در این مطلب در مورد آن توضیح دادیم فیسبوک است. این شبکه مانند بیشتر شبکه ها هنگام ورد به آن باید حساب کاربری داشته باشید. زمانی که شما حساب کاربری خود را در فیسبوک ایجاد می کنید تاریخ ایجاد حساب شما در ناحیه کاربری شما ثبت می شود. به دلایل مختلفی نیاز است که این تاریخ را به خاطر داشته باشید. ولی اگر به هر دلیل تاریخ آن را فراموش کردید می توانید با استفاده از روش های گفته شده تا قبل از این که فیسبوک به هر دلیلی حساب شما را غیر فعال کند، دوباره تاریخ ساخت را مشاهده نمایید تا در صورت لزوم بتوانید به کار ببرید.