شیوه های ایجاد کانال تلگرام در نسخه جدید

methods-of-creating-a-telegram-channel-in-the-new-version

شبکه اجتماعی محبوب تلگرام شبکه ای است که برای به اشتراک گذاری پست ها و مطالب دلخواه تان برای جمعی از افراد بسیار گزینه مناسبی می باشد. به غیر از واتساپ سایر شبکه‌ های اجتماعی همچون تلگرام می توانید جهت ایجاد کانال و اشتراک گذاری و پست ها استفاده نمایید. جهت ایجاد کانال تلگرام در نسخه جدید آن در تمامی دستگاه ها شیوه هایی وجود دارد که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم تا از این طریق بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. برای بررسی تمامی این شیوه ها در دستگاه‌های مختلف در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : منظور از priority دایرکت اینستاگرام چیست؟

نحوه ایجاد کانال تلگرام در گوشی اندروید و آیفون

برای ایجاد کانال تلگرام در گوشی اندروید می توانید به راحت ترین شیوه ممکن اقدام کنید. برای این کار در گوشی موبایل خود برنامه تلگرام را باز کنید و در قسمت پایین صفحه در سمت راست بر روی آیکون مداد تب نمایید.

در این بخش کلیه مخاطبان را می توان ببینید و از قسمت بالای صفحه گزینه New Channel برگزینید. در بخش Channel name می توان نام تلگرام را وارد کنید و در قسمت Description توضیحات مربوط به کانال را تایپ نمایید.

در صورتی که بخواهید می توانید برای پروفایل کانال خود یک عکس و تصویری بگذارید که می‌ توانید این تصویر از طریق گالری گوشی از طریق دوربین عکاسی باشد. پس از آن که تمامی فیلد ها را پر نمودید بر روی تیک بالای صفحه سمت راست تب نمایید.

در صفحه بعدی می بایست از طریق گزینه  Public Channel یا Private Channel نوع کانال خود را انتخاب کنید. برای ایجاد کانال عمومی باید گزینه Public Channel فعال نمایید. در صورتی که میخواهید کانال فقط برای اشخاص خاص یا کانال شخصی باشد و برای تمامی افراد باز نشود می توانید گزینه Private Channel انتخاب کنید و برای تایید و ادامه مجدداً روی تیک بالای صفحه تب کنید.

در مرحله نهایی با افزودن مخاطبین به کانال روی مخاطبی که میخواهید عضو کانال تان شود تب کنید و در نهایت برای ایجاد کانال تلگرام در نسخه جدید روی فلش پایین صفحه ضربه بزنید.

این عمل در گوشی های ios نیز بسیار آسان است و جهت ایجاد کانال تلگرام آیفون باید وارد برنامه تلگرام شویم و بر روی آیکون مخاطبین در بالا صفحه سمت راست ضربه بزنید. در صفحه بعدی نظیر گوشی های اندروید مخاطبین خود را خواهید دید و از بالای صفحه در بخش New Channel در میان صفحه گزینه  Create Channel انتخاب نموده تا با این کار مراحل ایجاد کانال آغاز شود.

پس از تعیین نمودن نام کانال یک تصویر برای کانال آپلود نموده و توضیح کوتاهی در رابطه با کانال خود را در فیلد  Description وارد کنید و پس از آن گزینه Next بزنید.

مانند گوشی های اندروید نوع کانال تان را از میان Private یا Public انتخاب کنید. در صفحه بعد مخاطبینی که می خواهید در کانال باشند را انتخاب کنید. نکته قابل توجه اینکه می توانید هزینه ایجاد کانال ۲۰۰ نفر از مخاطبانی که آنها هم شماره شما را ذخیره دارند عضو کانال نموده و بر روی گزینه next بزنید. با این کار کانال تلگرامی تان در آیفون با موفقیت ایجاد خواهد شد.

مقاله پیشنهادی : فیلتر شکن قوی کریومیکر برای تلگرام و اینستاگرام

نحوه ساخت کانال تلگرام در دسکتاپ و نسخه وب تلگرام

برای افرادی که تمایل ندارند از این برنامه در گوشی خود استفاده کند نسخه دسکتاپ و مک را قرار داده است. در این نسخه ها شما می توانید کانال ایجاد کنید و برای این کار باید از کامپیوتر استفاده نموده و از این طریق وارد تلگرام شوید.

در بالای صفحه سمت راست در تلگرام روی آیکون مخاطبین کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه New Channel انتخاب نمایید. با وارد نمودن نام دلخواه کانال خود یک عکس برای پروفایل بیفزایید و توضیحات برای کانال تان بنویسید. در نهایت نیز بر روی  Next کلیک کنید.

با مشخص نمودن نوع کانال خود بر روی گزینه Done  کلیک نمایید. پس از اینکه کانال تلگرامی ویندوز را ایجاد نمودید جهت مدیریت آن وارد کانال شده و بر روی سه نقطه ضربه بزنید و گزینه  Manage Channel انتخاب کنید.حال می‌توانید بخش های مختلف کانال را تغییر دهید.

در صورتی که در کامپیوتر تلگرام را نصب ندارید استفاده از نسخه وب آن امکان‌ پذیر است. برای ایجاد کانال تلگرام در نسخه وب ابتدا باید وارد  Telegram Web شوید. پس از آن با وارد کردن شماره وارد حساب کاربریتان شده و بر روی آیکون مخاطبین تب کنید.

پس از ایجاد کانال در صورتی که می خواهید می توانید اطلاعات را عوض کنید. برای نمونه بر روی اسم کانال و سپس آیکون مداد ضربه زده و نام و عکس پروفایل و توضیحات کانال را عوض کنید.

در بخش Channel Type می توانید نوع کانال را عوض کنید، همچنین در  Content Protection با فعال نمودن  Restrict Saving Content می‌توانید از فوروارد شدن و کپی پیام ها جلوگیری نمایید. همچنین در قسمت Reactions نیز می‌ توانید در ریکشن های پست فعال و غیرفعال کنید.