روش های بستن نوتیفیکیشن یا اعلان پیام رسان واتس اپ

methods-of-closing-notifications-or-notifications-pic-1

بسیاری از اپلیکیشن هایی که روی گوشی موبایل شما نصب هستند به صورت روزانه اعلان یا نوتیفیکیشن هایی را برایتان ارسال می کنند. به این صورت می توانید در رابطه با پیام های دریافتی و یا موارد دیگر مطلع شده و در صورت لزوم آنها را بررسی کنید. اما هر اعلان دریافتی از اپلیکیشن های مختلف باعث می شود تا شما زمان گذاری بیشتری را در برنامه مذکور داشته و به این صورت نتوانید به کارهای روزانه خود برسید. بنابراین بهتر است تا برای حل این مشکل اعلان های برنامه ها را ببندید. برای مثال روش هایی برای بستن نوتیفیکیشن یا اعلان پیام رسان واتس اپ وجود دارد که به این ترتیب می توانید از دریافت مداوم اعلان آن جلوگیری کرده و تمرکز بیشتری روی کارهای روزانه خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل زوم شدن دوربین در واتساپ

مهمترین راهکار های بستن نوتیفیکیشن یا اعلان پیام رسان واتس اپ

برای بستن نوتیفیکیشن یا اعلان پیام رسان واتس اپ راهکار های بسیار ساده ای وجود دارد. البته قبل از آن لازم است تعیین نمایید که می خواهید تمامی اعلان های این اپلیکیشن را ببندید و یا قصد دارید تا نوتیفیکیشن‌ های مربوط به یک مخاطب و یا گروه خاص را دریافت نکنید. برای بستن اعلان واتس اپ به صورت کلی می توانید از آموزش تصویری زیر استفاده کنید که در گوشی سامسونگ تست شده اما روش آن در اکثر گوشی های اندرویدی یکی خواهد بود.

ابتدا وارد تنظیمات گوشی موبایل خود شده و سپس روی Notifications تپ نمایید.

به این صورت تمامی اپلیکیشن های موجود در موبایل تان که دارای نوتیفیکیشن هستند نمایش داده می شوند و شما می توانید اعلان های هر کدام از این برنامه ها را ببندید و دیگر آن ها را دریافت نکنید. اما برای بستن نوتیفیکیشن واتس اپ ابتدا این برنامه را پیدا کرده و سپس کلید کشویی که در رو به روی آن قرار گرفته را خاموش کنید. به این صورت هیچ نوع پیامی را از واتس اپ دریافت نخواهید کرد و تمامی اعلان ها به صورت کامل قطع می شوند.

بستن نوتیفیکیشن یا اعلان پیام رسان واتس اپ در گوشی موبایل

در همین قسمت اگر روی WhatsApp ضربه بزنید می توانید به دیگر تنظیمات دسترسی پیدا کرده و اعلان های واتس اپ را تنها برای گروه ها و یا اشخاص مورد نظر میوت یا غیر فعال کنید.

در واقع برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن گروه ها دکمه کشویی کنار Group Notifications را غیر فعال کرد و همچنین برای غیر فعال کردن اعلان پیام های دریافتی افراد روی کلید کشویی کنار Message Notifications تپ نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های ارسال پیام محو شونده در واتس اپ

راهکار کلی بستن نوتیفیکیشن یا اعلان پیام رسان واتس اپ

برای بستن نوتیفیکیشن یا اعلان پیام رسان واتس اپ می توانید به جای ورود به تنظیمات گوشی موبایل تان از طریق اپلیکیشن این پیام رسان نیز اقدام نمایید. در واقع برای این کار کافی است وارد واتس اپ شده و سپس مراحل زیر را دنبال کنید. (ذکر این نکته نیز ضروری است که مراحل کلی در دو اپلیکیشن واتس اپ و واتس اپ بیزینس کاملاً شبیه به یکدیگر هستند)

پس از ورود به واتس اپ روی آیکون سه نقطه که در قسمت بالا و سمت راست اپلیکیشن قرار گرفته ضربه بزنید.

حال گزینه Settings را انتخاب نمایید.

پس از ورود به تنظیمات برای بستن نوتیفیکیشن ها روی گزینه Notifications تپ کنید.

در قسمت Message و Group برای بستن نوتیفیکیشن پاپ آپ گزینه Popup Notification را انتخاب کرده و روی No popup ضربه بزنید.

همچنین می توانید برای بستن نوتیفیکیشن پیام یا گروه ها در قسمت Message و Group کلید کشویی کنار عبارت Use high priority notificatins را لمس کرده و به این صورت آن را خاموش نمایید.

بستن نوتیفیکیشن یا اعلان پیام رسان واتس اپ در برنامه واتس اپ

البته شما می توانید هر کدام از مخاطبین و یا گروه ها را به صورت جداگانه نیز Mute کنید. برای این کار گروه یا مخاطب مورد نظر را انتخاب کرده و وارد چت آن شوید.

سپس روی آیکون سه نقطه که در قسمت بالا و سمت چپ قرار گرفته تپ نمایید.

حال روی Mute notificatins ضربه بزنید تا پنجره جدیدی باز شود.

به این ترتیب مدت زمانی که قصد دارید مخاطب را Mute کنید ، انتخاب نمایید.

برای خاموش کردن نوتیفیکیشن ها به صورت دائمی روی گزینه Always ضربه بزنید و در انتها Ok را انتخاب کنید.

بستن نوتیفیکیشن یا اعلان پیام رسان واتس اپ برای یک فرد خاص

به این صورت اگر فرد مورد نظر برایتان پیامی ارسال کند نوتیفیکیشن یا اعلانی دریافت نخواهید کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش شنیدن ویس واتس اپ بدون فهمیدن شخص مقابل

نکاتی در مورد بستن نوتیفیکیشن یا اعلان پیام رسان واتس اپ

در این مطلب سعی شده تا تمامی راهکار های بستن نوتیفیکیشن یا اعلان پیام رسان واتس اپ برای گوشی های اندرویدی آموزش داده شود. همان طور که مشاهده کردید شما می توانید اعلان ها را به صورت کلی ببندید و یا آن را برای مخاطب و یا گروهی خاص اعمال کنید. البته توصیه ما این است تا برای دریافت پیام‌ های مهم و فوری به هیچ عنوان تمام اعلان های این برنامه را غیر فعال نکنید. همچنین در صورتی که فردی برای تان مزاحمت ایجاد می‌ کند ، می ‌توانید به جای Mute کردن چت آن از گزینه ‌های بلاک و ریپورت استفاده کنید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بستن اعلان ها در گوشی‌های اندرویدی و آیفون متفاوت است. اما در صورتی که این کار را از طریق تنظیمات پیام رسان واتس اپ انجام بدهید ، مراحل کلی تقریباً شبیه به یکدیگر هستند. البته می ‌توانید مراحل دقیق را در ادامه مشاهده نمایید:

برای بستن اعلان های واتساپ در گوشی آیفون ابتدا وارد تنظیمات واتس اپ شده و سپس گزینه Notifications را انتخاب کنید.

حال روی In-App Notifications تپ نمایید و سپس در قسمت Alert Style گزینه None را انتخاب کنید.

سپس با خاموش کردن کلید کشویی قرار گرفته کنار دو گزینه Sounds و Vibrate می توانید اعلان های واتس اپ را به صورت کامل خاموش کرده و برای فعال سازی مجدد آن همین مراحل را طی نمایید.