ترفند های بازاریابی در اینستاگرام

marketing-tricks-on-instagram-pic-1

شبکه اجتماعی اینستاگرام در نقطه شروع تنها با هدف سرگرمی ارائه شد. اما با گذشت مدت زمان کوتاهی بسیاری از کاربران از آن برای فروش محصولات خود استفاده کردند این مسئله باعث شد تا اینستاگرام قابلیت های جدیدی را اضافه کند تا ابزار کاملی برای شروع یک کسب و کار در اختیار کاربران قرار بگیرد. بنابراین شما می توانید به راحتی صفحه تجاری خود را در اینستاگرام ایجاد کرده و محصولاتتان را به فروش برسانید. اما در صورتیکه ترفند های بازاریابی در اینستاگرام را بلد نباشید نمی توانید فروش قابل توجه ای را به دست آورید. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا تمامی ترفند های موجود که باعث کسب سود بیشتر می شوند را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید: لایو چهار نفره در اینستاگرام با قابلیت Live Room

مهمترین ترفند های بازاریابی در اینستاگرام

به بیو خود توجه کنید

بیوگرافی شما جزء اولین چیزهایی است که به چشم مخاطب می آید! بنابراین یکی از مهم ترین ترفند های بازاریابی در اینستاگرام نوشتن یک بیوگرافی خوب است. در این بخش بهتر است تا از نوشتن جملات نامربوط و تکراری خودداری کنید و تنها به یک سوال پاسخ دهید چرا دیگران باید از شما خرید کنند؟ در واقع در قسمت بیو باید یک دلیل منطقی را با خلاقیت بالا پاسخ دهید تا افراد بیشتری ترغیب به خرید شوند. همچنین در این بخش می توانید شعار برند خود را بنویسید.

بازاریابی در اینستاگرام با ترفند های کاربردی

هدف شما جذب مخاطب است یا فروش محصول؟

یکی از دلایل شکست پیج های فروشگاهی در این است که به دنبال افزایش فالوور و دنبال کنندگان خود هستند. در صورتی که این مسئله به صورت هدف برای شما در بیاید نمی توانید به خوبی روی مسئله فروش تمرکز کنید. به همین دلیل بهتر است تا اولین هدف خود را فروش محصولات و کسب درآمد تعیین کنید. به این صورت می توانید روی فروش تمرکز کرده و آن را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: اشتراک گذاری استوری دیگران در اینستاگرام

پیج بیزینسی

در صورتی که جزء پیج های فروشگاهی هستید لازم است تا حتماً پیج خود را به‌ صورت بیزینسی در آورید. چرا که به این طریق امکانات بیشتری در دسترس شما قرار می گیرد و می توانید به راحتی عملکرد پیج خود را تحلیل کنید. در گذشته مطلبی برای تبدیل اکانت های شخصی به بیزینسی یا ایجاد یک پیج بیزینسی در سایت برتر رایانه منتشر شد که شما می توانید از طریق لینک زیر به آن دسترسی پیدا کرده و در کوتاه ترین زمان پیج خود را به صورت فروشگاهی درآورید.

بیشتر بخوانید: همه چیز در رابطه با بیزینس اکانت اینستاگرام

بهترین ترفند های بازاریابی در اینستاگرام

نحوه پست گذاری

نحوه پست گذاری در پیج های فروشگاهی با سایر پیج ها متفاوت است در واقع بهتر است تا تصاویر واقعی را در یک قاب مناسب از محصولات خود تهیه نمایید. همچنین توصیه می شود تا هر چند وقت یکبار ویدیو یا تصاویری را از پشت صحنه عکاسی تان در استوری به اشتراک بگذارید به این ترتیب کاربران احساس نزدیکی بیشتری با شما خواهند کرد و کنجکاو می شوند تا همچنان شما را دنبال کنند. بعد از تهیه عکس یا ویدئو مناسب از محصولات تان بهتر است تا حتما در قسمت کپشن اطلاعات مربوط به محصول را قرار دهید به این ترتیب خریدار می تواند در رابطه با محصول مورد نظر اطلاعات کاملی را دریافت کرده و آن را خریداری کند. همچنین نحوه هشتگ گذاری شما بسیار مهم است و بهتر است تا تنها از هشتگ هایی استفاده کنید که مربوط به محصولات فروشگاه تان می باشد.

بیشتر بخوانید: روش های ارسال پیام حذف شونده در دایرکت اینستاگرام

تحلیل صفحه اینستاگرام

بعد از انجام راهکارهایی که در قسمت‌های قبل معرفی شد برای بازاریابی در اینستاگرام بهتر است تا حتماً از ابزارهای تحلیل پست استفاده کنید. در ادامه برخی از این ابزارها معرفی می‌شوند:

impressions : این ابزار اطلاعاتی در رابطه با میانگین بازدید کنندگان پست های شما در اختیارتان قرار می دهد. در واقع این ابزار تعداد دفعات بازدید پست شما توسط افراد جدید یا تکراری را نمایش خواهد داد.

Reach: با استفاده از این ابزار می توانید بررسی کنید که چند نفر از پست های شما دیدن کرده‌اند.

همچنین در فضای اینستاگرام میزان لایک ها، کامنت‌ها، ذخیره شدن پست ها و ارسال آنها به دیگران نمایش داده می‎شود که در این میان کامنت ها و میزان سیو شدن پست ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. بنابراین بهتر است تا از فالوورهای خود بخواهید تا پست های شما را سیو کرده و برای تان کامنت بگذارند.

بازاریابی در اینستاگرام با ابزار بازاریابی اینستاگرام

جدیدترین ترفند های بازاریابی در اینستاگرام

استفاده از کد تخفیف

یکی از ترفند های بازاریابی در اینستاگرام استفاده از کد تخفیف می باشد به این صورت می توانید میزان فروش خود را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهید. در واقع شما می توانید در قالب استوری کد تخفیفی را قرار داده و برای آن اعتبار زمانی در نظر بگیرید، به این صورت فروش شما در مدت زمان کوتاهی افزایش خواهد یافت. البته در این موارد سعی کنید تا حتماً روی اجناس موجود تخفیفی را اعمال کنید در غیر اینصورت مشتریان به شما اعتماد نخواهند کرد.

قرار دادن آدرس سایت در پروفایل

در صورتی که شما در اینستاگرام دارای پیجی هستید و همچنین سایتی برای فروش محصولات خود دارید، حتماً آدرس سایت را در بیو اینستاگرام قرار دهید. به این طریق کاربران می‌ توانند مستقیماً وارد سایت شده و کالای مورد نظر خود را تهیه کنند. علاوه بر آن می توانید هر چند وقت یک بار محصولاتی را استوری کرده و لینک آن را مستقیماً به سایت بدهید. در صورتی که سایت فروشگاهی ندارید به هیچ عنوان این قسمت را خالی نگذاشته و آدرس یکی از شبکه‌ های اجتماعی از جمله فیس‌ بوک یا لینکدین را در این قسمت وارد کنید.

ارائه امتیازات به فالوورها

در صورتی که در سایت و یا چند شبکه اجتماعی مختلف فعالیت می کنید به هیچ عنوان عملکردی مشابه نداشته باشید. در واقع اگر شما فعالیتی یکنواخت در اینستاگرام، تلگرام، واتساپ و … داشته باشید کاربران به هیچ عنوان تمامی شبکه‌ های اجتماعی تان را دنبال نخواهند کرد. برای افزایش فالوور های اینستاگرام و فروش بیشتر بهتر است امتیازاتی را فقط در این شبکه اجتماعی برای خریداران در نظر بگیرید. این امکانات می توانند شامل کد تخفیف یا جایزه باشند.