آموزش تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد

learning-typing-simultaneously-persian-and-english-in-word-pic-5

زبان فارسی و انگلیسی دارای تفاوت ساختاری زیادی نسبت به یکدیگر هستند، در واقع در هنگام نگارش به زبان فارسی کلمات از راست به چپ و در هنگام نگارش به زبان انگلیسی کلمات از چپ به راست به کار می روند. این ساختار متفاوت باعث می شود تا در حین تایپ همزمان مشکلاتی پیش بیاید و به هم ریختگی هایی ایجاد شود. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا آموزش تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد را به شما عزیزان ارائه دهیم. در صورتی که این مطلب را تا انتها دنبال کنید می توانید سرعت عمل خود را در حین تایپ افزایش داده و از به هم ریختگی کلمات جلوگیری نمایید. همچنین پیشنهاد می دهیم تا از سایر مقالات موجود در سایت نیز دیدن کنید.

بیشتر بخوانید: روش های تبدیل ویس گفتار به متن با قابلیت تایپ صوتی

روش تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد

در صورتی که قصد دارید تا به تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد بپردازید ابتدا وارد این برنامه شده و سپس تنظیمات زیر را انجام دهید:

پس از ورود به ورد به تب Home بروید و از بخش Paragraph آیکون Right-to-Left Text Direction را انتخاب نمایید. همچنین بررسی کنید که آیکون چینش متن به صورت راست چین یا Align Text Right باشد. در واقع تنظیمات پاراگراف باید همانند تصویر زیر اعمال شود.

تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد - نحوه تایپ فارسی

توجه داشته باشید که اگر قبلا متن خود را تایپ کرده ‌اید و هم اینک قصد مرتب کردن آن را دارید ابتدا باید با استفاده از کلید های ترکیبی CTRL+A تمامی متن را انتخاب کرده و سپس تنظیمات بالا را انجام دهید. به این صورت می توانید فارسی تایپ کرده و در میان آن کلمات انگلیسی را نیز قرار دهید.

اما اگر قصد تایپ انگلیسی در ورد را دارید لازم است تا تنظیمات پاراگراف را به صورت Left-to-right Text Direction و Align Text left و همانند تصویر زیر اعمال کنید.

تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد - نحوه تایپ انگلیسی

البته شما می توانید به جای انجام این مراحل از کلید های ترکیبی CTRL+SHIFT کمک بگیرید. در واقع روی کیبورد کامپیوتر ۲ دکمه CTRL و ۲ دکمه SHIFT وجود دارد. در صورتی که قصد تایپ فارسی را دارید کلید های ترکیبی CTRL+SHIFT که در قسمت راست کیبورد هستند را فشار دهید و در هنگام تایپ انگلیسی کلید های ترکیبی CTRL+SHIFT که در قسمت چپ کیبورد قرار گرفته اند را انتخاب نمایید.

تغییر راست چین و چپ چین در ورد با کیبورد

بیشتر بخوانید: نحوه مشاهده و تایپ ایموجی ها در کامپیوتر

مراحل نهایی تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد

پس از انجام تنظیمات لازم برای تایپ همزمان فارسی و انگلیسی در ورد می توانید به زبان مورد نظر خود تایپ نمایید. در صورتی که قصد تایپ فارسی را دارید طبق آموزش بالا تنظیمات را انجام داده و سپس متن مورد نظر را بنویسید. هنگامی که به کلمات انگلیسی متن رسیدید ابتدا دکمه Space را انتخاب کرده و یک فاصله ایجاد کنید. پس از آن با گرفتن کلید های ترکیبی Alt+Shift زبان را تغییر داده و عبارت انگلیسی را تایپ نمایید. سپس بلافاصله زبان را به فارسی بازگردانید و پس از ایجاد یک فاصله مجدداً به تایپ فارسی بپردازید.

با این حال ممکن است همچنان مشکل به هم ریختگی ایجاد شود. برای جلوگیری از جا به جایی متن قبل از شروع به تایپ حتما در تب Home پس از انجام تنظیمات فارسی نویسی Justify را انتخاب کنید. به این صورت دیگر مشکل به هم ریختگی متن ایجاد نخواهد شد.

تایپ انگلیسی و فارسی در ورد بدون به هم ریختگی

بیشتر بخوانید: تایپ فارسی در فتوشاپ | آموزش فتوشاپ

همچنین توجه داشته باشید که این مشکل ارتباطی با فونت انتخابی شما ندارد و تغییر فونت راه حل مناسبی برای حل آن نخواهد بود.

امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گرفته باشد. همچنین پیشنهاد می دهیم تا از سایر آموزش های ورد در سایت برتر رایانه دیدن نمایید و سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را از قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. از همراهی شما سپاس گزاریم.